Akp'li Özlem Zenginer'in bu ülkede Akp gelene kadar kadının adı yoktu" sözlerine cevap!

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
Akp'li Özlem Zenginer'in bu ülkede Akp gelene kadar kadının adı yoktu" sözlerini üzerine birçok kullanıcı EGM'nin hesabından paylaşılan, '1988 yılında kadın polislerin geçit töreni' fotoğrafıyla Zengin'e cevap verdi.
Screenshot_20200625-230009_Instagram.jpg

Konuyla ilgili Muharrem İnce'nin paylaşımı:?
Screenshot_20200625-230032_Instagram.jpg

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Akp'li Özlem Zenginer'in bu ülkede Akp gelene kadar kadının adı yoktu" sözlerini üzerine birçok kullanıcı EGM'nin hesabından paylaşılan, '1988 yılında kadın polislerin geçit töreni' fotoğrafıyla Zengin'e cevap verdi.
Ekli dosyayı görüntüle 106123
Konuyla ilgili Muharrem İnce'nin paylaşımı:?
Ekli dosyayı görüntüle 106124

OHA LAN nEEEE ???
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dalga mı geçiyor ciddi mi ?

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Burada kadının ne demek istediği ne anlattığı gayet açık ama gene muhalefet ve muhalif düşünenler konuyu çarpıyıor.

Zorlasan 1930 lu yıllardada her alanda kadın bulursun. AMa O her alanda olamayan 2000 li yıllarda bile toplumdan dışlanan ve yer bulamayan bazı kadınlara işaret ediyor burada.

Mesela başı örtülü diye okuyamayan Üniversiteye alınmayan belkide milyonlarca kız vardı. ( Bu kadınların Eğitim hakkı yokmuydu devlet nasıl engel koyabildi ? )

Mesela Hakim Savcı Doktor Polis olma şansın yoktu. ( Kamuda eşitlik hakkı yoktu demekki kadınların. )

Sonra kadınların kapalı ilse Öğretmen olma şansı yoktu. Bırak öğretmeni KPSS'den 100 tam puan alsın full çeksin başı kapalı ise hademe bile olamazdı. ( Demekki İŞ hayatında kadınların yeri yoktu. )

Sonra Meclisyte yaşanmış olay. Merve Kavakçı seçilmiş milletvekili yuhalanıp atın şunu dışarı haddini bildirin çığlıkları ile inledi meclis. ( Demekki kadının seçilme hakkı yoktu. )

Daha sonra bir ana evladığını askere yollamış. Oğlunun yemin törenine giremiyordu. ( Bu nasıl kadın hakkı nasıl eşitlik )

Bunların hepsi ne zaman düzeldi sormak lazım hangi parti döneminde...

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Burada kadının ne demek istediği ne anlattığı gayet açık ama gene muhalefet ve muhalif düşünenler konuyu çarpıyıor.

Zorlasan 1930 lu yıllardada her alanda kadın bulursun. AMa O her alanda olamayan 2000 li yıllarda bile toplumdan dışlanan ve yer bulamayan bazı kadınlara işaret ediyor burada.

Mesela başı örtülü diye okuyamayan Üniversiteye alınmayan belkide milyonlarca kız vardı. ( Bu kadınların Eğitim hakkı yokmuydu devlet nasıl engel koyabildi ? )

Mesela Hakim Savcı Doktor Polis olma şansın yoktu. ( Kamuda eşitlik hakkı yoktu demekki kadınların. )

Sonra kadınların kapalı ilse Öğretmen olma şansı yoktu. Bırak öğretmeni KPSS'den 100 tam puan alsın full çeksin başı kapalı ise hademe bile olamazdı. ( Demekki İŞ hayatında kadınların yeri yoktu. )

Sonra Meclisyte yaşanmış olay. Merve Kavakçı seçilmiş milletvekili yuhalanıp atın şunu dışarı haddini bildirin çığlıkları ile inledi meclis. ( Demekki kadının seçilme hakkı yoktu. )

