Ali Express Güvenli mi?

Bu konuyu okuyanlar

Jengar

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Ali Express Güvenli mi?
aliexpressguvenli mi.png

Ali Express güvenli mi? sorusundan önce ilk olarak e-ticaret siteleri yani alışveriş siteleri hakkında bilgimiz olması gerektiğine inanıyorum. Alışveriş siteleri ülkemizde yaklaşık olarak 7-8 yıldır aktif olarak biliniyor günümüz zamanında ise artık belirli kişiler yani bunu biraz açarsak alışverişlerini direk elden yapmak isteyen insanlar dışında illa ki herkes internetten birkaç şey satın almış durumdalar. Bu bize gösteriyor ki artık alışveriş kültürümüz artık değişti belki anne ve babalarımız hala o ilk anlattığım gruba dahildir yani paraları direk satıcıya elden verdiği bir alışverişi tercih ediyorlar onların devrinde böyle gördükleri için artık onların değişmesi biraz zor görünüyor sadece vizyonu olan ve değişime açık genç ruhlu ve meraklı anne babalar da yok değil internetten alışveriş yapan. Onlar içinde mantıklı olan kendi bildikleri bir yandan ben onları zorlamıyorum anlamak lazım para onlar için hayal ya da sanal ortamda harcanacak bir madde değil aksine alacakları eşyaları görerek almak isteyen gençler de hala var çevremizde sizin de vardır mutlaka.

Ali Express Güvenli mi? Öncelikle tüm alışveriş siteleri güvenli mi?

Ali Express güvenli mi sorusunda e-ticaret sitelerinin nasıl çalıştığından olaya girmek isterim bu gibi alışveriş siteleri şifre ve hesap bilgileri yani kredi kartı bilgileri çalınmasın diye 3D güvenlik sistemini kullanırlar bu da sizinle irtibatta olarak alışveriş yaptığınızda telefonunuza mesaj göndererek telefonunuz aracılığı ile sizden bir onay daha almak istiyor ve bu alışverişi siz yapmadıysanız işte o zaman bu alışveriş asla geçerli olmuyor. Bu sistemi kullanan çok önemli firmalar var bunlar Amazon,Aliexpress,Gittigidiyor,Sahibinden tarzı e-ticaret alışveriş siteleridir. Bunu kullanmayan sitelerde ise güvenlik daha az önem taşıdığı için kişisel bilgi hırsızlıkları çok artabilir. Siz de kesinlikle telefonunuza mesaj gelmeden herhangi bir alışveriş yapmayın bu yöntem sizin kartınızdan böyle bir alışveriş yapılıyor ve sizin bundan haberiniz var mı? Demek için kurulmuş bir sistemdir burada bankalar ve e-ticaret siteleri ortak çalışırlar.
aliexpressguvenli mi1.png

Ali Express Güvenli mi? sorusuna verdiğim ve kendi deneyimlediğim cevaplar…

Bence Ali Express güvenli mi? Bence güvenli çünkü şuana kadar ben alışveriş yaptım ama benden izinsiz kredi kartımı ele geçirdiler ya da ödeme de sıkıntı sorun yaşadım diyen bir insanla karşılaşmadım biz ailecekte ufak tefek şeyler almıştık onda da ödeme konusunda bir sıkıntı yaşamadık gel gelelim daha sonrasına yani ürünün gerçekli ya da görsellerde görünenle elime aldığım üründe farklılıklar oluyor mu? Benim yakın arkadaş çevrem ve onların aileleri örneğin ablaları Ali Express sitesinden alışveriş yaptı ve inanın bir sorun yaşamadı bilakis arkadaşımın kendisi de yaptı hem ürün kaliteli çıktı bir sorun yaşamadılar hem de herhangi ödeme sıkıntısı öncesinden o anda ya da ödeme sonrasında yaşanmadı.

