Almanya'dan iPhone 4S getirilmesi hakkında

Bu konuyu okuyanlar

ultras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir tanıdık evlenip Almanya'ya gitti. Yazın ailesini görmeye gelecek. Bende bana iPhone getirmesini rica ettim. Alıp getirecek fakat Almanya'dan çıkışta ve Türkiye'ye girişte ne gibi işlemler yapması gerekiyor?

Birde telefon kutulu halde bana geldiğinde önce ne yapmalıyım. Sanırım hemen açıp kullanamıcam. Bunun için ne yapmalıyım? Telefoncudan kırdırılıyormuş felan ama bunun hakkında da bilgim yok? Telefoncu işlemleri yapınca benim telefonumdaki işletim sistemi yine orjinal olur mu?

Telefon getirtme işleminde bilgi almam gerekiyor eğer aklıma takılan olursa konunun altından devam ederim. Şimdiden teşekkür ederim.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Öncelikle Sim kilitsiz yani factory unlock bi cihaz almasını söyle. Böyle alırsa kırdırmana gerek yok istediğin sim kartla kullanabilir. Apple Strore yada herhangi bi yerden Tax Free olarak almasını söyle ödediğiniz vergi size iade edilir. 4s'le Türkiye'ye geldiğinde 1 ay içinde pasaportuna kaydettirmen lazım bu önemli. Dikkat ediceklerin kısaca;

Sim kilitsiz bi cihaz alması (Böyle aldığında telefoncuda kırdırmana falan hiç gerek yok)
1 ay içinde pasaport kaydı

Erdem-FB

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Bi arkadaşıma almanyadaki kuzeninden geldi İphone 4S . pasaporta kayıt ettirince rahatca kullandı. bide sim kilitsiz olması gerek.

şowalye

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Yurd dışında gelen tlf 100TL hava parası verecen :p

ultras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Diyelim sim freesiz geldi bana telefon. O zaman yine pasaporta kaydettirip telefoncuya mu götüreceğim? Birde telefoncu işlemleri yaptıktan sonra benim işletim sistemi orjinal olacak mı?

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Diyelim sim freesiz geldi bana telefon. O zaman yine pasaporta kaydettirip telefoncuya mu götüreceğim? Birde telefoncu işlemleri yaptıktan sonra benim işletim sistemi orjinal olacak mı?
sim kilitsiz alırsa telefoncuya gitmeyeceksin. sadece pasaport kaydı yapılacak. zaten sim kilitli modeller gsm operatörlerinin taahütlü verdikleri telefonlardır. taahütsüz satılanlar sim kititsizdir. işletim sistemi de orjinal olur.

CalliOped

Asistan
Reaksiyon puanı
4
yapman gereken iki şey var;

* arkadaşına simkilitsiz telefon almasını söyle
* ve 1 ay içinde pasaport'a kaydettirceksin, gümrükte girişte arkadaşın kendi pasaport'una kaydedebilir ve hiçbir sorun olmaz.
* bunun işletim sistemiyle hiçbir alakası yok :) telefoncu'yada götürmene gerek yok ve rahat rahat kullan...

ultras

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yapman gereken iki şey var;

* arkadaşına simkilitsiz telefon almasını söyle
* ve 1 ay içinde pasaport'a kaydettirceksin, gümrükte girişte arkadaşın kendi pasaport'una kaydedebilir ve hiçbir sorun olmaz.
* bunun işletim sistemiyle hiçbir alakası yok :) telefoncu'yada götürmene gerek yok ve rahat rahat kullan...

Hocam kendi pasaportuna girişte kaydettirecek ya o zaman 1 ay içinde benim kaydettirmeme gerek kalmayacak değil mi ? Yani o zaman kayıt ettirse olur?

TürkiyeVictory

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ilkdefa akıllı telefonum olucak.akıllı telefonlar hakkında bilgim hiç yok..almışken iphone alayım diyorum..pıyasada okadar telefon var fakat ben yınede ıphone olmasını ıstıyorum ozellıkle..oyle telefon hastasıda degilim..telefonda aradıgım özellikler pc deki gibi her siteye gireyim videoları vs vs izliyeyım yeter..alınacak cok ucuz telefonlar var fakat iphone olmasını ıstıyorum..güncelleme vs vs onlarda pek ilgilendirmiyor. Sorum şu;

cihazı almanyadan getirttirecem en orjinal haliyle nasıl getirebilirim..
butun hatlarla calısması lazım.
. almanyaya sıparıs ederken getırecek kişiye ne demem lazım..sim free mi olsun unlock mu factory unlockmu herneyse artık..pasaport ve 100 tl vergisi problem degil.. sadece en orjınal halıyle nasıl getırttırebılırım.. telefon elıme gectıgı gün hemen pasaport ve vergisini yaptırır yaptırmaz hemen kullanmam lazım.. tecrubeli arkadaslar yardımcı olursa sevınırım saygılar..Not: İphone 5 alıcam.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
iphone ile bilgisayarda ki gibi her siteden video izleyemezsin ekranda internette gezinmek için pek ideal değil bence ama senin kararın tabii. En orjinal haliyle almak için kesinlik gsm şirketlerinden almasın. Her sim kartı ile çalışmasını istiyorsan mediamarkt veya saturn gibi büyük teknoloji mağazalarından alması yeterli olacaktır.

TürkiyeVictory

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iphone ile bilgisayarda ki gibi her siteden video izleyemezsin ekranda internette gezinmek için pek ideal değil bence ama senin kararın tabii. En orjinal haliyle almak için kesinlik gsm şirketlerinden almasın. Her sim kartı ile çalışmasını istiyorsan mediamarkt veya saturn gibi büyük teknoloji mağazalarından alması yeterli olacaktır.

kardes almanyadan getırtıcem..sadece hattımı takıp dırek kullanmak ıstıyorum..pasaport ve 100 tl harc sorun degıl.. sım free ıphone 5 ı almanyadan getırebılırmıyım ben

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
kardes almanyadan getırtıcem..sadece hattımı takıp dırek kullanmak ıstıyorum..pasaport ve 100 tl harc sorun degıl.. sım free ıphone 5 ı almanyadan getırebılırmıyım ben
Büyük teknoloji marketlerinden alırsanız sorunsuz çalıştırırsınız ama gsm şirketlerinden örneğin t-mobile gibi bir gsm şirketinden satın alırsanız sorun yaşıyabilirsiniz.

okanic

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Hocam öncelikle en önemlisi alacagı telefon t-mobile olmasın unlock yapamıyorsun türkiyede ikincisi artık telefon gönderilmiyor almanyadan bu iki olayıda yaşadk iki telefon gelecekti ikiside geri döndü geri dönmesi 3 ay sürdü ayrıca dedigim gibi t-mobile almazsa o 100 tl olayı artık yok 5 tl karşılıgında açılabiliyor

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
dayım bana bişey yollasa o da mı geri dönecek yani

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yurt disinda telefon alip odedigim verginin adi ne? Vergiyi tekrar alabiyor muyum ve de nerden ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
almanyadan gelen iphoneumu güncellemek istiyorum, fakat telefon kilitlenir diyorlar, bi bilginiz varmi acaba ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
pasaport kaydını yapınca sim kilidi ortadan kolkıyormu

S

SDN Okuru

SDN Okuru
yurt dışından gelen kullandıgım pasaport kayıtlı iphone 4 ios 7 güncelleyince kilitlendi ve sim görmüyor şuan ve açmaya 150 dolar gibi bi fiyat istiyolar bilginize