Soru AKP'nin SUNİ milliyetçiliğine artık inanıyor musunuz ?

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Görmedim haberini. Şimdi google da arattım ama emin olamadım ! Halk TV haber yapıp sonra silmiş fake veya sosyal medya yalanı değilse Allah rahmet eylesin.

Konu hakkında net bir bilgi göremedim. Araba çarpması sonucu ölmüş deniyor sosyal medyada sadece.

Ayrıca halk neden polis ile çatıyor?
Ben çoktandır bakmıyorum foruma hort gibi olacak ama hocam o çocuğun ölmesinin arka planı farklı diye biliyorum. Bu çocuklar birilerinin gazına gelip gecenin bir yarısı suriyeli, afgan vs dövmeye gitmişler bir kaç kişi. Hatta dövüp bi yere kilitleyip yakacaklarmış benzin bidonu vsde var. Olay umdukları gibi ilerlemeyince de kaçmışlar, kaçarken de bu çocuğa araba çarpıyor ve çocuk ölüyor.

Yanlış anlama olmasın, suriyelileri, afganları vs savunmuyorum. Hatta suriyelileri, afganları vs sevmiyorum bile, doğal olarak istemiyorum da bunları ülkede. Paragraflarca da yazarım nedenlerini ama bu konuda ona girmenin gereği yok. Bu çocuğun durduk yere suriyelileri, afganları dövmeye gitmesine dövemeyip kaçınca da araba çarpıp ölmesine sebep olanlar esas suçlulardır bence. Ne tür bir yöntem uygulamak mülteci sorunu için çözüm olur tam olarak bilmiyorum; ama bildiğim şey bu sorunun içi boş slogan milliyetçiliği ile veya ırkçı-faşist yaklaşımlarla çözülemeyeceği.