AKP istifa etmek için neyi bekliyor ?

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Euro 9'a geldi sayılır.

Dolar 7.40a geliyor

Altın 500e geldi

Asgari ücret 2300.

(Ekonomi) ! bakanı Damat bey zaten ortalık ta yok ..

yazık

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Sürekli yanlış yere konu açıyorsun. Ayrıca istifayı daha çok beklersiniz

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
2023 seçimlerinde de iktidarda kalacaklar.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
Bu vatandaş(@Görkeem) akıllanmaz. Haber diye başlık atıyor kendi siyasi yorumlarına. Haber yok, kaynak yok. Kendini muhabir zannediyor. Senin zihniyetinin pek sevdiği Selçuk Gecr gibi !uzmanlar! dolar 12 TL olacak diyorlar 3 yıldır. Yapamadılar bir türlü...
Pandeminin etkisi ekonomide atlatılmaya çalışılıyor, fakat bir gecede Londra da TL faizi % 1000 e çıkıyor. Sence tabii ki çok normal. Çünkü bunu arzuluyorsun. Ekonomi tamamen çöksün ki Cumhur ittifakı gitsin. Yeter ki gitsin ne olursa olsun. Sen gibiler, (tüm muhalifler demiyorum dikkat çekerim) manda yönetimini bile kabul edersiniz hiç şüphem yok Akparti gitsin yeter ki diye

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
Bu vatandaş(@Görkeem) akıllanmaz. Haber diye başlık atıyor kendi siyasi yorumlarına. Haber yok, kaynak yok. Kendini muhabir zannediyor. Senin zihniyetinin pek sevdiği Selçuk Gecr gibi !uzmanlar! dolar 12 TL olacak diyorlar 3 yıldır. Yapamadılar bir türlü...
Pandeminin etkisi ekonomide atlatılmaya çalışılıyor, fakat bir gecede Londra da TL faizi % 1000 e çıkıyor. Sence tabii ki çok normal. Çünkü bunu arzuluyorsun. Ekonomi tamamen çöksün ki Cumhur ittifakı gitsin. Yeter ki gitsin ne olursa olsun. Sen gibiler, (tüm muhalifler demiyorum dikkat çekerim) manda yönetimini bile kabul edersiniz hiç şüphem yok Akparti gitsin yeter ki diye
?????????

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392

Aynen ama 12 demediler sizinkiler 7 lira 8 lira dedi bak oldu :joycat::joycat: doları 5 liraya düşürdünüz mü onu söyle sen , gelip burada bana boş laf yapma okey gündemi konuş gündemi ;)

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Patatesin fiyatı 1 TL yukarı çıkınca ekonomi nereye gidiyor diyen , bir kere olsun türkiyenin yanında durmayıp, eleştiren Ayasofya gibi kutsal bir yeri camiye çevirince cami mi bitti diyen zihniyete laf anlatmanın alemi yok. Henüz 15 yaşında olmama rağmen geçmişi okuyorum ve araştırıyorum. İnanın başa siz gelseniz, ülkeye gram faydanız dokunmaz. Zamanında kaç sene insanları hastane kuyruğunda bekleten sizler halinize şükredin. Kimse aç değil bu memlekette insanlar sıfır araç kuyruğunda...

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Patatesin fiyatı 1 TL yukarı çıkınca ekonomi nereye gidiyor diyen , bir kere olsun türkiyenin yanında durmayıp, eleştiren Ayasofya gibi kutsal bir yeri camiye çevirince cami mi bitti diyen zihniyete laf anlatmanın alemi yok. Henüz 15 yaşında olmama rağmen geçmişi okuyorum ve araştırıyorum. İnanın başa siz gelseniz, ülkeye gram faydanız dokunmaz. Zamanında kaç sene insanları hastane kuyruğunda bekleten sizler halinize şükredin. Kimse aç değil bu memlekette insanlar sıfır araç kuyruğunda...

Yiğenim şuan babandan para yiyorsun sen gel çalış kendi paranı kazanmaya başla kendi cebinden birşeyler satın almaya başla , Evlen aile kur eşine çocuklarına bakmaya başla öyle anlarsın.

Ülke de insan çalışmayınca , kendi parasını kazanmayınca veya aile kurmayınca ekonominin ne olduğunu anlamaz , herşey bayram gibi gelir .

'' Kimse aç değil bu memlekette insanlar sıfır araç kuyruğunda ''

Bunu yazmasan senle tartışmaya devam ederdim ama bu çok komik olmuş kardeşim , demek memlekette kimse aç değil :innocent:

mrsdytech

Asistan
Reaksiyon puanı
326
Yiğenim şuan babandan para yiyorsun sen gel çalış kendi paranı kazanmaya başla kendi cebinden birşeyler satın almaya başla , Evlen aile kur eşine çocuklarına bakmaya başla öyle anlarsın.

Ülke de insan çalışmayınca , kendi parasını kazanmayınca veya aile kurmayınca ekonominin ne olduğunu anlamaz , herşey bayram gibi gelir .

