AKP’li belediye üzerinden kıyak atama

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Konya’da AKP’li Akşehir Belediyesi’nde son 6 yıl içerisinde özel kalem müdürlüğünün ardından memur olan ve çeşitli kurumlarda görevlendirilen 4 kişinin AKP'li ya da AKP’li isimlerin yakınları olması dikkat çekti.

akp-belediye-konya-atama-foto-sozcu_16_9_1599813152-880x495.jpg

Yüz binlerce kişi KPSS sıralarında ter dökerken birçok belediye, özel kalem müdürlüğü kadrosundaki istisnai sınavsız atamayla yandaşlarına kadro ve unvan dağıtıyor. Bu belediyelerden biri de AKP'li Konya Akşehir Belediyesi.

Belediye'de son 6 yıl içerisinde 2 ila 40 gün arasında özel kalem müdürü görevinde gösterilen ve memuriyet hakkı elde eden 4 kişinin AKP’li ya da AKP'li isimlerin yakınları olması dikkat geçti.

İşte belediyede özel kalem müdürü görevine getirildikten sonra başka kurumlarda görevlendirilen o isimler;

ilhan-colakoglu.jpg

Foto: SÖZCÜ / İlhan Çolakoğlu

*24. Dönem AKP Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu'nun Danışmanı İlhan Çolakoğlu 2014 yılının Haziran ayında belediyede sadece 2 gün özel kalem müdürü olarak görev yaptı. Çolakloğlu şimdi Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nda çalışıyor.

turkan-pinar-cigdem-foto-sozcu.jpg

Foto: SÖZCÜ / Türkan Pınar Çiğdem
* 2014 yılında AKP'li belediyeden meclis üyesi seçilen ve Akşehir Belediye Başkan Yardımcılığı da yapan Türkan Pınar Çiğdem 2016 ve 2017 yılları arasında 1 yıl özel kalem müdürlüğü görevinde bulundu. Türkan Pınar Çiğdem şu an Akşehir İŞ-KUR İlçe Müdürü olarak görevini sürdürüyor.

abdullah-ecevit-oksuz.jpg

Foto: SÖZCÜ / Abdullah Ecevit Öksüz

*Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) Başkanı Abdullah Ecevit Öksüz 2019 yılı Haziran ayında sadece bir hafta belediyenin özel kalem müdürü olarak görev aldı. Özel kalem müdürlüğü sayesinde memur olan Ecevit Öksüz şimdi Necmettin Erbakan Üniversitesi Genel Sekreteri olarak görev yapıyor. Kasım 2018’de üniversiteye Rektör olarak atanan Prof. Cem Zorlu kadrosunu kendisinin de Yönetim Kurulu Üyesi olduğu, Türkiye İmam Hatipliler Vakfı’ndan kurması ise tepki çekmişti.

halil-ibrahim-yildirim-foto-sozcu.jpg

Foto: SÖZCÜ / Halil İbrahim Yıldırım
* Eski AKP Akşehir İlçe Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yıldırım'ın kızı Büşra Yıldırım bu yıl mayıs ve haziran ayları arasında toplam bir ay özel kalem müdürlüğü yaptı. Büşra Yıldırım şu an Akşehir Belediyesi’nde gıda mühendisi olarak görevini sürdürüyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Şimdi muhabbet nedir =? Özel kalem müdürü olan birisinin sınavsız devlet memuru olamaz diye bir YASAMI var burada şikayet edilen konu nedir acaba ?

Eğer atamalar sorun deniyorsa bizim muhalefet atama mantığını çözemedi gitti. Atama orada ki yetkilinin insiyatifinde istediğini istediği yere atayabilir. Sorumluluk ondadır. AMA YERLEŞTİRME çok farklı bir şey KPSS sınavı isteyen bir sistem. İkisini karıştırmamak lazım.

Şimdi bu Haberde Sözcü gazetesi ne anlatmak nereye varmak istemekte ? Yasalara Kurallara yönetmeliklere aykırı bir işlem mi varmış =? ( Tabii ki yok herşey kitabına uygun ama al sana ortaya ALGI haberi olsun. ) Sanki CHP'li belediyeler hiç CHP'li isim atamıyor hepsini AKP'li flan seçiyor deler birde :) Kurallara aykırı birşey varsa versinler mahkemeye adamın geriye dönük maaşını bile geri alsın mahkeme. Zamanında birisi böyle karısını atamıştı atama yetkisi olmayan bir yere geriye dönük faizi ile paralar geri alınmıştı.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Şimdi muhabbet nedir =? Özel kalem müdürü olan birisinin sınavsız devlet memuru olamaz diye bir YASAMI var burada şikayet edilen konu nedir acaba ?

