Akkye çözüm anket değil (fikir beyani)

equivalent

Asistan
Reaksiyon puanı
1
tamamen kaldırılması günümüz şartları için mümkün değil herkesin mutlu olabileceği geçiçi çözüm ileride kalkıcak zaten şuan bu mümkün gözükmüyor

Gayette mümkün. Madem milletten o kadar para alıyor adam gibi altyapısını da kuracak. Adam gibi hizmet verecek.

7/24

Profesör
Reaksiyon puanı
51
En mantıklı çözüm,

Günün en yoğun olduğu saatlerde internet hızının kısıtlanması olabilir. Diğer saatlerde hız aynı olarak kalması gerekir.

djvietnam

Profesör
Reaksiyon puanı
8
40 tl ye insin 50 gb kota olsun hız 1 mbit düşünce 1 mbit nette dolaşabilelim 8 mbit hızda sadece torrent indirebilelim mtu uyguladığımız gibi
herkez ttnete geçer nasıl fikir

fena fikir sayılmaz ama daha güçlü fikir üretmelisin peki 8 mb hızı torrente kullnanalım diyosun iyide bi sen kullanmayacaksınki torrenti bu sefer torrente yığılma olacak

Zaten paket 8mbitse kadar diyor.
AKK'yi düzeltmeliler. En azından AKK 100GB, hız %50 düşmeli.

akknin 50 gb günümüz şartlarında yetmediği şirketçe biliniyor zaten 100 gb dediğin mümkün olabilir hızı %50 düşürülemez hem 100 gb akk aşınca hız %50 burası mantıklı değil

AKK'nin amacı internet hızını aşırı meşgul edenlere engel olup herkesin sunulan hızı tam olarak alabilmesi bildiğim kadarıyla.

O zaman AKK'nin tek çözümü TTNET'in sunamayacağı hızları teklif etmemesinden geçiyor. Madem bana 1 ay boyunca 8 mbit hız veremeyeceksin kaldır o tarifeyi, boş vaatlerde bulunma.

8 mbs hızı vaat etmiyor dikkatini çekerim 8mbse kadar diyor bu 2mbsde olur 4 mbsde olur 6mbsde bulunduğun bölgeye bağlı

bence hız 1mb de hiç bir şey izlenmiyor AŞAMA AŞAMA DÜŞÜRÜLSÜN... 75 gb a gelindiğinde 6mb e 100 gb a gelindiğinde 5mbe 125 gb a geldiğinde 4 mb e 150 gb a geldiğinde 3mb ile devam etsin Yani minumum 3mb olsun dahada düşmesin :D

ttnet abonesi ne kadar biliyormusun sürekli aynı aboneyle hızını güncellemek mümkün değil sistem 50 gb akkyi aşanlara otomatik bir şekilde tek seferde güncelleyip hız düşürülüyor
ttnet bunla uğraşmaz aboneye tek çözüm sunar yani tüm abonelere ve o tarifedekilere

nsglc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Konunun başlığı düzeltilse ne güzel olur.
Hızın aşama aşama düşürülmesi ya da kotanın arttırılması güzel fikirler.

grcngnc

Asistan
Reaksiyon puanı
1
ttneti bıraktım 4mbps sınırsız 82 tl kullanıyorum smile adslde

KaRaSaHiN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1-Sınırsız kelimesi TTNET sayesinde farklı anlamlar taşıyabilmekte artık,Sözlük anlamı dışında artık bide TTNET anlamı var sınırsız kelimesinin
2-Eğer şuan tam anlamıyla sınırsız mümkün değilse ve bu zamana kadar gerekli yatırımlar yapılıp önlemler alnmamışsa çok yazık TTNET'e,Bu tamamen kendi acizliğinden başka birşey değil
3-Büyük firmaların hepsi müşteri memnuniyetini savunur ama asla öncelikleri bu olmaz
4-Tek çözüm bolbol sövmek :)

