Alex'e 2 maç ceza!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
PFDK Kararları - 04.03.2010

NoImgThumbM.gif

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 04.03.2010 tarih ve 63 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

1- FENERBAHÇE SPOR Kulübünün, 28.02.2010 tarihinde oynanan BÜYÜKŞEHİR BLD.SPOR - FENERBAHÇE Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE SPOR Kulübü idarecisi NİHAT ÖZDEMİR'in, TFF'nin saygınlığını zedeleyen beyanlarda bulunması suretiyle sportmenliğe aykırı hareketinden dolayı takdiren 15 GÜN HAK MAHRUMİYETİ CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE SPOR Kulübü sporcusu ALEXSANDRO DE SOUZA'nın, rakip takım oyuncusuna yönelik kural dışı hareketi nedeniyle takdiren 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN CEZASI ile cezalandırılmasına,

2- KAYSERİSPOR Kulübünün, 27.02.2010 tarihinde oynanan KAYSERİSPOR - BEŞİKTAŞ A.Ş. Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, müsabaka sonrasında yapılan basın toplantısına futbolcu katılımını sağlayamamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 5.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

3- BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, 27.02.2010 tarihinde oynanan KAYSERİSPOR - BEŞİKTAŞ A.Ş. Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 20.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. hakkında müsabaka sonrasında yapılan basın toplantısına futbolcu katılımını sağlayamamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle isnat olunan eylemin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

4- GALATASARAY A.Ş. 'nin, 28.02.2010 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş. - KASIMPAŞASPOR Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, yayın yetki belgesi olmayan tv kuruluşunun stadyumda çekim yapmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 5.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

5- GAZİANTEPSPOR Kulübünün, 28.02.2010 tarihinde oynanan GAZİANTEPSPOR - ESKİŞEHİRSPOR Turkcell Süper Lig futbol müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Karar verilmiştir.

Av. Mehmet Reşat BOSTAN / PFDK Başkanı

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Şu kötü dönemde hiç iyi olmadı bizim için.Bakalım neler yapabilecek bizim takım.

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Şu ligte kasti bir hareket yapmayacak tek bir futbolcu varsa onunda adı Alex'tir.

arakli

Asistan
Reaksiyon puanı
7
ama kasti gibi görünüyordu..

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Hak etti bu cezayı.

ismailceylan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
christian denen kasaba da en az 3 maç ceza gerekiyor

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65
2 Maç ceza verilecek bir olay değil bence.1 maç normal ceza.

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Direkt kırmızı kart yedi adam. 1 maç ceza verilmez.

ufukcoskun

Dekan
Reaksiyon puanı
104
Kasti olarak yaptığını düşünmüyorum açıkçası,cezasında indirime gidilebilirdi.İlk kırmızısını görmüş oldu Alex.Bir futbolcuyu sakatlayacak hareketi yapmak isteyeceğini düşünmüyorum.Kırmızı doğru karar atılması gerekiyordu ki zaten fazla itirazda etmedi.Ama ceza belki tartışılır.
http://www.youtube.com/watch?v=R18UPB0ek_M

Blackout

Dekan
Reaksiyon puanı
383
Tahkim'den döner, 1 maça iner bence. Ayrıca inmeli de. Hareket kırmızı ama pozisyon öncesinde hakem adamın pasını kesiyor.:) 1 iyi.

Felagund

Profesör
Reaksiyon puanı
15
aziz y. biyerlerden istifa eder ceza 1 maça iner.

ibrhma

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Kırmızı kart doğru...2 maç ceza normal...

drsakal

Profesör
Reaksiyon puanı
23
MADDE 42 – KURAL DIŞI HAREKETLER
(1) Futbol oyun kurallarına aykırı olarak sert ve ciddi faul yapan veya şiddetli harekette
bulunan futbolcular müsabakadan men cezası ile cezalandırılır.
(2) Sert ve ciddi faul yapan futbolculara iki veya üstünde; şiddetli hareket yapan futbolculara
üç veya üstünde müsabakadan men cezası verilir.

MADDE 85 – KARAR
(3) Disiplin Kurulu, hakemin saha içerisindeki futbolculara ilişkin disiplin uygulamalarını (sarı
kart ve kırmızı kart uygulamalarını) ve sonuçlarını ancak şahısta hata hallerinde ortadan
kaldırabilir.

Evet arkadaşlar yukarıdaki yazılar Futbol Disiplin Talimatından aynen alıntıdır... Alex sert faul yaptığı için kırmızı görmüş, kırmızı gördüğü için 2 maç ceza almıştır...

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Rakip futbolcu kafa yarma seyircisiz değil, güzel serbestlik var başka takım maçlarında çıkacak olaylarda da bu haklar tanınır umarım...