Daha sonra bir ana evladığını askere yollamış. Oğlunun yemin törenine giremiyordu. ( Bu nasıl kadın hakkı nasıl eşitlik )

Bende bir örnek veriyim. AKP iktidara geldiğinde işyerlerinde çalışanlara namaz için mola izni verildi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve 2. Dünya Savaşı zamanında savaş bahanesiyle camiler ahır olmuştu. Saman vardı camilerin içinde saman. Bu yüzden ülkede imam bile kalmamıştı

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Çok bir şey değişmedi şimdide kpps alesden 100 alanın ankarada dayısı yoksa atanamıyor. Gençlik kollarına üye olmayan parti için çalışmayan adam kıdem alamıyor. Yandaş yakın akraba amcaoğlu olmayan rütbe alamıyor. Eskiden en azıdan başörtüsü problemdi peki ya şimdi? Hani çözdük diyorlar ya neyi çözdüler biri gitti diğeri geldi ne anladık bu işten?

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139

Açık değil,genelleme yaptı. Neyden bahsettiğini biliyoruz ama açıkça söylememiş, Direk ‘kadın’ dediği için emniyet genel müdürlüğünün gönderisi gibiler doğrudur çünkü zaten 1930’lardan beri kadın özgürlüğü vardı.

Eğer açık bir şekilde AKP gelene kadar ‘başörtülü/kapalı kadın’ diye bir şeyin olmadığını söyleseydi o zaman doğru bir tespit olurdu ve emniyet genel müdürlüğünün gönderisine benzer gönderiler yalan/yanlış olurdu.

5ncdt9

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Şimdi bir soru düştü aklıma açıkçası bu düşünceye göre Ak Parti'nin kurulduğu ve ilk genel merkezi olan yer Göbeklitepe olabilir mi? :)

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Çok bir şey değişmedi şimdide kpps alesden 100 alanın ankarada dayısı yoksa atanamıyor. Gençlik kollarına üye olmayan parti için çalışmayan adam kıdem alamıyor. Yandaş yakın akraba amcaoğlu olmayan rütbe alamıyor. Eskiden en azıdan başörtüsü problemdi peki ya şimdi? Hani çözdük diyorlar ya neyi çözdüler biri gitti diğeri geldi ne anladık bu işten?

Şu forumda bir kere sizi düzgün bir şekilde gerçek konu hakkında yazarken görebilecem mi ? Bu konu hakkında benim yazdıklarımı bir cevabınız var mı yok mu ?

O kadınların hakkı varmıydı yok muydu ? Ordan seke seke başka konulara atlaya atlaya bu konuyu kaynatıp haklı çıkamazsınız.

Eğer açık bir şekilde AKP gelene kadar ‘başörtülü/kapalı kadın’ diye bir şeyin olmadığını söyleseydi o zaman doğru bir tespit olurdu ve emniyet genel müdürlüğünün gönderisine benzer gönderiler yalan/yanlış olurdu.

Sen kadınları o şekilde ayırıyon mu ? Benim için kadın kadırdır açık kapalı türbanlı mini etekli ne fark eder. HEPSİ KADIN değil mi ? Bu söylem bile nasıl bir ALGI olduğunun kanıtı işte...

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Sen kadınları o şekilde ayırıyon mu ? Benim için kadın kadırdır açık kapalı türbanlı mini etekli ne fark eder. HEPSİ KADIN değil mi ? Bu söylem bile nasıl bir ALGI olduğunun kanıtı işte...
Başörtülü olmayan kadınların hakları,başörtülü olanlardan fazlaydı(yani eşit değil) Neden ayırmayayım ki? İkisi de eşit değillerdi biliyorsun....

ZENGİN’in söylediği mantığı şeye benzettim: Siyahiler için özgürlük derneğindeki birisi 19xx’ten önce ‘siyahilerin hakkı’ diye bir şey yoktu demek yerine 19xx’ten önce ‘insan hakkı yoktu’ diyor. Aslında siyahilerin hakkı yoktu ama beyazların vardı. Yine de hepsini kapsayıp ‘ırkı ne olursa olsun hiçbir insanın hakkı’ yoktu demek gibi bir şey oldu.

