Akıllı Telefonlar için İdeal Ekran Boyutu

221BSHERLOCK

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Elinize büyük ekranlı bir cep alın, alıştığınız an onun ekranı da yetmiyor sanki.

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
pantolon ceplerinin genişletilmesini tavsiye ediyorum

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
4.55 lik ekranı cebe sokamıyorum :)

eairmak

Asistan
Reaksiyon puanı
3
4.8 inçlik s3 ama note 2 yi alınca kabul edilebilir üst sınırı almışım dedim :)

foz54

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
insan hep fazlasini ister. bana gore 3.5 idealdi ancak yetmeyince 4inc aldim. o da küçük geldi şuan 4.65 glxnxus var.bence 2elle ekrana rahat sığması lazim şuan nexus ideal + cebi zorluyor ;)
başka acidan yanyana koyunca s2<gn<s3 seklinde aralarinda çok az fark var. on yüzü tamamen ekran olan bi model olsa iyi olurdu

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
3,8 benim telefonum.Bence ideal olanı 3,5-4 arası olan telefonlar.

ReDo

Rektör
Reaksiyon puanı
92
S3 ideal bence boyut olarak.

Note 2 vb. Telefonlar ise daha fazlasını isteyenler için.

Reaksiyon puanı
10,325
3,8 benim telefonum.Bence ideal olanı 3,5-4 arası olan telefonlar.

bi zamanlar 4" bana çok absürd geliyordu, bu boyutta bir telefonu asla taşımam diyordum.
hatta bir ara S2 için samsung'a kızdığım bir mesaj yazmıştım, sevgili [MENTION=47324]mustang[/MENTION] bana "alışırsın abi" demişti.
bugün S3 sahibiyim, 4.8" ekran kullanıyorum ve 5" de olsa rahat kullanabilirim noktasına gelmişken, sevgili mustang bakıyorum aksi istikamete doğru yol almış!:laugh:

El Padrino

Dekan
Reaksiyon puanı
70
S3'ü ilk aldığımda "acaba hata mı ettim, ekran çok mu büyük?" diye sordum kendime.1 hafta sonra S3'ün ekranıda artık küçük gelmeye başladı ve çok portatif, kullanımı kolay, taşınması kolay bir cihaz olduğu kanısına vardım.Arkadaşımın Note 2'sini elime alınca olay budur dedim.Bir daha ki telefonum 5" ten küçük olmucak ...

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
bi zamanlar 4" bana çok absürd geliyordu, bu boyutta bir telefonu asla taşımam diyordum.
hatta bir ara S2 için samsung'a kızdığım bir mesaj yazmıştım, sevgili @mustang bana "alışırsın abi" demişti.
bugün S3 sahibiyim, 4.8" ekran kullanıyorum ve 5" de olsa rahat kullanabilirim noktasına gelmişken, sevgili mustang bakıyorum aksi istikamete doğru yol almış!:laugh:
Abi sen ne ara S3 aldın yahu.:)
Hayırlı Olsun.
Ben 4 ün üzerine çıkmam abi yahu,hakikaten taşıyamam.:)

Reaksiyon puanı
10,325
Abi sen ne ara S3 aldın yahu.:)
Hayırlı Olsun.
Ben 4 ün üzerine çıkmam abi yahu,hakikaten taşıyamam.:)

sanırım haziran gibiydi almışım, şu bizim gariban wave1'in gelmeyen bada2'sine kızıp S3 almıştım.
şu bizim saçmalığa, garipliğe bakar mısın, güya samsunga kızıp gidip samsung marka telefon almışım!:laugh:

ama alıştım, hatta "keşke az daha büyük olsaydı" noktasına bile gelmişim.

sana da tavsiyem sevgili [MENTION=47324]mustang[/MENTION]:

-alışırsın, alışırsın!:)

bu arada belirteyim, ben önceleri tabii telefon olarak kullandığım için bana saçma geliyordu büyük ekranlar,
halbuki şimdi telefon olmanın ötesine geçti, tam bir multimedya vasıtası olarak kullanıyorum artık. telefon ise bunun içinde yerini alan bir aksesuar gibi oldu.
mesela uzun zamandır elime kur'an almadım, çünkü telefonumun içinde hem kur'an var, hem meali, hem tefsiri...
ciltler dolusu kitap taşıyorum ufacık bir aletin içinde... ! :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bence telefon için ideal boyutlar 3.8"-4.0".
4" büyük ekran boyutları tabletler için daha ideal.

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
sanırım haziran gibiydi almışım, şu bizim gariban wave1'in gelmeyen bada2'sine kızıp S3 almıştım.
şu bizim saçmalığa, garipliğe bakar mısın, güya samsunga kızıp gidip samsung marka telefon almışım!:laugh:

ama alıştım, hatta "keşke az daha büyük olsaydı" noktasına bile gelmişim.

sana da tavsiyem sevgili @mustang:

-alışırsın, alışırsın!:)

bu arada belirteyim, ben önceleri tabii telefon olarak kullandığım için bana saçma geliyordu büyük ekranlar,
halbuki şimdi telefon olmanın ötesine geçti, tam bir multimedya vasıtası olarak kullanıyorum artık. telefon ise bunun içinde yerini alan bir aksesuar gibi oldu.
mesela uzun zamandır elime kur'an almadım, çünkü telefonumun içinde hem kur'an var, hem meali, hem tefsiri...
ciltler dolusu kitap taşıyorum ufacık bir aletin içinde... ! :)
Eee Android olunca bir çok şeyi yapabiliyoruz telefonlarımızla Sayın Abim.:)
Benim bu 5.telefonum.99 yılından beri.
Ama diyebilirim ki hiç bir telefonumu bu kadar yoğun kullanmadım.
Telefon olarak az bile kullanıyorum diyebilirim.
Sizinde dediğiniz gibi Benim telefonumdada Kuran-ı Kerim Yüklü(Hayrat Neşriyat-İshak Danış)İşyerimde boş olduğumda fırsatını bulduğumda,takıyorum kulaklığımı Bir Yasin okuyorum.
Evde Wifiden torrentden film,dizi,e-kitap indirip izleyebiliyorum.
Bu yaz Navigasyonunuda test ettim 10 numara çalışıyor.
Bütün bunlar için bir günde 2 defa şarj ettiğimde oluyor aleti tabii.
Bunun için bir arkadaşım ta Çin den 25 liraya 2 batarya,bir şarj cihazı getirdi şu an 3 pille kullanıyorum düşünün artık.
Ama dediğim gibi 4 ve üzeri büyük be abi,işte kullanamam ben onu.:p
Onun için alışamam ben,yok yok.:laugh:

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Benimki 5,3". Bazıları boyutuna ohaaa dese de ben alıştım. Taşırken de hiçbir zorluk çekmiyorum. Ve internette dolaşıp film izlemek için ideal bir boyut diyebilirim.

Ali Osman ALKAN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
6.4 sony xperia z ultra kullanıyorum eskiden pc kullanıyordum laptop çıkınca laptopa geçtim daha sonra tablet çıkınca tablete geçtim ve hem tablet hem akıllı telefon taşıyaccağıma 2in1 diyerekten 6.4 inç sony xperia z ultra kullanıyorum taşıma yönünden hiç sıkıntım yok ceketimin sol iç cebine rahatlıkla sığıyor...)