Vay be 2 maç ceza iner 1 maça az bir ceza ile gönüller alınır dargınlık olmaz pfdk ile...Bizler 3 maç verilip kaldırılan ne futbolcular gördük değil mi?(Semih)
Üzmez pfdk merak etmesinler...

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Eskiden kırmızı kart gören 1 maç ceza alırdı. İşimiz yok birde cezaları bekliyoruz 2 maç mı 3 maç mı diye. O zaman kararı sahada hakem versin. Kırmızı kartı gösterdikten sonra 4. hakeme işaret yapsın 2 diye 3 diye. Belki hakem 1 maçlık kırmızı kart verdi kafasında. Saçma sapan işler.

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bu neyin tantanası direk kırmızı 2 maç bu kadr basit. Bence kasti sakatlamaya yönelik hareketlerde daha fazla verilmeli. bu tarz faullerle kaç futbolcunun futbol hayatı bitti...

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Yazık oldu alex'e:D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Birincisi doğru dürüst konuş benimle.

İkincisi sen mi bana futbolu öğreteceksin?

acssip.jpg

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Birincisi doğru dürüst konuş benimle.

İkincisi sen mi bana futbolu öğreteceksin?

acssip.jpg

Kırmıza karta 2 maçtan az ceza verilmez diyen sen değil miydin? Sert ciddi faulden bahsetmiyorduk o anda alıntı yapayım istersen sen onu da silersin...

Cahil sözcüğünü kapatma hakkın yok.Kendine söz söyletmiyorsun aynı sözcükleri ben Troy a kullandım o silmediki sen nasıl silersin...

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
530
Direkt kırmızı kartın cezası en az 2 maçtır. Yukarıdaki kuralda açıkça belirtilmiş.

Çift sarıdan kırmızı yersen bir maç ceza alırsın.

Git o yorumumu bir daha oku kırmızı karta mı demişim yoksa direkt kırmızı karta mı demişim?

Kendime değil o sözü kimseye söyletmem.

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Futbolda öyle bir kural mı var :D

1 maç normal ceza , 2 maç ekstra :)
Ciddi olaylara böyle gülerek yaklaşım neyin eseridir acaba???
Kişi kendine bir sormalı bence...
SDN gibi bir sitenin senin gibi **** moderetörleri olduğu için utanıyorum!!!

***** sözcüğünü kapatma hakkın yok.Kendine söz söyletmiyorsun aynı sözcükleri ben Troy a kullandım o silmediki sen nasıl silersin...

Kendini herkesten akıllı sanan ALMİ,boş teneke çok tangırdar biliyor musun...Çok biliyorsun da bu cezanın neden ve niçin verildiğini anlayamaman hangi kural ve temel kaynak alınarak pfdk kurulunca verildiğini çözememen cezayı sorgulaman sende bazı eksiklerin olduğu konusunu belirtmez mi?

Ona buna ***** diyeceğine bir kendine bak azcık değerlerin olsun karşındakilere verdiğin saygı ve sevgi çerçevesinde muamele görürsün unutma...

Başkalarına verilince havalara zıplar haketti diye sevinçten naralar attığınız cezalar size az ve yanlı uygulanınca karşı ve gerçek fikir beyan edenlerden de utanma bence,fanatik ve holigan ruhunun karanlık bölgelerinde iyi yaşamlar sana...

Merak etme pfdk tahkimde indirir size özel olarak...

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Ciddi olaylara böyle gülerek yaklaşım neyin eseridir acaba???
Kişi kendine bir sormalı bence...

Kendini herkesten akıllı sanan ALMİ,boş teneke çok tangırdar biliyor musun...Çok biliyorsun da bu cezanın neden ve niçin verildiğini anlayamaman hangi kural ve temel kaynak alınarak pfdk kurulunca verildiğini çözememen cezayı sorgulaman sende bazı eksiklerin olduğu konusunu belirtmez mi?

Ona buna ***** diyeceğine bir kendine bak azcık değerlerin olsun karşındakilere verdiğin saygı ve sevgi çerçevesinde muamele görürsün unutma...

Başkalarına verilince havalara zıplar haketti diye sevinçten naralar attığınız cezalar size az ve yanlı uygulanınca karşı ve gerçek fikir beyan edenlerden de utanma bence,fanatik ve holigan ruhunun karanlık bölgelerinde iyi yaşamlar sana...

Merak etme pfdk tahkimde indirir size özel olarak...
Siyaset yapmıyoruz burda ciddiyet önemli değildir kardeşim ... Ben hiç kimseye ceza aldı diye sevinmem.Hemen Çorumluya yağ çekme başladı galiba(Bende oralıyım:))

Direkt kırmızı kartın cezası en az 2 maçtır. Yukarıdaki kuralda açıkça belirtilmiş.