'' Kimse aç değil bu memlekette insanlar sıfır araç kuyruğunda ''

Bunu yazmasan senle tartışmaya devam ederdim ama bu çok komik olmuş kardeşim , demek memlekette kimse aç değil :innocent:
Yalansa yalan de kestirip atmak kolay
Amerika şöyle Amerika böyle en çok evsiz orda yaşıyor. Bir ülkenin ekonomisi o ülkenin asgari ücreti ile ölçülmez. Bir kere gelişmekte olan bir ülkenin yüksek vergi alması doğaldır çünkü devletin geliri vergidir. Üretim olmazsa kazanamaz ve hizmet edemez. Geçim derdimiz var diyen esnaflara bak hepsi fırsatçı. Ülkece acınmayı çok seviyoruz gerçekten iyi kötü herkes yaşıyor. Eniştem arçelikte işçi ve aylık 4500 TL maaş alıyor. 20 yaşında daha işe yeni başlamış adam da aylık 3000 TL maaş alayım istiyor. Kim bu devirde asgari ücret alıyor acaba. Versin çalışanına biraz fazladan maaş. Vergilerin azalmasını istiyor ise koç elin arabasını burada satacağına gidip TOGG'a destek versin. Siz gelseniz asgari ücret diyelim 3000 TL oldu bu sefer öğretmen diyecek benimki de artsın memur diyecek benimki de artsın vergiler de düşsün devlet nasıl maaş ödeyecek. Biz TOGG yapmayalım Uçak yapmayalım, bitmiş arabaya benzin yok diye üretmeyelim. Laik olma bahanesi ile bir kültürü bir dini olan devleti bırakalım gitsin. Elin adamı kapalı insanlara şiddet uygulansın biz burada kendimize ait bir yapıyı bile cami yaparken tartışalım. Elin adamı Müslüman insanları katlettin biz banane canım başka ülkeye gitsin diye sınır dışı edelim değil mi masum insanları. Yazık gerçekten çok yazık. Buna da bir kulp bulursun umarım

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
Amerika şöyle Amerika böyle en çok evsiz orda yaşıyor. Bir ülkenin ekonomisi o ülkenin asgari ücreti ile ölçülmez. Bir kere gelişmekte olan bir ülkenin yüksek vergi alması doğaldır çünkü devletin geliri vergidir. Üretim olmazsa kazanamaz ve hizmet edemez. Geçim derdimiz var diyen esnaflara bak hepsi fırsatçı. Ülkece acınmayı çok seviyoruz gerçekten iyi kötü herkes yaşıyor. Eniştem arçelikte işçi ve aylık 4500 TL maaş alıyor. 20 yaşında daha işe yeni başlamış adam da aylık 3000 TL maaş alayım istiyor. Kim bu devirde asgari ücret alıyor acaba. Versin çalışanına biraz fazladan maaş. Vergilerin azalmasını istiyor ise koç elin arabasını burada satacağına gidip TOGG'a destek versin. Siz gelseniz asgari ücret diyelim 3000 TL oldu bu sefer öğretmen diyecek benimki de artsın memur diyecek benimki de artsın vergiler de düşsün devlet nasıl maaş ödeyecek. Biz TOGG yapmayalım Uçak yapmayalım, bitmiş arabaya benzin yok diye üretmeyelim. Laik olma bahanesi ile bir kültürü bir dini olan devleti bırakalım gitsin. Elin adamı kapalı insanlara şiddet uygulansın biz burada kendimize ait bir yapıyı bile cami yaparken tartışalım. Elin adamı Müslüman insanları katlettin biz banane canım başka ülkeye gitsin diye sınır dışı edelim değil mi masum insanları. Yazık gerçekten çok yazık. Buna da bir kulp bulursun umarım

Asgari ücretle ölçmüyoruz , enflasyon ile ölçüyoruz.

Sen enflasyonun ne demek olduğunu biliyorsun canım kardeşim :)

böyle bir konuda gelmişsin usa'dan başlayıp togg'dan bitirmişsin.

Paragrafın yarısından sonra iyice anlaşılmıyor dediklerin , ne diyorsun sen ya

umit4421

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,110
Gelişmekte olan ülkede yüksek vergi alınması doğal mı? acaba ülkede satılacak bir yer olmadığı için yüksek vergi alınıyor olabilir mi? Amerika' da evsiz var demişsiniz ama % kaçı evsiz diye bakmamışsınız ve o adamlar bilerek ev almıyor ev almak istese 200 bin dolar civarına müstakil bir ev alabilir ama burda 200 bine müstakili bırak normal ev alabiliyor musun? Ülke ekonomisi enflasyonla(alım güçüyle alaklı). Togg demişsiniz arabanın üretildiği fabrika bile yok. Tr de enflasyon artınca allahımız var diyenlerden ne bekleyeceksin zaten. Yaşın 15 bişey bilmeden gelip konuşma zaten ailenin kime oy verdiği çok belli. Keşke ülke ikiye ayrılsa da bu adam sizin gibileri iyice sömürse.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Konuda geçen sayısal bilgileri tam olarak ifade etmek gerekirse:

An itibariyle altın ve döviz kurları:

IMG_20200807_144606.jpg

IMG_20200807_144534.jpg
Bkz.1
Bkz.2

ASGARİ ÜCRET: 2.943,00 TL
NET ASGARİ ÜCRET (**): 2.324,71 TL
Bkz: Asgari Ücret – 2020

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
@Görkeem Bu arkadaş özelinde, yaptığı foruma aykırı davranışları raporlamama rağmen[sürekli kendi yorumunu haber diye sunma, siyaset başlığını tercih etmeden her yerde siyaset yazma, muhatabını küçük düşürücü aşağılayıcı cevaplar verme, forumda sürekli tartışma çıkaracak konuları, yalan yanlış haberleri(akpli olmayan vatan hainidir gibi) paylaşarak provokatör lük yapıp forumun huzurunu kaçırma vb.) kendisi hakkında caydırıcı bir yaptırım uygulanmamıştır. Uyarıldığı söylendi fakat şahıs, asla yaptıklarından vazgecmemektedir... Anlamlandıramadığım bir iltimas görüntüsü var.

Son düzenleyen moderatör:

Görkeem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,392
@Görkeem Bu arkadaş özelinde, yaptığı foruma aykırı davranışları raporlamama rağmen[sürekli kendi yorumunu haber diye sunma, siyaset başlığını tercih etmeden her yerde siyaset yazma, muhatabını küçük düşürücü aşağılayıcı cevaplar verme, forumda sürekli tartışma çıkaracak konuları, yalan yanlış haberleri(akpli olmayan vatan hainidir gibi) paylaşarak provokatör lük yapıp forumun huzurunu kaçırma vb.) kendisi hakkında caydırıcı bir yaptırım uygulanmamıştır. Uyarıldığı söylendi fakat şahıs, asla yaptıklarından vazgecmemektedir... Anlamlandıramadığım bir iltimas görüntüsü var.

Beni gördüğün ve işine gelmediği her konuda şu saçma ve çok komik olan mesajdan bahsedip duruyorsun :joycat: sanırım benle tartışmak için laf bulamadığın sebebiyetiyle bunları yazıyorsun hep ,sana da hak veriyorum.

'' [sürekli kendi yorumunu haber diye sunma, forumda sürekli tartışma çıkaracak konuları, yalan yanlış haberleri(akpli olmayan vatan hainidir gibi) ''

Bak canım benim , sürekli kendi yorumunu haber sunma diye birşey yok nasıl uyduruyorsun anlamıyorum

1.si ülke deki gündemi yorumlayıp konu açıyorum , bunda forum kurallarına hiç bir aykırı birşey yok.

2. ifade özgürlüğü var istediğim gibi ülke hakkında eleştiri yapabilirim, bu seni hiç bir şekilde alakadar etmez okey :)

3. ''Akpli olmayan vatan hainidir gibi '' onu ben kendi ağzımla mı demişim kendi yorumumdamı demişim ? Youtube'de röportaj kanalının yüklediği videoyu buraya attım ve AKP'li bir vatandaş onu diyor ben değil :)

umarım bunları iyi okumuşsundur da artık her konuda aynı şeyleri yazıp durmazsın bana , çünkü çok fazla boş zaman harcatıyorsun kendine :)

Ha bu arada, konu ile alakasız mesaj yazmak yasak bunu da raporladım , bak gördüğün gibi tüm tartışma senden çıkıyor gelip sen dokunuyorsun bana :)

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Patatesin fiyatı 1 TL yukarı çıkınca ekonomi nereye gidiyor diyen , bir kere olsun türkiyenin yanında durmayıp, eleştiren Ayasofya gibi kutsal bir yeri camiye çevirince cami mi bitti diyen zihniyete laf anlatmanın alemi yok. Henüz 15 yaşında olmama rağmen geçmişi okuyorum ve araştırıyorum. İnanın başa siz gelseniz, ülkeye gram faydanız dokunmaz. Zamanında kaç sene insanları hastane kuyruğunda bekleten sizler halinize şükredin.
Hocam asgari ücretle yaşayan birine sormak lazım ekonomi nasıl diye. ''Kimse aç değil bu memlekette herkes sıfır araç kuyruğunda'' yorumu tabiri caizse ekonomiye at gözlüğüyle bakmaktır.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
'Akpli olmayan vatan hainidir gibi '' onu ben kendi ağzımla mı demişim kendi yorumumdamı demişim ? Youtube'de röportaj kanalının yüklediği videoyu buraya attım ve AKP'li bir vatandaş onu diyor ben değil :)
O cümleyi söyleyen Akpartili değil, bir Akparti muhalifi.. Dinleyip anlamayı bile bilmiyorsun.
Şu bir kesin. Sen laftan anlamıyorsun. Ama sana gereken yerde hakettiğin cevabı vermekten geri durmayacağım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...