Alex mi? Hagi mi?

ALEX mi? HAGI mi?

• ALEX

Kullanılan: 59 45.4%
  • HAGI

Kullanılan: 71 54.6%

• Kullanılan toplam oy
    130

The Commander

Profesör
Reaksiyon puanı
1,338
Mesela ne yönüyle üstün?
Barcelona'dan geldi. Takıma bile giremedi orada. Ben onu asla kötülemiyor, küçümsemiyorum. Kabul, harika bir oyuncuydu. Lakin Alex ayarında bir oyuncudur belki, ama ondan çok daha üstün derseniz bu haksızlık olur. Konuyu açan arkadaş oraya istatistikleri dayamış, isterseniz bir daha bakın.
İstatistiklere bakarken maç sayısına baktın mı abi? Ayrıca o kadar istatistiğe takılacaksak kupa sayısınada bir göz atmalısın bence. Yaşın benden büyük, Hagi'yi bol bol izlemişsindir diye düşünüyorum. Komple yetenek bakımından Alex'ten çok daha üstün benim açımdan.

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
Hagi tabiki de.. tabi dönem farkı da çok önemli alex daha yeni ve daha iyi dönemde oynadı , ama hagi çok farklı :)

Hagi ile Alex'i aynı çuvala koymayın , Alex'i örneğin van persie ile karşılaştırabilirsiniz.

Maradonayı , messi ile kıyaslayabilirmisiniz , hayır ..

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Mesela ne yönüyle üstün?
Barcelona'dan geldi. Takıma bile giremedi orada. Ben onu asla kötülemiyor, küçümsemiyorum. Kabul, harika bir oyuncuydu. Lakin Alex ayarında bir oyuncudur belki, ama ondan çok daha üstün derseniz bu haksızlık olur. Konuyu açan arkadaş oraya istatistikleri dayamış, isterseniz bir daha bakın.

Abim;
Kagit Ustundeki Degerlerle Bakarsan Gerek Gol Gerekse Asistler Kupanin Altinda Ezilir Tost Olur.
Zira Orda UEFA Kupasi ve 2 Tane Avrupa Süper Kupasını Kupa Var. (1 Tanesi Steaua Bükres Ile)

Dönemsel Olarak Bakildiginda Alex'in Takimdaki Yeriyle Haginin Yerini Degerlendirmen Gerekir.
Gol Farkina Göre Bakarsan 2-3 Sezon Takimda Tek Is Yapan Alexti Böylece Gol Sayisi Yüksek Oldu.
Zira Onun Bölgesinde Olan Bir Oyuncunun Bu Kadar Yüksek Gol Ortalamasiyla Oynamasi Normal Degil.

96-97 / 97-98 / 98-99 Yillari Gol Kralinin Hakan Sükür Oldugunu Düsünürsen Ne Demek Istedigimi
Hagi Oynadi Oynatti Yetmedi Hagiyle Oynayip Parlayan Avrupanin Yolunu Tutan Yildiz Oyuncular Oldugu Kadar Takimda Kalan Yildiz Oyuncularda Vardi. Hepside Hagi'den Birseyler Kaptigini Söylediler.
Alexle Oynayip Parlayan Kac Tane Oyuncu Sayabilirsin Mesela ?
Burdan Anlasilmasi Gereken Alex'in Tek Adam Olusuyla Hagi'nin Takim Oyunu Oyuncusu Olmasiydi.

Bir Diger Kriter Ise Alex Yas Olarak Daha Genc ve Daha Dinamik Idi
Hagi Geldiginde Ölüme Bes Kala Yasindaydi Ama Buna Ragmen Herkesi Kendine Hayran Birakti.
7'den 70'e Döktürdü Mest Etti.

