Alfa Romeo mu, Seat Ibiza mı?

redoano

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Düşük fiyatlı bir araba almayı düşünüyorum ve seçeneklerimi ikiye indirebildim sonunda. Birincisi Alfa Romeo 33 1.5 I.E (90-95 model arası).
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-alfa-romeo-hastasina-alfa-romeo-55576323/detay/
http://www.arabam.com/ikinciel/ilan/detay/2410979

Diğeri ise Seat Ibiza (Özellikle 1994 ve sonrası)
http://www.sahibinden.com/ilan/vasi...iz-1-3-clk-52844502/detay/?keyword=seat ibiza

Bu arabaları denemiş olabilirsiniz, yolda görmüş olabilirsiniz. Düşüncelerinizi alabilir miyim Sayın SDN sakinleri? :D
Üst limitim devir, vergi, vb. diğer masraflar hariç 6 bin lira bu arada.

yer6

Profesör
Reaksiyon puanı
54
alfa alırsın çok zor satarsın.elinde kalır.ayrıca tipini beğenmedim.bu arabalardan ibiza daha uygun bir seçim gibi.

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bencede arkadaşım üstüne biraz daha koyup seat ibizanın 2003 fln olanı alırsan çok rahat edersin bizde vardı az yakıp çok kaçar =)

Alnair Alsad

Profesör
Reaksiyon puanı
29
Şu Alfa Romeo'yu sırf logosu yüzünden bile sevmiyorum.

Mta

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Alfa Romeo'nun motor sağlamsa onu al. Şekil olarak dandik olabilir ama seattan daha konforludur. İlk Romeo'da kesin kaportada hasar var :D İkincisinde de lpg yok. Lpgsiz o para verilmez bence. İkiside önden çekiş araba olduğuna göre "şahinci abilerden" olmadığını varsıyıyorum :) Citroenlerede bak , onlarında ufak tip arabaları var.

senar1st

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Para biriktir bence. ikisi de güzel görünmüyor :)

Yine de sen bilirsin :)

Fiat tipo ya da Peugeot 206 sence nasıl ?

redoano

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bencede arkadaşım üstüne biraz daha koyup seat ibizanın 2003 fln olanı alırsan çok rahat edersin bizde vardı az yakıp çok kaçar =)
Para biriktir bence. ikisi de güzel görünmüyor :)

Yine de sen bilirsin :)

Fiat tipo ya da Peugeot 206 sence nasıl ?

Öncelikle ben para biriktiremiyorum, öyle kötü bir özelliğim var. Tipolar bunlara göre çok daha pahalı arada 2 bin lira oynuyor nreedeyse. 206'ya hiç bakmadım. Arabadan anlayan bir arkadaşın Fransızdan uzak dur dediği için pek yanaşmadım ama göz gezdireyim bi. Bir de bu linklerdeki arabaları almayacağım sadece fikir versin, görüntü olsun diye koydum :)

byharby

Profesör
Reaksiyon puanı
21
Seat Ibiza'yı al beygir gücü daha yüksek. :)

boikot

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence ikisinide alma çok tipsizler 2000 ve üstünü al hee benim param bu diyosan git reno broadway al daha iyi

redoano

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Aslında Uno da olabilirmiş bu paraya, onun için alfa ve ibizadan vazgeçtim. Ankara'da Uno arıyorum şu anda.

redoano

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Polo hep aklımda olan araba ama 2 kapı araçların satışında sorun oluyormuş aldığım duyumlara göre :) Bir de bu fiyata olan pololar genelde benzinli oluyor. Sonra masrafı çok aşırı olmasın bize:)

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
[MENTION=66469]redoano[/MENTION] sana tavsiyem piyasası daha yaygın olan araçları alman. bir buçuk sene önce 94 Fairway satmıştım yaklaşık olarak senin bütçeye. Temiz bulursan güzel arabadır, az yakar iyi kaçar. Broadway 1.5 motorken Fairway 1.6 motor, hem satarken de sorun yaşamazsın, piyasası iyidir

redoano

Asistan
Reaksiyon puanı
4
@redoano sana tavsiyem piyasası daha yaygın olan araçları alman. bir buçuk sene önce 94 Fairway satmıştım yaklaşık olarak senin bütçeye. Temiz bulursan güzel arabadır, az yakar iyi kaçar. Broadway 1.5 motorken Fairway 1.6 motor, hem satarken de sorun yaşamazsın, piyasası iyidir
Aslında Fairway tarzı araçları da hiç düşünmedim. Bir de şu zamanda araba fiyatları normale göre daha fazlaymış bir ay sonra falan almak daha mantıklı olur diyorlar.
Bunun haricinde palio'ların iki kapılı olup hususi olan araçlarından alsam ne kadar mantıklı olur? Bu araçlar hem daha yeni model oluyor (2003-2004), hem de oldukça ucuz (8-9 bin). Vergisinin daha yüksek olduğunu biliyorum ama zaten 1-2 yıl kullanacağım aracı.

rtgrlndr

Profesör
Reaksiyon puanı
4
hocam benim peder araba alım satım yaptı bi aralar (ben daha üniversitede okuyordum o zamanlar) ama sana şunu söyleyim bu paraya araba alma. Çünkü aldığın arabanın masrafı arabayı geçiyor sonra. Bekle az daha para biriktir 9 bin lira civarına 1999-2000 model hyundai accent bulursun temiz alırsın hem satarken de sorun çıkarmaz ama biraz daha bekle hem alfa romeo fln gibi arabalara bulaşma satamazsın Türkiye'de, alıcısını bulacaksın da vs vs.Senin için sıkıntı olur sonra.

redoano

Asistan
Reaksiyon puanı
4
hocam benim peder araba alım satım yaptı bi aralar (ben daha üniversitede okuyordum o zamanlar) ama sana şunu söyleyim bu paraya araba alma. Çünkü aldığın arabanın masrafı arabayı geçiyor sonra. Bekle az daha para biriktir 9 bin lira civarına 1999-2000 model hyundai accent bulursun temiz alırsın hem satarken de sorun çıkarmaz ama biraz daha bekle hem alfa romeo fln gibi arabalara bulaşma satamazsın Türkiye'de, alıcısını bulacaksın da vs vs.Senin için sıkıntı olur sonra.
Valla herkes aynısını diyor. Artık 9 bine çıkmayı göze aldım. Allah sonumuzu hayırlı eyleye :)