Soru Alt Tab ile masaüstüne geçiş yapmak

Bu konuyu okuyanlar

XBaran1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar 2 gün önce bilgisayarımı sıfırladım sıfırlamadan önce Alt Tab yapınca masaüstüne dönebiliyordum. Google'da olsun oyunda olsun Windows 10 bilgisayarımda Alt Tab yapınca masaüstüne geçiş yapıyordu artık yapamıyorum. Nasıl düzelteceğim? Windows D yap tarzı çözümler istemiyorum. Alt Tab yapınca masaüstüne nasıl getirebilirim?

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
Merhaba bir çözüm yolu biliyorum gibi tarif biraz uzun olacak.
1-Win+R ye basıp regedit yazın enterla
2- Açılan pencerede solda ki klasörlerde sırasıyla
3-HKEY_CURRENT_USER
4-SOFTWARE
5-Microsoft
6-Windows
7-CurrentVersion
8-Explorer a tıklayın
Burada açılan sekmede AltTabSettings adında bir klasör varsa çift tıklayın yoksa boş alana sağ tıkla yeni DWORD 32 olanı işaretleyin adını AltTabSettings koyun çift tıkla
9- Value Data olarakta çıkabilir Değer veriside oraya 1 değerini verin Hexadecimal seçili olsun

Bu yöntemi deneyin işe yarama ihtimali yüksek. Bilgi verirseniz sevinirim

XBaran1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cevabın için teşekkür ederim ama dediklerinin hepsini aynen yapmama rağmen işe yaramadı değişen bir şey olmadı başka bir yöntem biliyorsan ve yardımcı olursan çok sevinirim. Not : Dediğin ayar eski alt tab görünümüne getirdi yani sadece uygulamaların küçük simgeleri gözüküyor masaüstü gözükmüyor.

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
İşlev yerine geldi ekranıda yabancı kaynaklardan veya microsoftun kendi soru cevap bölümünden bulabilirsin diye tahmin ediyorum. Kurtarma ayarlarıyla alakalı olabilir diye düşünüyorum.

XBaran1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşlev yerine geldi ekranıda yabancı kaynaklardan veya microsoftun kendi soru cevap bölümünden bulabilirsin diye tahmin ediyorum. Kurtarma ayarlarıyla alakalı olabilir diye düşünüyorum.
windows desteğe yazdım alt tab ile masaüstüne geçiş yapmanın mümkün olmadığı söylediler windows + D veya M kullan dediler anlamadığım şey madem mümkün değilse ben nasıl 1 senedir alt tab ile masaüstüne geçiş yapabiliyorum.

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
windows desteğe yazdım alt tab ile masaüstüne geçiş yapmanın mümkün olmadığı söylediler windows + D veya M kullan dediler anlamadığım şey madem mümkün değilse ben nasıl 1 senedir alt tab ile masaüstüne geçiş yapabiliyorum.
Bende geçiş yapabiliyorum. Webe geçme alt yapısı olabilir bu. Güncellemelerle alakalı bir durum sistem kurulumunu geriye çevirsen kullanabilirsin zaten ama bakalım başka ne yenilik olacak.

XBaran1999

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende geçiş yapabiliyorum. Webe geçme alt yapısı olabilir bu. Güncellemelerle alakalı bir durum sistem kurulumunu geriye çevirsen kullanabilirsin zaten ama bakalım başka ne yenilik olacak.
doğru anladım mı sende windows 10 kullanmana rağmen alt tab ile masaüstüne geçiş yapabiliyor musun ?

berkunal

Asistan
Reaksiyon puanı
62
a1.png

Ekli dosyalar

• a2.png
    a2.png
    115.6 KB · Görüntüleme: 32