AliExpressten Kullanılmış İşlemci Alınır Mı?

Bu konuyu okuyanlar

KontYasAk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
AliExpressten işlemci alıcam ama kafam karışık. Alttaki yorumların çoğunluğu olumlu. Çok nadir olumsuz. 4.9 yıldız değeri var ürünün. 220 lira ödiyecem. Gümrük vergisi öder miyim. Olursa kaç para gelir? Dikkat etmem gereken şeyleri bana açıklar mısınız?Şimdiden teşekkür ederim.

Bartuc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
27
sağlam gelirse sorun olacağını sanmıyorum

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
AliExpressten işlemci alıcam ama kafam karışık. Alttaki yorumların çoğunluğu olumlu. Çok nadir olumsuz. 4.9 yıldız değeri var ürünün. 220 lira ödiyecem. Gümrük vergisi öder miyim. Olursa kaç para gelir? Dikkat etmem gereken şeyleri bana açıklar mısınız?Şimdiden teşekkür ederim.
Aliexpressten sıfır işlemci bile almam ben ama şunu söyleyebilirim gümrük vergisi çıkar.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802

azıcık araştırın lütfen. ben aldım, alınır kullanılır, ram de almıştım. sorunsuz kullanıyorum.

dikkat etmen gereken şeyler
1) satıcının yorumlarını oku. türklerden alıp yorum yapan var mı oku.
2) takipli kargo alman lazım.
3) anakartın desteği var mı, emin misin. geri dönüşü yok yani, aldım olmadı iade edeceğim gibi bir seçeneğin yok.

KontYasAk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

azıcık araştırın lütfen. ben aldım, alınır kullanılır, ram de almıştım. sorunsuz kullanıyorum.

dikkat etmen gereken şeyler
1) satıcının yorumlarını oku. türklerden alıp yorum yapan var mı oku.
2) takipli kargo alman lazım.
3) anakartın desteği var mı, emin misin. geri dönüşü yok yani, aldım olmadı iade edeceğim gibi bir seçeneğin yok.
Teşekkür ederim. Satıcının 700 satışı olmuş ve 4.8 puanı var. İçinde 3 tane türk var ama yorumu yok. Anakartıma uyumlu. O konuda sıkıntı yok. Ama işlemci bozuk çıkarsa nasıl olucak. Elimde mi kalıcak. İade etme şansım olmayacak mı?

Realhas the Great

Profesör
Reaksiyon puanı
7,973
Teşekkür ederim. Satıcının 700 satışı olmuş ve 4.8 puanı var. İçinde 3 tane türk var ama yorumu yok. Anakartıma uyumlu. O konuda sıkıntı yok. Ama işlemci bozuk çıkarsa nasıl olucak. Elimde mi kalıcak. İade etme şansım olmayacak mı?
Ali express de Eğer Bozuk çıkarsa bozuk çıktığını kanitlarsan iade edebilirsin

KontYasAk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ayrıca gümrük vergisi çıkma ihtimali nedir. Eğer çıkarsa ürün fiyatının yarısı kadar da vergi ödeyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ali express de Eğer Bozuk çıkarsa bozuk çıktığını kanitlarsan iade edebilirsin
Teşekkür ederim

..melihhunal..

Asistan
Reaksiyon puanı
232
Ayrıca gümrük vergisi çıkma ihtimali nedir. Eğer çıkarsa ürün fiyatının yarısı kadar da vergi ödeyeceğim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim
40 tl falan gümrük vergisi çıkar. Yurt dışından kargoyla gelen bütün ürünlere gümrük verigi ödersin ama hiçbir ürünün yarısı kadar gümrük verigisi ödemessin.

Airbus

Profesör
Reaksiyon puanı
1,002
Ne kadar çıkar? Yüzde oranı var mı?
Yukarıda hesaplama yolunu atmışlar. Satıcı faturlarken dolar üzerinden faturalayacak geldiğinde size ₺ olarak vergisi söylenecek o yüzden sabit bir şey söylemek güç ama çok fazla çıkmaz.

LifeStyle

Profesör
Reaksiyon puanı
802
fiyatı düşük gösterecektir. ilk defa aliden ürün alıyorsunuz sanırım. ürün size geldikten sonra onaylamak için size süre verilir, eğer sorun olursa ödemeyi durdurursunuz, video çekersiniz ve durumu kanıtlarsınız. 4.8 puanı olup 700 de satış yaptıysa, bir problemde sizi mağdur etmez diye düşünüyorum. tr deki fiyatıyla karşılaştır. oturduğun yerdeki sahibinden ilanlarına bak. eğer yakında olan varsa adamla konuş. işlemciyi değiştirip sistemini çalıştırsın, sonra ödemeyi "elden" yaparım dersin.. kararı verecek sensin.