AliExpress'ten Anakart, İşlemci, Ekran kartı, SSD alınır mı

Bu konuyu okuyanlar

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Başlıkta belirttiğim parçaları AliExpress'ten alabilir miyim bir sorun çıkar mı? satıcı ile ilgili neye dikkat etmem gerekir, gümrük vergisi nasıl ödenir? hepsini bir sepette alsam yine de ürün başına 16tl gümrüğe sunma vergisi mi öderim? daha önce bu parçalardan alan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırsa sevinirim

funcbp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bence alma ama illa alcam dersen:
1- Ürün başına kdv + 16 tl ödersin.
2- Ürün bozulduğunda garanti yok elinde kalır.
3- Üretimi belli olmayan cihazlardan verim alamazsın.

Önerim itopya, incehesap gibi sitelerde hazır toplama kasalar uygun fiyatta oluyor oradan bütçene göre alabilirsin. Veya parça listeni yap ve indirim kovala.

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Bence alma ama illa alcam dersen:
1- Ürün başına kdv + 16 tl ödersin.
2- Ürün bozulduğunda garanti yok elinde kalır.
3- Üretimi belli olmayan cihazlardan verim alamazsın.

Önerim itopya, incehesap gibi sitelerde hazır toplama kasalar uygun fiyatta oluyor oradan bütçene göre alabilirsin. Veya parça listeni yap ve indirim kovala.
Teşekkür ederim alacağım parçalar Türkiye'de yok veya olduğundan çok çok pahalı. aldığımız ürüne KDV ödediğimizi bilmiyordum , benim bildiğim kdvyi satıcı öder ?

funcbp

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Aliexpress satıcıları Türkiye'de resmi satıcı değiller o yüzden vergi olmadığı için bir zamanlar ucuzdu Aliexpress fakat şimdi KDV getirildi ve gümrükte uygulanıyor. Sonuç olarak bir anlamı kalmıyor ordan alman. Türkiye'den almış gibi KDV ni ödüyorsun. Sana önerim Aliexpressi aklından çıkar. Türkiye'den kampanya ve indirim kovala.

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Vatan, İtopya, İncehesap'tan parça alabilirsiniz.

LifeStyle

Müdavim
Reaksiyon puanı
802
sıkntı yaşarsın, hem gümrükte de problem çıkabilir. alınan ürünlere takipli kargo ile alacaksın. daha sonra en az 45 tl vergi ödeyeceksin. gümrüktekiler senden alışveriş yaptığın dekontu ve ekran görüntüsünü isteyebilirler..

aliexpress devrini zorla kapattılar. alım oranı düştü. eskisi gibi değil. dolar pahalı, kargo pahalı, gümrük vergisi de 30 40 tl civarı en az.. tadı kalmadı yani.

ucuz almak istiyorsan 11 kasım ı bekleyebilirsin. black friday adı altında bazı ürünler kuponla falan uyguna gelebilir, incehesap teknobiyotik gibi hesaplar indirime gidebilir. hepsiburada indirimlerini bekleme, 2 senedir tırt oluyor indirimleri.. bu sene dolar da arttı, ne olacak belirsizliğini koruyor..

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
Aliexpress satıcıları Türkiye'de resmi satıcı değiller o yüzden vergi olmadığı için bir zamanlar ucuzdu Aliexpress fakat şimdi KDV getirildi ve gümrükte uygulanıyor. Sonuç olarak bir anlamı kalmıyor ordan alman. Türkiye'den almış gibi KDV ni ödüyorsun. Sana önerim Aliexpressi aklından çıkar. Türkiye'den kampanya ve indirim kovala.
Vatan, İtopya, İncehesap'tan parça alabilirsiniz.
sıkntı yaşarsın, hem gümrükte de problem çıkabilir. alınan ürünlere takipli kargo ile alacaksın. daha sonra en az 45 tl vergi ödeyeceksin. gümrüktekiler senden alışveriş yaptığın dekontu ve ekran görüntüsünü isteyebilirler..

aliexpress devrini zorla kapattılar. alım oranı düştü. eskisi gibi değil. dolar pahalı, kargo pahalı, gümrük vergisi de 30 40 tl civarı en az.. tadı kalmadı yani.

ucuz almak istiyorsan 11 kasım ı bekleyebilirsin. black friday adı altında bazı ürünler kuponla falan uyguna gelebilir, incehesap teknobiyotik gibi hesaplar indirime gidebilir. hepsiburada indirimlerini bekleme, 2 senedir tırt oluyor indirimleri.. bu sene dolar da arttı, ne olacak belirsizliğini koruyor..
Dostlarım aradığım parçalar Türkiye'de yok, server için anakart ve işlemci alacaktım Türkiye'de satılanlar aşırı kötü ve pahalı vergiyle bile daha ucuza geliyor AliExpress'ten

KDV, alışverişin 1500 euronun üzerine çıkması durumunda uygulanır. Yazıyor internette alacağım parçalar 1100TL Türkiye'den alsam aynı parçalar yok performansı alacağım ürünlere yakın parçalar Türkiye'de 3bin TL üzerinde tutuyor. 1100tllik alışverişe vergiyle 1500tl ödemeye de razıyım gümrük vergisini vs nasıl ödüyoruz ve gümrüğe sunma ücreti her ürün için ayrı ayrı mi

Son düzenleme:

Ecomanya

Müdavim
Reaksiyon puanı
658
Aslında denemelik bir anakart almayı bende düşündüm. Ama sipariş olayını gümrük yasalarını felan bilmiyorum

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,839
Elektronik parçalar bozuk gelebiliyor. Bu yüzden önermiyorum. Bir çok alışveriş yaptım. En son Thermal grizzly aldım. Rgb yönetmek için kutu aldım çalışmadı mesela. Bazı şeyler iyi oluyor. Intel ax200 wifi 6 kartı aldım.

rubarovan21

Müdavim
Reaksiyon puanı
320
AliExpress'ten elektronik veya yüklü miktardaki ürün alışverişini önermiyorum. Aksesuar tarzı şeyler alacaksanız ancak mantıklı olabilir. AliExpress eskisi kadar mantıklı bir internet sitesi değil artık Türkiye için.

quaresma71

Asistan
Reaksiyon puanı
185
1603215463941.png

Arkadaşlar parçaları aldım şimdilik bir sorun gözükmüyor. Toplam 100TLye yakın gümrük vergisi ödedim ve memnunum bu parçaları uygun fiyata alabildiğim için