Alex De Souza İslamiyet'i öğreniyor!

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
SAHA DIŞINDA DA 10 NUMARA

Fenerbahçe’nin yaşayan efsanesi Alex de Souza, islamiyet hakkında sürekli bilgi edindiğini, yaşantısını ve kişiliğini öğrendiği Atatürk’ün dünya liderleri arasında en önemlisi olduğunu söylerken, eşi Daiane ise “Tam bir ev bağımlısı. Zorla dışarı çıkarıyoruz” dedi

fft17_mf424429.Jpeg

Fenerbahçe tarihine adını altın harflerle yazdıran, rekorları alt üst eden, oynadığı futbolla taraflı tarafsız herkesin beğenisini toplayan kaptan Alex de Souza’nın özel yaşantısı da bir hayli ilginç.

Antrenmanlardan ve maçlardan arta kalan tüm zamanını ailesi ile birlikte geçiren, Türkiye’yi ve Türk halkını tanımak için elinden gelen gayreti gösteren Brezilyalı yıldız, yine herkesi hayretler içinde bırakacak çarpıcı açıklamalar yaptı.

Atatürk hayranı

Sarı-lacivertli ekibin kaptanı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşantısını ve kişiliğini öğrendiğini söyleyip, “Kendisine hayran oldum. Çok saygı duyuyorum ve Türkiye için önemini biliyorum. Dünya liderleri arasında en önemlisi bence Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi.

Kavgalara gülüyorum

Alex, yıllardır Türkiye’de yaşamasına rağmen halen anlam veremediği en ilginç şeyin ise, İstanbul trafiğinde her anlaşmazlıkta sürücülerin araçlarından ellerinde birer alet ile inip kavga etmeye tutuşmaları olduğunu söyleyip, “Buna çok gülüyorum. Çünkü Brezilya’da böyle şey olmaz” ifadelerini kullandı..

İslamiyeti öğreniyor

Dindar özellikleri ile de dikkat çeken Brezilyalı yıldızın futbolsuz geçen zamanlarında tüm dinleri öğrenmek için eşi Daiane ile birlikte kitap okuduğu, islamiyet hakkında bilgi edindiği de belirlendi. Alex, kendini evinde ziyaret eden Fenerbahçe Televizyonu muhabiri Fatih Demirkol’a, “Eğer futbolcu olmasaydım, bir din akademisyeni olurdum” diyerek bu yöndeki tutkusunu dile getirdi.

KAYNAK

amesfa

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
150
Örnek bir futbolcu kendisi.

evowinds

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Bakıyorumda Alex bizden daha Türk olacak bu gidişle, yakında adınıda değiştirir bi de

müslüman olursa ooooof bizimkilerin keyfine diyecek olmaz :D

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
Adını değiştirmesiyle ilgili bir haber çıkmıştı. Ali Eksi olacakmış adı. :D

Takdir ediyorum Alex'i.

kakarotto/1907

Asistan
Reaksiyon puanı
0
hem çok iyi bir futbolcu hem çok iyi bir insan seni takdir ediyorum KRALEX

madaf

Asistan
Reaksiyon puanı
1
yabancı insanlar kendi insanımızdan daha duyarlı daha bi hevesli islamiyeti öğrenmeye

WarriorEagle

Profesör
Reaksiyon puanı
22
Helal olsun taktir ettim (ama beşiktaş maçi için sözlerini taship etmedim)

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
ATATÜRKÜN bir sözü vardır işte ATAMIZIN dediği gibi güçlü çevik akıllı bir futbolcuya sahip fenerbahçe klübü, bir fenerbahçeli olarak alexde memnunum.

iskoco

Profesör
Reaksiyon puanı
12
adı abdulmttarip de souza olsun :D:D gökçek wederson ne anladım ben bundan :D:D

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Tebrikler Alex. :)

Adı İskender olsun. :)

ahmeta

Profesör
Reaksiyon puanı
36
Her futbolcunun böyle güzelliklere örnek olması dileğiyle...

ceewm

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bende başka bi ülkede yaşasaydım bende onların dinini,kültürü öğrenmeye çalışırdım bu gayet normal bişey

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
bende başka bi ülkede yaşasaydım bende onların dinini,kültürü öğrenmeye çalışırdım bu gayet normal bişey
başka ülkede yaşıyan türk vatandaşlarımız var, ben kimsenin dinini değiştirdiğini duymadım, cami varsa camiye gider, 5 vakit namazını kılar veya islam inancını avrupada yaşar.

Osmanli_Bursam

Doçent
Reaksiyon puanı
9
başka ülkede yaşıyan türk vatandaşlarımız var, ben kimsenin dinini değiştirdiğini duymadım, cami varsa camiye gider, 5 vakit namazını kılar veya islam inancını avrupada yaşar.

Değerlerini yitirmeden yaşayabiliyorsa tabi en güzeli...

ceewm

Asistan
Reaksiyon puanı
1

bu avrupada yaşıyan türklerin cahilliğidir bence... yaşadığın toprakların dinini,kültürünü öğrenmeden yaşarsan ne kendi dinini ne kendi kültürünü yaşayıp sahip çıkabilirsin... senin bu dediğin bağnazlıktan ibaret değildir