@Mustafa.Demiral " Eğer Alex hızını geliştirip Avrupayı düşünseydi sayılı yıldızlar arasında olma konusunda çok potansiyeli vardı ama Fenerbahçeyi tercih etti. " Demis
Sende Hizindan Dem Vurmussun ki Bende Bu Durumunu Elestirenlerdenim Lakin Görmediginiz Görmek Istemediginiz Kisim; Eger Hizli ve Sahada Kosan Caliskan Biri Olsaydi Zaten Fenere Yar Etmezlerdi.
Oynadigi Yillar Boyunca Genc Yasina Ragmen Gösterdigi Performansina Karsilik Kac Tane Avrupa Devi Alex Icin Fenerin Kapisini Caldi.

Kisaca Kagit Üstündeki Veriler Her Zaman Bize Kimin Daha Iyi Olduguna Bir Delil Degildir.
Detaylar Ezici Üstünlüktür ;)

2004 yılında Pelé tarafından FIFA Ödülleri Töreninde En Büyük 125 Yaşayan Futbolcudan biri seçildi.

Kasım 2003'te UEFA'nın Jübile'sini kutlamak için, Hagi, Romanya Futbol Federasyonu tarafından son 50 yılın en seçkin oyuncusu olarak Romanya'nın Altın Oyuncusu seçildi.

1999 yılında Dünya Futbol Dergisi'nin 20. yüzyılın en iyi 100 oyuncusu listesinde 25. sıraya yükseldi.

wildecooke

Asistan
Reaksiyon puanı
76
Hagi geldiğinden beri ligi domine etmiş bir futbolcu 4 yıl üst üste şampiyonluk yetmedi 2 Avrupa Kupası.
Alex ise müthiş bir gol/asist istatistiği yakalamış olsa da kaybettiği finaller ortada.

#10 Hagi

Timurid

Profesör
Reaksiyon puanı
835
Reaksiyon puanı
16,118
aslında Hagi de Alex de 10 numara insanlar ikiside insanlığa iyi örnek olucak kişiler daima dostluk kazansın.

Reaksiyon puanı
10,325
1999 yılında Dünya Futbol Dergisi'nin 20. yüzyılın en iyi 100 oyuncusu listesinde 25. sıraya yükseldi.
İsterse Pele'den de büyük göstersinler, yine de umurumda değil. Unutma ki o da Emre, Okan, Suat gibi Türk tarihinin gelmiş geçmiş en muhteşem orta sahasıyla oynadı. O onlara değer kattıysa onlar da onu futbollarıyla büyüttüler. Ayrıca sahada çok agresif ve kavgacı biri olarak hatırlıyorum. Hakemler korkusundan onun birçok çirkef hareketlerine göz yumarlardı. Yeni neslin bunları hatırlaması olanaksız.

Alex'in efendiliğinin yanında Türk milletine, onun inançlarına, değerlerine olan muhabbeti bir başka hikaye. Çocuklarının hepsinin Türkçe konuşması da... "Kendimi bir Türk gibi hissediyorum" diyen de o. Aldığı 3.000'ninci gol ödülünü Mehmetçik vakfına bağışlayacak kadar da Türk sevgisini içselleştirmiş biri aynı zamanda.

Özetle ben sadece oynadığı futbol değil, hassaten de kişiliğindeki "Bizden"liktir onu bizlerin nezdinde farklı kılan.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,218
Arkadaşlar, futbolculuk anlamında değil, gönlünüzün sesini sordum. HAGI elbette futbol anlamında ALEX'den daha yetenekli bir oyuncu. Ama önemli olan gönül ve adamlık yeteneği...

Garnett

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
İkisi de Türkiye’de çok önemli izler bırakmış futbolculardı. Maradona’nın Keşke onunla aynı sahada daha fazla oynama şansım olsaydı dediği, kıyaslandığı Alex’in bile Hagi dediği bir futbolcuydu Hagi. Sağ ayağına 600 sayfalık roman yazılıp, son cümleye Hagi sol ayak idi denilecek bir futbolcuydu.