Eğer atamalar sorun deniyorsa bizim muhalefet atama mantığını çözemedi gitti. Atama orada ki yetkilinin insiyatifinde istediğini istediği yere atayabilir. Sorumluluk ondadır. AMA YERLEŞTİRME çok farklı bir şey KPSS sınavı isteyen bir sistem. İkisini karıştırmamak lazım.

Şimdi bu Haberde Sözcü gazetesi ne anlatmak nereye varmak istemekte ? Yasalara Kurallara yönetmeliklere aykırı bir işlem mi varmış =? ( Tabii ki yok herşey kitabına uygun ama al sana ortaya ALGI haberi olsun. ) Sanki CHP'li belediyeler hiç CHP'li isim atamıyor hepsini AKP'li flan seçiyor deler birde :) Kurallara aykırı birşey varsa versinler mahkemeye adamın geriye dönük maaşını bile geri alsın mahkeme. Zamanında birisi böyle karısını atamıştı atama yetkisi olmayan bir yere geriye dönük faizi ile paralar geri alınmıştı.
Chpli belediye yakını aldığınız zaman okumamış etmemiş onu yapmamış bunu yapmamış diyorsunuz, aynı şey AKP için açıldığında yasa mı var o mu var bu mu var diyorsunuz? Ben burda Chpyi yada akpyi savunmuyorum her ikisinin de yaptığı yanlış birşey.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Chpli belediye yakını aldığınız zaman okumamış etmemiş onu yapmamış bunu yapmamış diyorsunuz, aynı şey AKP için açıldığında yasa mı var o mu var bu mu var diyorsunuz? Ben burda Chpyi yada akpyi savunmuyorum her ikisinin de yaptığı yanlış birşey.

ATAMA ise ben hiçbir şey demem. Bir Belediye başkanı kendi Özel kalemini bile atayamıyacaksa bıraksın gitsin zaten işini... ( Yanına kendi gibi düşünen kendi görüşünde güvenilir isim almak ister tabii ki. )

Ama yerleştirme şeklinde olan bir iş ilanı varsa ve oraya o donanımda olmayan birisi alındıysa o ayrı birşey oluyor. İşte o has torpil ve adam kayırmaca oluyor. Belediye başkanının insiyatifinde olmayan bir alana adam alınmış oluyor. Böylelerine karşıyım işte ben.

Mesela Geçenlerde Ekrem İmamoğlunun bir kızı işe aldırdığı Torpil yaptığı haberi vardı o işte TORPİL oluyor. Adamlar iş ilanını Lisans mezunu 3 yıl tecrübeli vb bir sürü şart koymuştu kız hiçbirini sağlamıyor ama CHP gençlik kolları üyesi ve tanıdık diye işe alınmış oda verilmiş flan işte bu başka bir boyut.
Ama orası Ekrem İmamoğlunun atama yetkisi olan biryer olsaydı isterse dağdan Çoban getirsin oraya ATASIN bizi ilgilendirmez adamın yetkisinde derdim ikisini karıştırmamak lazım... ( Ayrıca Bende torpil adam kayırmaca olmayacak diye sözler verip yeminler ederek böyle şeyler yapmak biraz daha farklı olur sanki. )

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392

Aynı konu CHP'de yada başka parti de olunca böyle konuşmuyorsun ama , taraflı olma tarafsız ol azcık tarafsız ;)

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
AK PARTİ'de de olsa, CHP'de de olsa yanlış her zaman yanlıştır. Lakin, burası Türkiye ve ne yazık ki hangi belediyenin, hangi partinin ne yaptığının da falan pek bir önemi yok. CHP'de olsa öteki de olsa farketmiyor. Herkes kendi kadrosu, kendine yakın olanı ile çalışmak istiyor ya da koruyup kolluyor. Adaletli de olsa, adaletsiz de olsa bunu hiçbiri pek de fazla düşünmüyor.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
aynı muhabbet chp de olunca ağzınız durmuyor ama..