Umarım örneğimle anlatabilmişimdir.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Başörtülü olmayan kadınların hakları,başörtülü olanlardan fazlaydı. Neden ayırmayayım ki? İkisi de eşit değillerdi biliyorsun....

Mesele o zaten sağda soldada gösteriyorlar yok ilk belediye başkanı şu tarihte olmuş ilk muhtar kadın şurada olmuş flanda boşş . Arada ince bir çizgi vardı. Başın kapalı ise hiçbir şey olamazsın. Üstüne eşin kapalı ise kocasıda kamuda çoğu yerde yükselemiyordu askeriyede ise hiçbir davete alınmıyordu. Hatta bu ülkede Cumhurbaşkanının Eşi hastaneye alınmadı başı kapalı diye ne anlatıyorsunuz siz... Öyle uzak tarihlerde değil 5-10 sene öncesinden bahsediyorum. 1923 nere 2010 lu yıllar aradan geçen 85-90 yılda yapılan zulmü halen görmezden gelerek halkı kucaklamaya çalışıyorlar...

Yok başı kapalılar diye özellikle belirtecekmiş :D Acik adres ve isim versin istersen bunu anlamak bu kadar zor olmamalı burada. Bizzat yaşadık gördük bu olayları.

TheTruthHurts

Profesör
Reaksiyon puanı
3,139
Mesele o zaten sağda soldada gösteriyorlar yok ilk belediye başkanı şu tarihte olmuş ilk muhtar kadın şurada olmuş flanda boşş . Arada ince bir çizgi vardı. Başın kapalı ise hiçbir şey olamazsın. Üstüne eşin kapalı ise kocasıda kamuda çoğu yerde yükselemiyordu askeriyede ise hiçbir davete alınmıyordu. Hatta bu ülkede Cumhurbaşkanının Eşi hastaneye alınmadı başı kapalı diye ne anlatıyorsunuz siz...

Yok başı kapalılar diye özellikle belirtecekmiş :D Acik adres ve isim versin istersen bunu anlamak bu kadar zor olmamalı burada. Bizzat yaşadık gördük bu olayları.
Eğer genelleme yaparsa emniyet genel müdürlüğünün yaptığı gönderi ve ona benzer gönderiler hatalı/yanlış/çarpıtma/yalan değildir. Çünkü genelleme yaptı.

Çok iyi örnek vermediğimi biliyorum ama örneğimi de anlamak zor olmamalı.

Son düzenleme:

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
1593118633111.png

Şu fotolar hatırlamaz tabi şimdikiler. Yememiş yedirmiş oğlunu askere yollamış analar yemin törenine tellerin arkasından bakıyor bir kere oğlumu göreyim doğuya flan gider şehit olur göremem endişesi ile. ( Bu görüntülerde duygulanmayanlar bu KADINLARA HAKSIZLIK YAPILDI diyemeyenler gelmiş burda konuları çarpıtıyor şimdilerde.

Veya kapıya kadar gelip kapıda başını açacaksın dayatmalarını bu kadınlara yapılanları unuturlar tabi.
1593118901168.png

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Şu forumda bir kere sizi düzgün bir şekilde gerçek konu hakkında yazarken görebilecem mi ? Bu konu hakkında benim yazdıklarımı bir cevabınız var mı yok mu ?
Size ithafen yazdım zaten :)
Türban muhabbetini açan sizsiniz. Birde konuyu çarpıttığımı söylüyor konu dışına çıktığımı söylüyorsunuz ne bu ironimi? Ben size cevabımı yukarıda verdim türban problemi demişsiniz evet bitti ama daha kalitelisi geldi. Şimdi siz dürüst bir şekilde ankarada dayısı olmayan yandaş olmayan birinin bir yerlere gelebileceğini söyleyebilirmisiniz hatta bu kardeşimiz türbanlı olsun :)

