Almanyadan ps4 göndermek

Bu konuyu okuyanlar

Langsam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba Almanyada yasiyorum 3 yil önce aldigim
ps4 pro cihazimi arkadasima göndermek istiyorum gümrükte vergi istenirmi istenirse ne kadar.Tesekkürler

AnonimKullanıcı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Ps4 güncel fiyatına bakarlar. Yüzde 20'sini hesaplayıp ödeme isterler + 15 TL de muayene ücreti isterler.

O yüzden faturası var eklersin. Faturadaki tutarın yüzde 20'sini alırlar.

Langsam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
fatura 3 yillik 400€ ben hediye olarak göndermek istiyorum türkiye de hediye demi vergili oluyor

AnonimKullanıcı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
ister hediye, ister satın al bütün paketleri açıyorlar artık. belli maddelerin kimyasal, kozmetik gibi girişine izin vermiyorlar. bunun dışında kalan ürünler için küçük ürünlerse ve hediye vs belirtildiyse yada örneğin cüzdan, saat gibi küçük kutular ise bazen açmıyorlar. Sadece muayene bedeli alıyorlar teslim edilirken.

Ama senin göndereceğin gibi elektronik bir alet ise hele birde PS ise fiyatına bakarlar. Yüzde 20'sini yazarlar. öde al derler. yoksa iade olur. Bazen gönderiyi almak için merkezlerine çağırabiliyorlar.

Bende ilaç getirtmiştim yurt dışından binbir zorlukla aldım.

Langsam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Peki türkiye ye gittigimde yanimda götürürsem yine vergi alirlarmi? % 20 benim 400€ danmi hesaplarlar yoksa tr deki güncel fiyattanmi.üsenmeyip yazdigin icin tesekkür ederim.

AnonimKullanıcı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
yanında götürürsen senden şüphelenirlerse çıkışta gümrük var çantanı xray e koymanı isteyebilirler. Açıp bu nedir diye sorarlarsa benim oynamak için getirdim dersi. faturasını da gösterirsen varsa hiçbir sorun olmaz. Ama kargo ile kesin vergi öder arkadaşın.

PropHeTe

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,398
Türkiye ye gitmek şu an için zor en azından 14 gün karantina var ki evlere şenlik. (=

Langsam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1