Web Kartalı

Asistan
Reaksiyon puanı
115
Arkadaşlar bu konunun tartışılması, konuşulması bile ayıp bence.. HAGİ ile nasıl kıyaslıyorsunuz Alex i :)
Alex çooooooooooooook iyi bir futbolcu AMAA HAGİ denilince bir durmak gerek... Hagi sadece Türkiyede değil, yeryüzüne gelmiş geçmiş en iyi oyuncularından biridir. Sırf fenerbahçeliler yada galatasarayı sevmeyenler lütfen samimi olsunlar bu konuda :) Kalbinizin sesini dinleyin. Adam yaşayan efsane.

Reaksiyon puanı
16,118
hadi ordan hagi ve Alex iki güzel kardeştir ayrım yapılmamalı Sam ve Dean gibi...

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Alex mi? Hagi mi?
Farklı zamanlarda yıldızları parlamış farklı meziyetleri olan çok değerli futbolcular.
Sürat, teknik, hırs, oyun aklı olarak Hagi diyorum. :)

azizbugrakandemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Alex : ''Hagi, olağanüstü bir oyuncuydu. 1994 yılında Dünya Kupası'nı takip ederken henüz 16 yaşındaydım. Romanya Milli Takımı ile muhteşem işler yapıyordu. Kariyeri boyunca da birçok başarıya imza attı. Bana göre Hagi benden daha iyi bir futbolcuydu.''

Cevap net olarak HAGI'dir.

Dw4643cXcAAps2O.jpg

_MusTy_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,310
Aradaki kupa farkı cevabı net bir şekilde veriyor
Hagi!

BarKoda1010

Profesör
Reaksiyon puanı
353
Net şekilde Hagi. Futbol otoriteleri Hagi'ye "Karpatların Maradonası" lakabını takmıştır, Alex ise yerel bir oyuncu. Sanırım 10 sezonda 3 şampiyonluğu ve 1 şamp ligi çeyrek finali var bunun üstünde bir başarısı yok.

Gelelim göz zevkine, bence benzer tipte oyuncular ikisi de dribblici iyi şutör ve iyi frikikçilerdi fakat Hagi Roberto Carlos'a bacak arası atarken Alex bir anadolu takımı topçusuna atmıştır. Hagi Avrupanın en önemli kalecilerine uzaktan goller atan bir adamdı hatta Monaco'ya 35m den attığı gol son 50 yılın golü seçildi.

Sonuç olarak ikisi de büyük oyuncudur fakat Hagi uluslarası seviyede bir yıldız, Alex yerel bir yıldızdır.

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Bir Beşiktaş'lı olarak Hagi diyorum. Evet Alex bu ülkeye gelmiş en iyi futbolculardan biri bunu inkar edemem. İkisini de canlı olarak izledim. Ama Alex bu ülkenin en iyilerinden biriyken, Hagi Avrupa futbolunun en iyilerinden biriydi. Galatasaray'ın bugün bile konuştuğumuz Avrupa zaferlerinin arkasında Hagi ve arkadaşlarının büyük emeği var. Alex'in böyle bir başarısı yok. Hagi döneminde yetişen Türk futbolcularıyla dünya kupasında kazandığımız başarıları unutmayalım. Hepsi Hagi'den öğrendikleriyle bir yere geldiler...

_X_

Profesör
Reaksiyon puanı
1,544
Basına Yansıyan Son Gelişmenin Akabinde Oyumu Alex Olarak Değiştirmiş Bulunmaktayım.

Vincenzoo

Asistan
Reaksiyon puanı
195
Arada kupa farkı o bu şu demeyeceğim. Ama açık ve net olarak cevap Hagi'dir ki Fifa oynayan bilir. Icon kartlar arasında olan biri. İkisini de severim ancak kıyaslanabilecek 2 futbolcu olduklarını sanmıyorum.

26¥¥26

Profesör
Reaksiyon puanı
1,554
Alex + Hagi = ERROR Bence ikisi de birbşrinden iyiler.

willkommen

Asistan
Reaksiyon puanı
156
Bir Trabzonspurlu olarak Hagi derim ama Alex de Hagi'ye yakındır, çok fark yoktur aralarında.