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Size ithafen yazdım zaten :)
Türban muhabbetini açan sizsiniz. Birde konuyu çarpıttığımı söylüyor konu dışına çıktığımı söylüyorsunuz ne bu ironimi? Ben size cevabımı yukarıda verdim türban problemi demişsiniz evet bitti ama daha kalitelisi geldi. Şimdi siz dürüst bir şekilde ankarada dayısı olmayan yandaş olmayan birinin bir yerlere gelebileceğini söyleyebilirmisiniz hatta bu kardeşimiz türbanlı olsun :)

Kadın hakları konusundan KPSS atama sitemene geçek okey. Sen illaha başka konuya zıplayacam konunun içeriğini saptıracam çarpıtacam diyon.

Kpss'de merkezi atama varsa zaten otomatik kpss puanı ile atanılır torpil olmaz. Merkezi sistemden otomatikman internet üzerinden yapılır kayıtlar. Ama mülakatlı ve özel atamalarda insanın olduğu her yerde torpil olabileceği kanısındayım. Bunun AKP'si MHP'si CHP'si olacağını sanmıyorum.
Zaten benim bildiğim son düzenlemeler ile mülakat sistmi kaldırıldı gibi birşey aldığın puanı veriyorlar otomatikman.

Sonra kendi fikrimi soracak olursan Devlet memurluğu atama sistemi zaten sıkıntılı bir sistem. Atıyorum sana cevval bir satınalma bölümü için mühendis lazım ama Kpss ile aldığımı en çok puan yapan geliyor. ( Adam evden dışarı çıkmamış full ezber ile sınavı kazanmış iki kelimeyi bir araya getiremiyor iş bağlama yeteneği ikili ilişkiler sıfır ama kpss'den 99 almış oraya atanmış. Gelde bu adama devlette iş yaptır. Devlet bunu kısmen önlemek için mülakat koyuyor. Bu seferde işin içine torpil giriyor. iki ucu b.klu deynek hesabı...

Devletin mesela öğretmen atamalarını salanda basına açık yapması kısmen gene iyi gelişmeler... Şunu yapsınlar şu olsun dediğin birşey varsa. İçinde Kadın haklarıda geçen söyle bizde bilek KPSS ataması ile ilgili...

Samet UCA

Profesör
Reaksiyon puanı
2,915
Kadın hakları konusundan KPSS atama sitemene geçek okey. Sen illaha başka konuya zıplayacam konunun içeriğini saptıracam çarpıtacam diyon.

Kpss'de merkezi atama varsa zaten otomatik kpss puanı ile atanılır torpil olmaz. Merkezi sistemden otomatikman internet üzerinden yapılır kayıtlar. Ama mülakatlı ve özel atamalarda insanın olduğu her yerde torpil olabileceği kanısındayım. Bunun AKP'si MHP'si CHP'si olacağını sanmıyorum.
Zaten benim bildiğim son düzenlemeler ile mülakat sistmi kaldırıldı gibi birşey aldığın puanı veriyorlar otomatikman.

Sonra kendi fikrimi soracak olursan Devlet memurluğu atama sistemi zaten sıkıntılı bir sistem. Atıyorum sana cevval bir satınalma bölümü için mühendis lazım ama Kpss ile aldığımı en çok puan yapan geliyor. ( Adam evden dışarı çıkmamış full ezber ile sınavı kazanmış iki kelimeyi bir araya getiremiyor iş bağlama yeteneği ikili ilişkiler sıfır ama kpss'den 99 almış oraya atanmış. Gelde bu adama devlette iş yaptır. Devlet bunu kısmen önlemek için mülakat koyuyor. Bu seferde işin içine torpil giriyor. iki ucu b.klu deynek hesabı...