Çift sarıdan kırmızı yersen bir maç ceza alırsın.

Git o yorumumu bir daha oku kırmızı karta mı demişim yoksa direkt kırmızı karta mı demişim?

Kendime değil o sözü kimseye söyletmem.
Kırmızı kartın cezası bir maçtır.Ancak onun nedeni araştırılır kurallara aykırı bir hareket varsa ceza arttırıl.Yani minimum 2 maç diye bir şey yok...

Örnek olarak http://www.korhaber.com/mehmet-yildizin-cezasi-1-maca-indi.php

Örnek 2 Gole giden bir oyuncuyu yere düşürünce direk kırmızı kart alınır ancak ceza 1 maç olur...

Yani kırmızı kart cezası minimum 2 maç değil.Ve senin verdiğin resimi düzgün oku ve anla...

Not=Futbolu senden daha iyi anlarım.Anlamadığım bir konuda da 2 mesajdan fazlasını yazmam...

Not 2: Resimde sert ve ciddi faul yapan diyor. Kırmızı kart sadece buna çıkmaz arkadaşım.O nedenle bir maç olabileceği açıkça beliriyor.

Not 3 : AliA konuşma rezil ederim seni...

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Siyaset yapmıyoruz burda ciddiyet önemli değildir kardeşim ... Ben hiç kimseye ceza aldı diye sevinmem.Hemen Çorumluya yağ çekme başladı galiba(Bende oralıyım:))
Ciddiyet önemli değil,başkalarına istediğimi diyebilirim diyorsun.

Bu yağ çekme olayı karakterinin bir aynasını mı temsil ediyor unutma pervasızca ona buna yaftalarda bulunan biri olarak sana yazdım mesajı ayrıca kimseye yağ çekmem merak etme...

Ben özür diliyorum laftan anlamayan karşısınsındakine fütürsuzca lakaplarda bulunanlarla sohbet etmek bana yakışmadı fazla uzattım özür diliyorum...

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Ciddiyet önemli değil,başkalarına istediğimi diyebilirim diyorsun.

Bu yağ çekme olayı karakterinin bir aynasını mı temsil ediyor unutma pervasızca ona buna yaftalarda bulunan biri olarak sana yazdım mesajı ayrıca kimseye yağ çekmem merak etme...

Ben özür diliyorum laftan anlamayan karşısınsındakine fütürsuzca lakaplarda bulunanlarla sohbet etmek bana yakışmadı fazla uzattım özür diliyorum...
Neyse konuya dönelim :) 2 kişi konuşurken 3. ye .......

Bana şunu söyle mesela ben gole gidiyorum önümde sadece sen varsın beni düşürdün kırmızı kartı çıktı direkt olarak kaç maç ceza alacağını biliyor musun?

---------- saat 12:52 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:49 eklenmişti ----------

Bu soruyu bile araştıyorum deme bana :D

Handikap

Profesör
Reaksiyon puanı
90
Neyse konuya dönelim :) 2 kişi konuşurken 3. ye .......

Bana şunu söyle mesela ben gole gidiyorum önümde sadece sen varsın beni düşürdün kırmızı kartı çıktı direkt olarak kaç maç ceza alacağını biliyor musun?

---------- saat 12:52 eklendi ---------- önceki mesaj saat 12:49 eklenmişti ----------

Bu soruyu bile araştıyorum deme bana :D
Noktalı yerden sonra sana yazacağım dört mısra...

Nâdanı nadim görmek
Güç iştir
Nadim olsaydı nâdan
Zaten olmazdı nâdan

Nâdan : Hiç bir bilgisi olmadığı halde her konuda , ama her konuda bilgili olduğunu sanan ve sürekli izahatta bulunan (geveze).
Nadim : İçten , gerçekten samimiyetle pişman olan, nedamet hissini yürekten tadan.

Anlamazsın ama neyse...

ALMİ

Profesör
Reaksiyon puanı
60
Noktalı yerden sonra sana yazacağım dört mısra...

Nâdanı nadim görmek
Güç iştir
Nadim olsaydı nâdan
Zaten olmazdı nâdan

Nâdan : Hiç bir bilgisi olmadığı halde her konuda , ama her konuda bilgili olduğunu sanan ve sürekli izahatta bulunan (geveze).
Nadim : İçten , gerçekten samimiyetle pişman olan, nedamet hissini yürekten tadan.

Anlamazsın ama neyse...
Fasa fisoyu bırak önceki mesajı mı açıkla sanki sevgilini mi çaldık :D şiir falan :D

---------- saat 13:09 eklendi ---------- önceki mesaj saat 13:08 eklenmişti ----------

Bunu :D