Alonso: Pistte konuşacağım

Bu konuyu okuyanlar

lb.bingol

Profesör
Alonso: Pistte konuşacağım

Formula 1'de yaşanan teknoloji casusluğu sonrası skandala karışmakla suçlanan McLaren pilotu Fernando Alonso, bu konuda söyleyecek bir şeyi olmadığını, gereken cevabı pistte vereceğini söyledi.

Formula 1'de adı teknoloji casusluğuyla anılan ve son iki aydır spor gündemini meşgul eden McLaren Mercedes'in İspanyol pilotu Fernando Alonso, spekülasyonlarla ilgili ''Ben pistte konuşacağım'' dedi.

McLaren takımının 100 milyon dolarına ve markalar klasmanında puanlarının silinmesine neden olan Ferrari'den teknoloji casusluğuyla ilgili skandala karışmakla suçlanan ve sürekli gazetelerde adı geçen Alonso, bu hafta sonu yapılacak sezonun sondan 3. yarışı olan Japonya Grand Prix'sinde iddialı olduğunu söyledi.

Son iki sezonda Renault ile pilotlar klasmanında dünya şampiyonluğuna ulaşan ve bu yıl McLaren takımında, takım arkadaşı İngiliz çaylak pilot Lewis Hamilton'un 2 puan gerisinde bulunan Alonso, ''Casusluk hakkında söyleyecek birşeyim yok. Pistte konuşmaya çalışacağım ve mesleğimi yapmayı deneyeceğim'' diye konuştu.

Japonya Grand Prix'si öncesi basın mensuplarıyla biraraya gelen İspanyol pilot, ''Casusluk skandalı ve benimle ilgili çıkan birçok söylenti gerçeği yansıtmıyor. Fakat bu türden şeyler oluyor ve ben bunlara her gün cevap vermeyeceğim. Her Allah'ın günü çıkıp benimle ilgili dedikodulara benim doğrularımı, gerçeklerimi anlatmaya çalışmayacağım. Bununla zaman kaybedemem'' ifadelerini kullandı.

McLaren'den ayrılacağı yönündeki söylentilere de cevap veren ünlü pilot, McLaren takımıyla 1 yıllık sözleşmesi daha bulunduğunu ve bunu sonuna kadar götürmeyi düşündüğünü söyleyerek, teknik ekip ve mekanik takımla sezon başından bu yana ilişkisinin iyi olduğunun altını çizdi.

Kaynak: http://www.ntvspor.net/pages/15385.asp
 

regedit

Profesör
bence raikonnen karşısında McLaren pilotları eziliyor, hatta bu hırsızlık olayı yüzünden roportaj verecek yüzleri yok :mad: ii geçiştirmiş ama ferrari piste alonso yu susturacak ;)
 

SDN Son Haberler

Son mesajlar

Üst