Devletin mesela öğretmen atamalarını salanda basına açık yapması kısmen gene iyi gelişmeler... Şunu yapsınlar şu olsun dediğin birşey varsa. İçinde Kadın haklarıda geçen söyle bizde bilek KPSS ataması ile ilgili...
Siz nasıl anlamak istiyorsanız öyle anlıyorsunuz. Burada kadın haklarının artık savunulduğu söyleniyor bende diyorum ki vatandaşın hakkı nerede? Bir problem çözüldü daha büyüğü geldi. Nesi farklı bu 2 konunun. KPSS atama sistemi problemlerden biridir konunun özü bu değil. Atanamayıp intihar eden kadın öğretmenler var onlar kadın değil mi? Alesden 100 alıp daha düşük alan vekil yiğeninin gerisine düşen kadın kadın değil mi? Al sana kadın hakları. AKP si CHP si yok diyorsunuz birde bu mu cevap? Diyemiyorsunuz evet kardeşim adamlar adam kaytarıyor işi ehline vermiyor. Kadın değil vatandaşlık haklarını eziyor diye. Hadi söyleyin.

Atama sistemine sen bakmıyormusun? Mülakatı sen getirmedin mi? Düzelt o zaman. Oy verdiğin adamlar ne işe yarıyor? Ben neden o zaman ales kasıyorum? Göz göre göre adam kaytarma var akp si mhp si yok ne güzel iş ya. Biz yeri geldiğinde oy attığımız insanların yanlışlarını söyleriz. Ama siz her halükarda yandaşsınız. Yazık.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
çarpıt çarpıt türban hiç bir zaman mesele olmadı sadece sembol oldu ajite aracı oldu.

All işte en tehlikeli söylemler ve zihniyet bu işte... ( Profil fotosuna Atatürk koymuş. Sorsan Kemalist'tir. Atatürk ilkelerine bağlıyım der ama içeriğini zerre kadar bilmez. )
Ne demek Türban hiçbirzaman mesele olmadı ? Senin yaşın kaç bu ülkede yaşananları biliyon mu hatırlıyon mu ?

Bu insanlara yapılanlar mübahtı sonuna kadar hak ettiler flan dede tam olsun...

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Diyemiyorsunuz evet kardeşim adamlar adam kaytarıyor işi ehline vermiyor. Kadın değil vatandaşlık haklarını eziyor diye. Hadi söyleyin
GÖzümle görmeden nasıl diyeyim ?
Çevremde de görmedim duymadım Torpil ile giren. ( Sana açıkça da diyorum ki yapan varmıdır illaha vardır insanın olduğu yerde önleyemezsin diyorum. Yapanlar ifşa edilsin görevine haksız gelmişse alınsın görevden)

Atama sistemine sen bakmıyormusun? Mülakatı sen getirmedin mi? Düzelt o zaman. Oy verdiğin adamlar ne işe yarıyor? Ben neden o zaman ales kasıyorum? Göz göre göre adam kaytarma var akp si mhp si yok ne güzel iş ya. Biz yeri geldiğinde oy attığımız insanların yanlışlarını söyleriz. Ama siz her halükarda yandaşsınız. Yazık.

Olması gereken sistem ney senin önerin ney bu yolda ? Adama yaranamıyozda ne dememi istiyon sen atanacaksın veya devlet memuru olacaksın diye millete mi sayıp sövem. ( Banane açıkçası. Sende memur olmayı ver. )

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
10,560
Kadın hakları Cumhuriyet ile geldi ancak başörtüsü için konuştuysa;
Geçmişte de siyasi sembol olarak algılanınca olan olmuş yasaklanmış. Adnan menderes hükümeti sırasında (demokrat parti), chp ile çekişmeleri sağ sol kavgalarına sebebiyet vermiş zamanla şiddetlenmiştir.
Üniversitelerde sokaklarda kavgalar mitingler. Yitirilen onca canlar. Evet kadına olan düşünce kısıtlamasıdır ama bu olaylar yüzünden alınabilecek tedbirlerdir. Hatta işi abartıp kıyafet ve bıyıklarada müdahale edebilirlerdi. Öyle olsaydı da şimdi yine küfür eder dururduk oda ayrı mesele.