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ttnet abonesi ne kadar biliyormusun sürekli aynı aboneyle hızını güncellemek mümkün değil sistem 50 gb akkyi aşanlara otomatik bir şekilde tek seferde güncelleyip hız düşürülüyor
ttnet bunla uğraşmaz aboneye tek çözüm sunar yani tüm abonelere ve o tarifedekilere

Arkadaşım 1 seferde bu işlemi otamatik olarak yağıyorlarsa 4 5 defada yaparlar... OTAMATİK olarak Allah allah :D :D

nobody946

Doçent
Reaksiyon puanı
2
eskiden niye ttnetin hatlarına saldırıyolar ki diye düşünrdüm... :) en iyi çözüm kaldırılması biz o kadar para ödeyelim sonra hız 1mbps olsun oldu canım. :cursing:

quote_icon.png
ktlpby Nickli Üyeden Alıntı
bence hız 1mb de hiç bir şey izlenmiyor AŞAMA AŞAMA DÜŞÜRÜLSÜN... 75 gb a gelindiğinde 6mb e 100 gb a gelindiğinde 5mbe 125 gb a geldiğinde 4 mb e 150 gb a geldiğinde 3mb ile devam etsin Yani minumum 3mb olsun dahada düşmesin :D

bu mantıklı işte.. ama değerler büyük olmuş yapmazlar bunu.

ktlpby

Doçent
Reaksiyon puanı
0
neden büyük olmuşlar ki :D tamam bir miktar düşürülsün :D kendi kendimize gelin güvey oluyoruz ağlanacak halime gülüyorum .d :D:D

poyrazl

Asistan
Reaksiyon puanı
0
günde 5 defa küfür edin düzelir...

mustafa22

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ttnet'in tekeli var olduğu sürece akk var olacak ve bizle hep kazıklanacağız.. yada paramızla s*kileceğiz biraz ağır oldu ama
:((

Fantoma

Profesör
Reaksiyon puanı
27
@djvietnam arkadaşım.
Ben şimdilik yakamı TTNet illetinden kurtardım da, yine de sorunları yanıtlamaya çalışayım.

1 - AKK ne demek?
Diyelim ben başvurmuş, evime Intermet bağlatmak istiyorum. Bir Internet bağlantısının kotalandırılması ne demek?
Adil kullanım ne demek?

İzah edeyim.
Laf kalabalıklığı olsun diye ortaya atılmış, amacı alternatif kerizlerden nasıl daha fazla para kopartırım mantığı.
Ülkemiz Internet kullanıcılarının yüzde yetmişinin bilgisayar ve Internet konularına vakıf olmadıkları (benim basitçe düşündüğüm gibi) tahmin edildiğinde, ki, TTNet dilimde bu kimseler büyük olasılık, alternatif kerizler olarak nitelendiriliyor,
bazı teknik terim kalabalıklarıyla uydurulmuş ek ücretler ile ek gelir elde edilmesi yöntemi.

2 - Bir Internet bağlantısının " ...'e kadar hız" diye nitelendirilmesi ne demek?
Günümüzde bir Internet bağlantısı, özellikle ADSL ve üstü modemler ile stabil hızlara ulaşabilmektedir. Hal böyle iken,
TTNet'in uydurduğu "..'e kadar" sözü tamamen atmasyondur.
Bir ya 1, ya 4 ya 8, ya da benzer artışlarla stabil olarak verilmesi gerekirken, "..'e kadar" laf kalabalıklığı, ulaşımı yetersiz olan, altyapısı 1960'lardan kalma hatların modernize edilmek yerine, bu tür laf kalabalıkları ile hızımızın tavanı 8 ama, bazen ne olacağı, ne kadar'a düşeceği de belli olmaz, denilememesinden kaynaklanmaktadır.

3 - Limitsiz ne demektir? Bağlantıya her hangi bir sınır atanmamış demektir.
Ancak Limitsiz 8 hızda bağlantı belli bir transfer limitinde birden limitlendirilip, 1 hıza indirilmektedir. Belli bir transfer limiti var olacak ise, bunun ismini Limitsiz olarak nitelendirmek nedir?
Yine baştan beri değindiğimiz, alternatif kerizlere yuttutulan basit bir laf kalabalıklığı.