Ali Express Güvenli mi? sorusunda en önemli etken

Sadece şunu söyleyebilirim ki Ali Expressle kişisel deneyimlerimi paylaştığımda tek sorun ürünün ne zaman elinize ulaşacağını bilmemeniz. Ürün alanlar bilir ürünler yurt dışından gemiler ile getirildiğinden dolayı sizin ürününüz hangi gemiye yüklenip ne zaman çıkacağının bilgisi onlarda kaldığından en muamma kısmı işin burası. Aciliyeti yoksa alacağınız ürünün bence tercih edilebilir he bir de şanslıysanız hemen o hafta içinde de gelebilir bunu da belirtmek isterim şahsen yaşanmıştır. :)

Ali Express hakkında daha ayrıntılı bilgiyi merak ediyorsanız burayı ziyaret edebilirsiniz.

nameless44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Güvenli ancak KESİNLİKLE UCUZ ÜRÜN SATIN ALMAYIN !!!!

Şu 9$lık mousepadlerden aldım 80cm üstü olan 2 haftadır yoğun ucuz plastik kokuyor (sıcak su torbası gibi). 1$ a karpal tünel bilekliği aldım duvara assam böcek ilacı gibi olur o derece kokuyor. telefon ekran koruyucu aldım 0,50$ türkiyedeki 10tlilklerle aynı kalitedeydi telefon aksesuarlarında çok sorun olmuyor anahtarlıklarda da. işin içine kumaş ve türü belli olmayan plastik giriyorsa almayın derim. ve ortalama fiyatı 3$ olan bir ürünün 1$ lığını almayın pazar kalitesinden düşük oluyor. Ancak biraz para verip düzgününden alırsanız sorun yok. Şu ana kadar 25 ten fazla ürün sipariş ettim bazıları 20 günde bazıları 2 ayda geldi şu ana kadar gelmeyen 4 ürün var oda china post dışındaki bir firmadan yollanmış. Onlarda gelir herhalde. Ürünlerinizde sorun çıkarsa para iadeside yapıyorlar.

Ahmet_Özdemir

Asistan
Reaksiyon puanı
23
Bir ürün sipariş etmiştim. 4 ay kadar bekledim ve bilmediğim sebeplerden dolayı gönderilmedi. . Daha sonra para iadesi istemiştim ve para iadesi yaptılar.

Egosiesta

Doçent
Reaksiyon puanı
70
Ben egzoz sipariş etmiştim gelen şey düdük parçası oldu

mmayda

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bende razer mousepad sipariş ettim 1 hafta sonra türkiyeye doğru yola çıktı bakalım nasıl olacak.daha sonra razer mouse alacağım

Bilgendilo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar ben yeni sipariş verdim az önce ödeme onaylandı fakat bana bir kof verilmedi ne yapmalıyım

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bir ürün sipariş etmiştim. 4 ay kadar bekledim ve bilmediğim sebeplerden dolayı gönderilmedi. . Daha sonra para iadesi istemiştim ve para iadesi yaptılar.
Para iadesini nasıl istediniz

Son düzenleme:

Master Yoda

Müdavim
Reaksiyon puanı
234
Teknolojik ve ucuz ürünler alınmamalı diye düşünüyorum.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Ya burada bulunmayan ya da yükte hafif pahada ağır ürünler tercih edilmeli. Eskiden kur düşük posta ücretinde devlet desteği vardı. Şimdi fiyatlar çok cazip değil.

Ekli dosyayı görüntüle 37148

Son düzenleme:

mttzn

Doçent
Reaksiyon puanı
459
bende razer mousepad sipariş ettim 1 hafta sonra türkiyeye doğru yola çıktı bakalım nasıl olacak.daha sonra razer mouse alacağım
Orjinal değil bilgin olsun. Replika ürünler.

Son 2 3 yıldır AliExpress başta olmak üzere diğer Çin menşeli sitelerden alışveriş yapıyorum ve şuana kadar 1 2 üründe arıza çıktı onun dışında sorunsuz şekilde kullanıyorum aldığım ürünleri. Fiyatları da gayet uygun zaten. Herşeyin en ucuzunu almaktan kaçının ve satıcının mağazasını ziyaret ederek daha önce yaptığı satışlardan elde ettiği yorumları ve puanlamaları göz atın. Aliexpress düşük puanlı mağazaları bünyesinde barındırmıyor ama yeni açılan mağazalarda bu süreç yeni başladığından dolayı sorun yaşamamak için dikkat etmelisiniz.

Son düzenleme:

burakaltun

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Yuzlerce urun aldim en fazla kimisine ek vergi cikiyor gumruge takilirsa o da kapida getirilen firmaya odeniyor gayet guvenilir bir site