Yukarda yazdığımı okudun mu =? İnatla Atama nedir Yerleştirme nedir bilmeden konuşuyorsun. Her zaman ki gibi sap ile samanı karışyırıyon.

Atama yetkisi olan birisi istediği yere İSTEDİĞİNİ ATAYABİLİR buna bir şey demem ben diyorum.
Ama Halka açık ALIM ile yapılan bir işe sen kendi adamı yerleştiriyorsan veya Ekrem İmamoğlu olayında olduğu gibi Lisans mezunu 3 yıl tecrübe vb bir sürü şey isteyen işe sen kendi gençlik kollarından birini hiçbir şartı sağlamadığı halde aldırıyorsan ve ona oda veriyorsan bu başkabir boyut oluyor ATAMA değil bildiği adam kayırma oluyor böylesine karşıyım ben. Üst düzey görevlerde özellikle.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Yukarda yazdığımı okudun mu =? İnatla Atama nedir Yerleştirme nedir bilmeden konuşuyorsun. Her zaman ki gibi sap ile samanı karışyırıyon.

Atama yetkisi olan birisi istediği yere İSTEDİĞİNİ ATAYABİLİR buna bir şey demem ben diyorum.
Ama Halka açık ALIM ile yapılan bir işe sen kendi adamı yerleştiriyorsan veya Ekrem İmamoğlu olayında olduğu gibi Lisans mezunu 3 yıl tecrübe vb bir sürü şey isteyen işe sen kendi gençlik kollarından birini hiçbir şartı sağlamadığı halde aldırıyorsan ve ona oda veriyorsan bu başkabir boyut oluyor ATAMA değil bildiği adam kayırma oluyor böylesine karşıyım ben. Üst düzey görevlerde özellikle.

Yüz binlerce kişi KPSS sıralarında ter dökerken birçok belediye, özel kalem müdürlüğü kadrosundaki istisnai sınavsız atamayla yandaşlarına kadro ve unvan dağıtıyor. Bu belediyelerden biri de AKP'li Konya Akşehir Belediyesi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Özel kalem müdürlüğü kadrosundaki istisnai sınavsız atama

Kendi attığını bile okumadan mı atıyorsun nedir ya. Özel kalem müdürlüğü kadrosunda ki İSTİSNAİ SINAVSIZ ATAMA diyor farkındamısın ? TÜRKÇE YAZIYOR.
İSTİSNA DİYOR SINAVSIZ DİYOR ATAMA DİYOR... Çok zor değil bak tane tane okursan anlayacan TÜRKÇE HERŞEY... Yerleştirme yok Sınav yok KPSS yok bu yazdığının içinde...

Ben belediye başkanı oldum ve DEVLET bana böyle bir yetki vermiş İSTİNAİ özel kalemini sınavsız atayabilirsin kendine güvendiğin bir özel kalem ayarla diyor ve buna kendi adamımı atadım diye senin gibileri boşa gürültü yapıyor. Yasal olarak adamı HAKKI işte istediğini ATAR. ( Prosedür böyle tüm belediyeler bu şekilde aynı kendi adamını atıyordur. )

Şu Sözcü'nün günlük AKP'ye saçma sapan sallama boş haberlerini azcık okuyarak paylaş lütfen... Rezil etme kendini.

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Kendi attığını bile okumadan mı atıyorsun nedir ya. Özel kalem müdürlüğü kadrosunda ki İSTİSNAİ SINAVSIZ ATAMA diyor farkındamısın ? TÜRKÇE YAZIYOR.
İSTİSNA DİYOR SINAVSIZ DİYOR ATAMA DİYOR... Çok zor değil bak tane tane okursan anlayacan TÜRKÇE HERŞEY... Yerleştirme yok Sınav yok KPSS yok bu yazdığının içinde...

Ben belediye başkanı oldum ve DEVLET bana böyle bir yetki vermiş İSTİNAİ özel kalemini sınavsız atayabilirsin kendine güvendiğin bir özel kalem ayarla diyor ve buna kendi adamımı atadım diye senin gibileri boşa gürültü yapıyor. Yasal olarak adamı HAKKI işte istediğini ATAR. ( Prosedür böyle tüm belediyeler bu şekilde aynı kendi adamını atıyordur. )

Şu Sözcü'nün günlük AKP'ye saçma sapan sallama boş haberlerini azcık okuyarak paylaş lütfen... Rezil etme kendini.

