AKP'den Z kuşağı hamlesi!

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
AKP, uzak genç kesim için de proje hazırladığı öğrenildi. Gençlerin partiye katılımını sağlamak için YouTuber’larla görüşmeler yapıldığı aktarıldı. AKP ayrıca gençlere, popüler sosyal medya siteleri Instagram, YouTube ve Twitter üzerinden de ulaşmayı hedefliyor.
IMG_20200904_115254.jpg

AlperShal

Profesör
Reaksiyon puanı
2,554
Sayın Ekrem Bey keşke bu işe başlamasaydı. :/ Şimdi her YouTuber partilere ayrılacak. YouTube'a bile partizanlık getirecekler. Umarım öyle bir şeye sebep olmaz bu durum.

Bu arada kimse dürüst bir şekilde video yapmayacak. Sayın İmamoğlu'nun videosunda bile YouTuber'lar çok fazla övgü yağdırmış. Sorular belki önceden gönderilmemişlerdir denildiği gibi ancak genç zihinleri kandırmak için adamın biraz fazla övüldüğünü düşünüyorum. O övgülerde samimiyeti göremedim ben çok yapmacık geldi. :/ Artık ne yapacağız bilmiyorum.

ugureryavuz

Profesör
Reaksiyon puanı
430
Şimdi bir bakıyoruz.Yakın arkadaşlar parti yüzünden ayrılıyorlar./.

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Bağımsız ve özgür düşünce istiyoruz artık. Zoraki size uymak zorunda değiliz sayın Erdoğan. ?

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Şunu yapana kadar öğrencilere ne yapsak da rahat ettirsek diye düşünseler. Öğrenciler için vergi indirimi olsa mesela. Öğrenci adam bilgisayarını, telefonunu daha az vergi ödeyerek alsın. Öğrenci için taksit gelsin mesela telefonlara. Bir öğrenci ehliyet almak için 2600 TL odemesin mesela. Burs sayısı artırılsın. Kredi için faiz odenmesin. Senin ülkenin geleceği ya bu gençler başka ülkenin vatandaşı değil ki. Bunlarla uğraşmak yerine hala YouTube mutub. Yazık gerçekten...

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Şunu yapana kadar öğrencilere ne yapsak da rahat ettirsek diye düşünseler. Öğrenciler için vergi indirimi olsa mesela. Öğrenci adam bilgisayarını, telefonunu daha az vergi ödeyerek alsın. Öğrenci için taksit gelsin mesela telefonlara. Bir öğrenci ehliyet almak için 2600 TL odemesin mesela. Burs sayısı artırılsın. Kredi için faiz odenmesin. Senin ülkenin geleceği ya bu gençler başka ülkenin vatandaşı değil ki. Bunlarla uğraşmak yerine hala YouTube mutub. Yazık gerçekten...

Görkem öğrenci mevzusunda itiraz muhakkak çıkacak. Şu an 40 yaşında da 35 yaşında da sınavsız ikinci üniversiteye kayıt yapan bir sürü insan var. Bu insanların çalıştıklarını ve yol parasından bir kısmı kalsın diye kayıt olduklarını düşünürsek ve öğrenci statüsünde olduklarını da kabul edersek dediklerin yapılırsa bunları dışarıda tutarsak 18 yaşında lise mezunu olup üniversitede ancak açıköğretime puanı yetenlerin de hakkı yenecek. Eğer yaş sınırı gelirse bizlerde öğrenciyiz diyerek itiraz edilecek. Çoğunluğun faydası için azınlığı grup dışında bırakmak gerek ama bizim ülkemizde bu durum bir türlü yapılamıyor çünkü itiraz bir başladımı yıllar boyunca alana kadar devam ettiriliyor.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Görkem öğrenci mevzusunda itiraz muhakkak çıkacak. Şu an 40 yaşında da 35 yaşında da sınavsız ikinci üniversiteye kayıt yapan bir sürü insan var. Bu insanların çalıştıklarını ve yol parasından bir kısmı kalsın diye kayıt olduklarını düşünürsek ve öğrenci statüsünde olduklarını da kabul edersek dediklerin yapılırsa bunları dışarıda tutarsak 18 yaşında lise mezunu olup üniversitede ancak açıköğretime puanı yetenlerin de hakkı yenecek. Eğer yaş sınırı gelirse bizlerde öğrenciyiz diyerek itiraz edilecek. Çoğunluğun faydası için azınlığı grup dışında bırakmak gerek ama bizim ülkemizde bu durum bir türlü yapılamıyor çünkü itiraz bir başladımı yıllar boyunca alana kadar devam ettiriliyor.
Hiç olmamasındansa, 18-25 yaş arası üniversite öğrencilerine uygulanması bana kalırsa çok daha iyi olur. Çünkü bende lise öğrencisi oldum sonuç olarak. Masraflar üniversiteye geçince çok daha fazla artıyor. Dediğiniz gibi bizim bu itiraz olayı bitmiyor tabi, kimse başkasının faydasına bir şey olduğu zaman sevinmiyor ancak hiç olmamasından iyidir.

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Hiç olmamasındansa, 18-25 yaş arası üniversite öğrencilerine uygulanması bana kalırsa çok daha iyi olur. Çünkü bende lise öğrencisi oldum sonuç olarak. Masraflar üniversiteye geçince çok daha fazla artıyor. Dediğiniz gibi bizim bu itiraz olayı bitmiyor tabi, kimse başkasının faydasına bir şey olduğu zaman sevinmiyor ancak hiç olmamasından iyidir.

Dediğin öneri gayet doğru ama bilinçsiz insanımızın çok olduğu ve liderlerin sürü gibi yönetmeye alışık olduğu ülkede uygulanması gayet zor bir uygulama olacağı da kesin.