AM3'lere AM3+ Desteği

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
Şu anda MSI'ın BIOS güncellemesi ile AMD AM3+ çok çekirdekli işlemcilerini destekleyen anakartları ve BIOS sürümlerini aşağıdaki tabloda görebilirsiniz.
ben yazıda tablo göremedim ama. :)

amd nin bu özelliğini seviyorum. intel gibi sürekli soket değiştirmiyor. değiştirdiği zaman da geriye dönük destek veriyor. biraz da mecburiyetten tabi. ne de olsa pazar payı intel gibi değil. :)

bu arada, sadece msi değil, asus da AM3 anakartları için AM3+ bios güncellemelerini duyurmaya başladı.

Yavuz Şahin-1

Profesör
Reaksiyon puanı
6
ben yazıda tablo göremedim ama. :)

amd nin bu özelliğini seviyorum. intel gibi sürekli soket değiştirmiyor. değiştirdiği zaman da geriye dönük destek veriyor. biraz da mecburiyetten tabi. ne de olsa pazar payı intel gibi değil. :)

bu arada, sadece msi değil, asus da AM3 anakartları için AM3+ bios güncellemelerini duyurmaya başladı.

Güncellendi, :) Uyarı için teşekkürler

Kaplan7

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ben hep AMD'yi destekledim ve doğru yaptığıma inanıyorum.Aldığım AMD işlemcilerinden hiçbirisinden bir problem yaşamadım.Hatta Laptopu bile AMD aldım ve gayet memnunum.Sürekli soket değiştirmemesi de kullanacılar için çok güzel bir uygulama.Şimdi sırada Bulldozerle İnteli ezmek var.Belki birinci seriyle olmasa da ikinci serisiyle liderliği 2001-2003 yıllarındaki gibi tekrar ele alacaktır diye düşünüyorum.

Ali TEMEL

Profesör
Reaksiyon puanı
92
İşlemciyi upgrade ederken anakartı da değiştirmemiş oluruz :) Sevindirici bir haber :)

RocKhan

Doçent
Reaksiyon puanı
15
Bu habere çok sevindim, gerçi kısa dönemde işlemcimi değiştirmeye hiç niyetim yok 4çekirdek phenom black edition beni uzun zaman götürür ama Msi 890gxm g65 anakartıma bios ile bu özelliğin gelmesi ilerisi için faydalı oldu.