4 - Yerel hat durumları TTNet tarafından bilinirken, 8 hıza kadar (!) bir bağlantı talebinde bulunan bir vatandaşa hemen sözleşme imzalatıp, ardından hız santrale göre 4'den yukarısını kaldırmayınca, "sizin bölge santralinden kaynaklanıyor" diyebilecek pişkinliğe ulaşmış TTNet, nasıl olsa bir alternatif kerize daha laf kalabalıklarıyla güya bir Internet bağlantısı çakmanın gururu ile servis sağlayıcılığı görevini sürdürmektedir.

TTNet gerçekleri budur.
Ve buna da dünyanın her yerinde sahtekarlık denir.

Ja.McFly

Asistan
Reaksiyon puanı
3
5 - 50 gb netdisk verip, 0.55 mbit upload vermesi.

Reaksiyon puanı
16,118
akk tamamen tik in isi o tuturmus akk ile fazla download yapanlara psikolojik iskence yapacaksin diye bende avea super jetmodem var guya 21.6mbps ama hic gormedim guya 59lira ama 100-110lira alti gormedim ama akk 15gb asinca daha hic 128kbps olmadi asim ucreti yok ve 2yil tahahut var birde turkcell superonline 20mbps var onun hizi dusmuyor artan fatura oluyor son fatura 169lira.

Reaksiyon puanı
16,118
ayni degil suan turkcell edge kullaniyorum sinirsiz 3g olsaydi tel maksimum hizda olcakti cihazin destekledigi 1gb a kadar sonra 96kbps ama operamini ile cok fark etmiyor fiyati ilk ay 12.9 sonraki 11ay 19.9 daha sonra 29lira olucak xperia s olsa 14mbps garanti olurdu.

emresandikci

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Türkiye'de internet sağlayıcılarının alt yapısı mevcut internet kullanıcılarını kaldıracak kadar alt yapıya tam olarak sahip değil (Kar amacı sağlamak dışında), aynı anda altyapıyı sarsacak derecede download sayısına ulaşıldığında internet büyük ihtimal çökeceğine inanıyorum.Bunu biraz daha ileriye taşımak için fiber altyapı yayılmaya başladığını düşünüyorum.Eğer gerçekten AKK kullanıcılar olarak çözüm arıyorsanız veya arıyorsak imza kampanyası başlatmalıyız ki istediğimizi elde etmek ve gerekli altyapı sağlanması çalışmalarını başlatmak veya var olanı hızlandırmak için.Şunu söyleyenlerinizde olacaktır belki olasılıkları ortadan kaldırmak için belirtmek istiyorum "Madem altyapı yeterli değil internet hızları gitgide artırıyorlar ve gerçek sınırsız tarifelerde koyuyorlar örnek superonline 1000Mbps sınırsız kota" Bunun nedeni kullanıcılarının dikkatini daha fazla çekmek ve karını katlamak.1000mbit var ama herkes 100-150 tl verip ona bağlanmayacak bundan dolayı kullanan sayısı az olacak ve download altyapıyı pek sarsmayacak.Onun için önerim gerçek anlamda bir imza kampanyası başlatmak ve bunu forum içinde başlatabiliriz ve çevremize yayabiliriz.Ama önemli olan bu imzaları bir araya getirip tek bir çatı altından gerekli mevkilere ulaştırmak olacaktır.Sanırım bu tam bir açıklama ve uygulanırsa da çözüm olacaktır.

gizemlilord

Asistan
Reaksiyon puanı
2
10 tl fazla verelim akk olmasın arkadaş!

Cevabınızı anlıyorum ama katılmıyorum...:)

Zeten en fazla parayı nete ödeyen ülke biziz kazık yiyoz yani birde üste para vermek olmaz bence... Verdiğimiz paraya hayli hayli kaldırmaları gerek,ama sanırsam fiber net altyapısı için bizi sömürüyor ya da fibere geçmemiz için bu haltları yiyor TTNET denen kaliteli net :mad: :mad: