ALLAH'ım Geri Döndür...

mavinok.ta

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Teşekkür ederim.

Amin hepimizden Allah razı olsun...

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bu videoyu orijinalden Arapça izlemiştim. Şimdi alt yazılı da izlemek istedim, henüz ikinci bölümün yarısında video YouTube'dan silindi. Varol Yutub!

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
İlk bölümü bile izlemeye tahammül edemedim. Bu ne menem bir şeydir, Azrail aleyhisselamın suretine birini büründürüp eline hançer vermek..

Allahü teala bizi bu vehabilerden kurtarsın.. Hoş Türkiye'de de bu tür saçmalıklar yapan yok değil ya.

mavinok.ta

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Burdaki amaç insanları biran olsun ibret alabilmeleridir. Şöyle bir silkini ''ben ne yapıyorum yahu?!'' deyip, hak yola girmelerini amaçlamışlardır. Kötü birşey yok iolcum :) birde gel bardağın bu tarafından bak.

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Mavicim, şöyle bir silkinip ben ne yapıyorum yahu demek isteyen İmam-ı Gazali'nin Kıyamet ve Ahiret kitabını okur, pek de güzel kendine gelir.

Sana yıllarca kafir deyip, hacda kestiğin kurbanları leş oldu diye toprağa gömen, İslamiyeti buncacık anlamış olan adamların kıytırık videolarıyla değil..

Diğer bölümleri izlemedim Allah bilir neler tasvir edildi neler nelerin kılıklarına sokuldu.. İyi niyet bu yanlışları örtemiyor malesef.

mavinok.ta

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Fikrine saygı duyarım canım. Elbette başka şekildede silkinebiliriz buda bir alternatif...

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Her iki Mesajda da İyi niyet var ;) Alınmaca yok

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@iol, seni gerçekten iyi anlıyorum. Seninle aynı duyguları paylaşıyorum. Yine de diyorum ki biraz önyargılı bakmışsın. Hatta vehabilere benim kadar gıcık olamazsın. Bunu da vehabilerin çektiğinden emin değilim bilmiyorum; ama Azrail (as) karakterinden başka hiç bir karakter yok videoda. Herhangi bir saygısızlık da içermiyor.

Şunu belirtmeliyim ki bu tür şeyler genelde bana çok yapmacık ve etkisiz gelir; ancak görsellik her zaman yazılı gereçlerden çok daha etkili olur. Çünkü izlerken kendi yaşayacağın şeyler canlanıverir gözünde.

Vehabi de olsalar videoda aykırı ve sapıkça bir şey yok.

PcMaSTeR

Profesör
Reaksiyon puanı
5
:) Elmacik'a katılıyorum. Tasvirde hata olmuş, Müslümanlıkta Öyle hançerdi, tırpandı :) Amerikan Sinemalarından özenilmiş ancak yakışık almamış. Diğer bölümlerde de Alaycı veya saygısız bir durum yok. Kitap tavsiyesi Güzel ama O kitaba gelinmesi için de ön bilgi az çok lazım. ve Elmacik'in da dediği gibi Görsel öğeler daha etkili.

Mavi Video İçin de Tşk...

iol99

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Benim yanlış diye nitelendirdiğim nokta Azrail aleyhisselamın bir surete sokulması. Beyazlar giydirilse, eline gül verilse yine yanlış.

Bazılarının melekleri dişilerştirip, sırtına 2 kanat takması gibi.

Fazla da yorum yapmayayım, dediğim gibi ilerisini izlemedim. İbret almak isteyen alsın :)

honen

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Burda amaçlanan insanların hayatta yapmış olduklar hatalarının farkına varıp öldükten sonra yaşayacağı elem,zahmet ve pişmanlığın nasıl olacağını vurgulamak.

Bende Azrail(a.s) ın böyle tasvir edilmesini tasvip etmiyorum.Yinede video etkileyici ve pimanlık uyandırıyor insanda.Bence görüntüye takılmayıp anlatılmak isteni görmek lazım.

Mavi Allah razı olsun paylaşımın için.

Selametle...

mavinok.ta

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Allah cümlemizden razı olsun arkadaşlar rica ederim.

Bencede tasvir çok yanlış sizlerden farklı birşey söylemeyeceğim. Hemfikirim sizlerle fakat, insanın yaptığı hataların sonucunda yaşayacaklarını bir nebze olsun göstermiş diye düşündüm...

Hata etti isem affola...

Amacım belli idi, yanlış bir şey yapmak istemem.

mehmet

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
47
Hayırlı Akşamlar arkadaşlar
videoları bende izledim
ölüm hakikatini baya da bi güzle işlemişler.
ama sadece şeytan ve azrail tasvirleri uygun olmamış.

ama şuda var ki
hepimizin karşılaşma ihtimali olan bir durumu anlatmıyor mu?
efendimiz ne buyurmuş:
LEZZETLERİ TAHRİP EDİP ACILAŞTIRAN ÖLÜMÜ ÇOK ZİKREDİNİZ.
Neden?

çünkü hepimizin akıbeti orası
yani kabir.
yani son durak.
yani cennet veya cehennem

ya bizde kaybedersek
halimiz nice olur

Rabbim cümlemizi kabir azabından ve cehennem ateşinden muhafaza buyursun.
kabre imanla girmeyi nasip eylesin.
Son nefesimiz kelime-i şehadetle olsun

saygılarımla

Son mesajlar