Unutmayalım zamanında cemaatler tehtid yaratıncada yaptırımlar uygulanmış.
Daha eskilerde devlet bekası için kardeş bile öldürülmüş. Devlet bekası ve devlet kafası bizim günlük yaşantımızdan farklıdır.

Mecliste böyle bir kısıtlama yapılmasa olaylar şiddetlenir miydi bilemem. Ancak ülkemiz reform yaşayamadı.
İşini beceremeyecek birine bile dini bir şey söyledi diye oy verebilecek kesim var.
Kadından yönetici olmaz dine aykırı diye kadına oy vermeyen bile var çevremde.
Muhtarlık seçiminde çevremde çok insan var kaç yıl muhtarlık yapmış işini iyi yapıyor ama dine aykırı diyip oy vermeyen kaç kişi gördüm. Suan ki muhtarda evinden çıkmıyor arada oğlunu oturtuyor muhtarlıkta.
Bence abartılan bir konu kimse kusura bakmasın.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Bence abartılan bir konu kimse kusura bakmasın.

Aynen ya ne olacak sanki 80-90 yıl hor görüldülerse dışlandıysalar 2. sınıf muhamelesi gördüysüler. Abartılacak bir şey yok gerçekten dimi...

Sen tabi o günleri bilmiyon veya hatırlamıyon bol keseden atıyon. Şuan Dolar isterse 100 TL olsun gene CHP'ye oy vermem diyenler neden bu düşüncede halen anlayamayanlar az geçmişine bakması gerekir. O günler ders çıkarmayıp halen gereksizdi abartıyorlardı acitasyon yapıyorlar sömürüyorlar kafasında olanlar sonra neden yüzde 23-24 olmuyor demiyecek bu ülkede...

Sen hiç Akrabanın düğününe giderken kapıdan çevrilmediğin için ( Ben bizzat yaşadım ) Veya yakın akrabalarında başı örtülü diye okulu bırakmak zorunda olan görmediğin . Sırf zaten 100 puanda alsamda atanamıyom diyere KPSS'ye çalışmayan insanlarla tanışmadığın için onların HAKKI veya CANI yoktu oldu bitti. Boşverelim gitsin boşuna abartmayak...

Reaksiyon puanı
10,560
Aynen ya ne olacak sanki 80-90 yıl hor görüldülerse dışlandıysalar 2. sınıf muhamelesi gördüysüler. Abartılacak bir şey yok gerçekten dimi...

Sen tabi o günleri bilmiyon veya hatırlamıyon bol keseden atıyon. Şuan Dolar isterse 100 TL olsun gene CHP'ye oy vermem diyenler neden bu düşüncede halen anlayamayanlar az geçmişine bakması gerekir. O günler ders çıkarmayıp halen gereksizdi abartıyorlardı acitasyon yapıyorlar sömürüyorlar kafasında olanlar sonra neden yüzde 23-24 olmuyor demiyecek bu ülkede...

Sen hiç Akrabanın düğününe giderken kapıdan çevrilmediğin için ( Ben bizzat yaşadım ) Veya yakın akrabalarında başı örtülü diye okulu bırakmak zorunda olan görmediğin . Sırf zaten 100 puanda alsamda atanamıyom diyere KPSS'ye çalışmayan insanlarla tanışmadığın için onların HAKKI veya CANI yoktu oldu bitti. Boşverelim gitsin boşuna abartmayak...
Ozaman daha eski siyasi olayları konuşurken, sariklilar asildi sapka takmayan asildi,kardeşi kardeşe öldürttüler diye ah var mı diyelim ?
Kurunun yanında yaşta yanar yanmışta.
Resmi kurumlara,kurumsal yerlere silahla girmek nasıl yasaksa buda yasakmış. İstemeyen girmez, gitmez.
Çok aciliyeti varsa çıkarıp girebilir.

Bana geçen Telekom satıldığı için laf yaptığımda mağdur ediyorlar dediğimde devlet zekası kafası diyen Ozan Bey neden şimdi insani davranıyor devlet gözüyle bakmıyor ?

Reaksiyon puanı
10,325
çarpıt çarpıt türban hiç bir zaman mesele olmadı sadece sembol oldu ajite aracı oldu.
Taraf tuttuğunu bilirim de, bu kadar yanlı, bu kadar karanlık bir at gözlüğüne sahip olduğunu bilmezdim Konfik... Demek sembolmuş he?! Yarım asır boyunca çektirilen azap, çile hiç yaşanmadı değil mi? Hadi diyelim ki birileri Allah rızası için değil de, sembol olsun diye taktı; Yahu milyonlarca tesettürlü kız, kadın kan kustu be... Tıp fakültesini bitirmeye iki ay kala başını açmadı diye okuldan attılar nicelerini. Bizatihi benim yeğenim fizik mühendisliğini fazladan üç yıl okumak zorunda kaldı. Nice geceler nezarethanelerde sabahladı... Emin ol onun kahrından saçlarıma ak düştü. Ve bu yüzden bu ülkede yaşanmış onca acı, çile, ıstırap yaşanmışken hiç utanma hissi dahi duymadan bu kadar hunhar, bu kadar acımasız olabiliyorsun, ne diyebilirim ki, yazıklar olsun demekten başka.

@Didem Ergin milletvekili olan o hanım avukatın soyadı Zenginer değil, Zengin olması lazım. Sanırım bir yanlışlık olmuş.

Reaksiyon puanı
10,560
Yazdıklarını şaşkınlıkla okuyorum. ( Normal bir aile yapısında büyümüş normal bir eğitim seviyesinde lise üniversite bitirmiş bir insanın söyleyebileceği laflar değil bu yazılanlar. )

Olay bu mu yani 80-90 sene Kadınlara haksızlık yapıldı dışlandılar toplumdan soyutlandılar. ( Ne yapalım yani ahh vahh mı edelim bu mu yani olay. )

Bu zihniyette birine cevap bile vermem bu kadar yanlış söylemler. ( Örneğe gel. Nasıl devlet kurumuna silah ile girilemezse çıkarıp girecekmiş :( Pehh pehh örnek efsanee.

Bu forumda ilk defa bir kişiye artık cevap vermeyecem ve engelleyecem galiba. ( Bu devirde bu zihniyette bir insana cevap verilemez. )
Siz bilirsiniz. Ben aciklamami düşünce mi yaptım gerisi sizin kararınız.
Kendimi anlatabilmek için kanunlardan kurallardan bahsettim olay ile ilgili örnek vermedim.
Hatta tam sizin düşünce yapınıza göre cevap verdim (devlet gözüyle)
Ancak acıtasyon yapıp insani olarak cevaplayan sizdiniz
Iyi geceler

Her türlü fikir ile tartışırım kapışırım ama bu fikir değil ( Resmen fikirsizliği bilgisizlğin vücüt bulmuş hali 2020 yılında söylenen laflara gel. )
(Kusura bakmayın cevaplarken düzenlemişsiniz, o yüzden göremedim bu kısmı.)

İşinize geldiğinde acıtasyona başvurup acıtasyon için cümleniz kalmadığında dalga geçerek tartışmayı bitiriyor veya başka yöne çekiyorsunuz. Dalga geçmek, engelleme, cevap vermeme mesajınızı daha öncede görmüştüm hatta Jack e karşı o yüzden ilk kez demeniz yanlış olur.
Sizin gibi dini sömürülere ayak uyduramamış veya uygulayamamış bir insan bilgisiz, cahil ve fikirsiz oluyor ise öyleyim karşıda çıkmam.
Gerçekten bundan sonrasında hiç bir konu altında yorumuma cevap vermezseniz sevinirim. Kendi düşüncesine zıt düşeni aşağılayan bir karaktersizliğiniz mevcut.

Son düzenleme:

Son mesajlar