İsimlere baksana ozkanka hepsi akpli nasıl iş bu bu kadar kızma ya sakin ol azcık :) :)

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
İsimlere baksana ozkanka hepsi akpli nasıl iş bu bu kadar kızma ya sakin ol azcık :) :)
:D Neden böyle davranıyorsun Görkem =? Derdin sorunun nedir açık konuşalım.
Sana diyorum ki yasal olarak adama yetki vermişler Özel kalemini kendi atayabiliyor çıkıp diyorsun ki neden hepsi AKP'li . HDP'li özel kalem mi alacak yanına adam zaten AKP belediyesi ne bekliyorsun ne istiyorsun adamdan=?
Git CHP'li belediyelere bak hepside kendine yakın CHP'li isim almıştır özel kaleme bunu anlamak kavramak bu kadar zor olamamalı ? Bir haber değeri varmış gibi kendi attığın ile 2 dk sonra çelişip resmen konuyu kıvırmaya çalışıyon.

Bu görevleri yapacak birini adam kendi atıyor YASAL HAKKI diyorum halen neden AKP kafasındasınya ne diyem ben sana...
1599839935586.png

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
:D Neden böyle davranıyorsun Görkem =? Derdin sorunun nedir açık konuşalım.
Sana diyorum ki yasal olarak adama yetki vermişler Özel kalemini kendi atayabiliyor çıkıp diyorsun ki neden hepsi AKP'li . HDP'li özel kalem mi alacak yanına adam zaten AKP belediyesi ne bekliyorsun ne istiyorsun adamdan=?
Git CHP'li belediyelere bak hepside kendine yakın CHP'li isim almıştır özel kaleme bunu anlamak kavramak bu kadar zor olamamalı ? Bir haber değeri varmış gibi kendi attığın ile 2 dk sonra çelişip resmen konuyu kıvırmaya çalışıyon.

Bu görevleri yapacak birini adam kendi atıyor YASAL HAKKI diyorum halen neden AKP kafasındasınya ne diyem ben sana...
Ekli dosyayı görüntüle 115870

bence sen neden böyle davranıyorsun ozkank :D Aynı konulardan chp ile ilgili bir torpil olsun hiç böyle savunmuyorsun anlatım yapmıyorsun :D

ama konu akp olunca geliyorsun özel kalem müdürünün açıklamasını yapıyorsun bu kadar belli etme kendini be ;) azcık haksızlıkları konuş..

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Lütfen ATAMA nedir YERLEŞTİRME nedir öğren sonra gel konuşalım ben seninle anlaşamıyacam Bunları bilmiyorsan siyaseten bu tarz konularda açma. Gözlüğü çıkarmadan konuşuyorsun inatla. Ben ne anlatıyom sen ne anlatıyon...

Bu paylaştığın SÖZDE haberde haksızlık olan ney ? ATAMA HAKKI Var belediye başkanının diyorum ne diyeyim daha sana. Ne tarafsızlığı ne haksızlığı HDP'li biriside olsan CHP'lide AKP'lide oraya ATAMA yapabilirsin bunu anlamak bu kadar zor olmamalı. Lütfen okuyarak anlayarak YORUM YAP.

Yerleştme oldumu iş değişir işte.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Esasen kanunda sorun var. Belediyeye memur dışında dışarıdan özel kalem atanmasına müsaade eden bir kanun var. Ayrıca bunlar özel kalem olarak atanınca memur kadrosu alıyormuş. Ama sonradan bu memuriyetin dengi başka bir kuruma memur olarak atanabiliyormuş.

Yani sen memur olacağım diye çalış, çabala, KPSS'ye gir. Ama birisi istisnai kadro ile memurluk kazansın. Yazık günah. Bu mevzu vali özel kalemlerinde de var galiba.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Bırakın şimdi kıyak mıyak işlerini de , CHP Didim belediye başkanı TECAVÜZDEN tutuklanmış diyorlar, doğrumu bu.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Tecavüz haberlerini içerik ekibindeki iki arkadaş paylaşıyor. İşlerini ellerinden almayalım lütfen. ?

B partisi olduğu için gündem olmuyordur. A partisinden olsaydı şuan forum yıkılıyordu sosyal medya uçuyordu istifalar mühebbetler yönetim istifalar havada uçuyordu... :D
Suçu kanıtlana kadar herkes masumdur ama neredeyse 1 hafta olacak bu haberler çıkalı. Ben suçsuz olsam ve bana böyle bir iftira atılsa canlı yayınlara çıkarım gazetelere giderim kanal kanal gezerim yazılı veya görsel açıklama yaparım tüm sosyal medyalardan yayınlarım yok öyle birşey bana iftira atılıyor yalan vb. Herkes bir sessiz ne partiden ses çıkıyor ne iddia edilen belediye başkanından ses çıkıyor böyle iş mi olur ya...

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Bırakın şimdi kıyak mıyak işlerini de , CHP Didim belediye başkanı TECAVÜZDEN tutuklanmış diyorlar, doğrumu bu.

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, hakkında ortaya atılan ‘tutuklandı’ iddialarına yanıt verdi. Haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirten Atabay "Görevimin başındayım. Bunlar kumpas çetesinin uydurduğu yalan" dedi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Bir insana sen Tecavüzcüsün diye iftira atılıyor.
Yapılan açıklama :) Bu mu yani bu kadar mı cevap ?

Atabay "Görevimin başındayım. Bunlar kumpas çetesinin uydurduğu yalan" dedi.

Bana böyle bir iftira atılacak bu kadını tanımam etmem telefon kayıtlarım burada o dediği çiflik evine hiç gitmedik orada alkol almadık içkisine hap atmadım. Şu şu gerekçelerle benim başıma çorap örmeye çalışıyorlar vb sayfalarca açıklama yaparım en ayrıntısına kadar. O kadın kimdir hangi birimde çalışıyordu nasıl işse alındığından başlayarak... Tecavüz ettiğini iddia edilen güne kadar giderek gerekirse güvenlik kamerası kayıtları GSM şirketinden yan yana sinyal alınmışmı onun belgeleri vb herşeyi tokat gibi atarım basının suratına.
Burada ayak üstü yakalamış gazeteciler adamı sadece yalan haber deyip kaçmış gibi cılız bir açıklama var sadece. Hiç yoktan kendi sesi ve video kaydıda mı olmaz bir insanın bu açıklamayı yaparken.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
ATAMA ise ben hiçbir şey demem. Bir Belediye başkanı kendi Özel kalemini bile atayamıyacaksa bıraksın gitsin zaten işini... ( Yanına kendi gibi düşünen kendi görüşünde güvenilir isim almak ister tabii ki. )

Ama yerleştirme şeklinde olan bir iş ilanı varsa ve oraya o donanımda olmayan birisi alındıysa o ayrı birşey oluyor. İşte o has torpil ve adam kayırmaca oluyor. Belediye başkanının insiyatifinde olmayan bir alana adam alınmış oluyor. Böylelerine karşıyım işte ben.

Mesela Geçenlerde Ekrem İmamoğlunun bir kızı işe aldırdığı Torpil yaptığı haberi vardı o işte TORPİL oluyor. Adamlar iş ilanını Lisans mezunu 3 yıl tecrübeli vb bir sürü şart koymuştu kız hiçbirini sağlamıyor ama CHP gençlik kolları üyesi ve tanıdık diye işe alınmış oda verilmiş flan işte bu başka bir boyut.
Ama orası Ekrem İmamoğlunun atama yetkisi olan biryer olsaydı isterse dağdan Çoban getirsin oraya ATASIN bizi ilgilendirmez adamın yetkisinde derdim ikisini karıştırmamak lazım... ( Ayrıca Bende torpil adam kayırmaca olmayacak diye sözler verip yeminler ederek böyle şeyler yapmak biraz daha farklı olur sanki. )
Atama yüksek konumdaki kişinin memur seçebilecek kadar yeterli kapasiteye sahip olduğu düşünülürek oluşturulmuş bir sistemdir. İnsanlar akrabalarını alsın diye değil. Sırf yasa yok diye "Ben bir şey diyemem" demek olmaz.

İki taraf da suyunu çıkarıyor bu sistemin

Son mesajlar