Akıllı telefon almak istiyorum tavsiyeler ?

Bu konuyu okuyanlar

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
kardeşim şunu unutma ki android markete yaklaşamaz wp8 in marketi ayrıca hız ,stabilite ,oyun ,tasarım olarak da gmd çok iyidir çok ince kibar bir telefon(baya ince) 4 çekirdek işlemcisi 1 gb rami var ekran çözünürlüğü 625 ten daha yüksek ve çok kaliteli bir görünümü var ama lumia 625 çift çekirdekli 512 mb rami var ekranı hd bile değilken lumia yı seçmek çok yanlış olur bence birde discovery oyun konusunda da çok iyi real racing 3 gta sa dead trigger nova 3 gibi oyunları takır takır oynatıyor s3 performansında bir telefon...

CAN GÜLER

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kardeşim şunu unutma ki android markete yaklaşamaz wp8 in marketi ayrıca hız ,stabilite ,oyun ,tasarım olarak da gmd çok iyidir çok ince kibar bir telefon(baya ince) 4 çekirdek işlemcisi 1 gb rami var ekran çözünürlüğü 625 ten daha yüksek ve çok kaliteli bir görünümü var ama lumia 625 çift çekirdekli 512 mb rami var ekranı hd bile değilken lumia yı seçmek çok yanlış olur bence birde discovery oyun konusunda da çok iyi real racing 3 gta sa dead trigger nova 3 gibi oyunları takır takır oynatıyor s3 performansında bir telefon...
ewet haklısın lumia 625 ram biraz sıkıntı artık yeni uygulamalar we oyunlar yüksek özellik istiyo gmd lumia kadr zarif olmasada bi adım önce sanki

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bu konuya açıklık getirmek istiyorum:
Gmd=Performans.(Aralarında az bir miktar fark var.)
Lumia 625=Ses,stabilite,kamera,malzeme kalitesi,dayanıklılık,ekran,batarya.
Hız değişken bir özellik.Mesela,Gmd'nin interneti daha hızlıdır,ama Lumia 625'in de arayüzü daha hızlıdır.
Tasarım göreceli bir durum,kişiden kişiye göre değişir.Mesela,bence Lumia 625'in tasarımı daha güzel.
Diğer özellikleri katmamıza gerek yok.Temel özellikler yeterli.
Not: Diğer özellikler önemsiz demiyorum.
lumianın tasarımı we zarifliyi çok daha iyi ama ram konusunda sıkıntısı war yeni uygulamar yüksek özellik isterken lumia 625 512 ram ile sıkıntı biraz gmd bi adım önde

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ewet haklısın lumia 625 ram biraz sıkıntı artık yeni uygulamalar we oyunlar yüksek özellik istiyo gmd lumia kadr zarif olmasada bi adım önce sanki

lumianın tasarımı we zarifliyi çok daha iyi ama ram konusunda sıkıntısı war yeni uygulamar yüksek özellik isterken lumia 625 512 ram ile sıkıntı biraz gmd bi adım önde

Bu konuları tam bilmeden yorumluyorsunuz arkadaşlar.Bu konuya da bir açıklık getireyim:
Gmd'in 1gb ramı var,ama gidin bir bakın bakıyım,size 1 gb ram kullanımı mı bırakıyor.Tabiki hayır.En fazla 500 mb veya civarı bir miktar ram kullanımı bırakır.(Örnek:510 mb.) Ama,bir Lumia telefonda
(İphone larda da.) durum böyle değil.Kağıtta yazan değerin en az yüzde 90'ını bırakıyor sistem.Bu da demek oluyor ki;Gmd ile Lumia 625 arasında performans konusunda az bir fark var.
WP8'in marketinde ki uygulamalarda yeterli.O konuda da kuşkun olmasın.Her gün gelişen bir sistem ayrıca WP8.
Not:Önceki yorumuma yazılım desteği konusunu eklemeyi unutmuşum.Yazılım desteği konusu biraz tartışılır bir durum.Çünkü,biraz karışık bir konu.Ama,şuan Gmd bu konuda daha iyi gibi.
Bana kalırsa Lumia 625 al.Umarım pişman olacağın bir seçim yapmazsın.

Mackle LLC

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Android dünyasına sakın 512 mblık ramli bir telefonla giriş yapma. Android istiyorsan kesinlikle GM Discovery en iyisi. Ama başka sistemlerede açığım dersen lumia serisinden 1-2 tane önerebilirim. 625 zorlarsan 820 gibi

Her zamanki Lumia' yı androide benzeten bir arkadaş çıktı. WP8 hala gelişiyor. Evet real racing 3 dead trigger yok ama onlarda inşallah gelecektir. Bir yerde dediğin doğru lumia alacaksan 1 gb alacaksın oda bazı oyunların 1 gb istemesinden dolayı. bende 625 var 512 mb ramle asphalt 8 de bile takılmadan oynayabiliyorum. Androidle wp yi aynı keseye koyma. Marketleri birbirinin yanına yaklaşamaz demişsin ama telefonunda toplam kaç tane uygulama var söyler misin ? Toplasan 30-40 hadi 50 olsun. Peki bunları WP markette bulamazmısın ? En az "35" tanesini bulursun. Belkide daha iyisini bulursun. Yinede tek taraflı düşünmek senin kararın

unsur

Asistan
Reaksiyon puanı
106
general mobile discovery tavsiyemdir

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
( Söylemeyi unutmuşum: )
Bir not daha:Şuan marketteki tüm uygulamalara çift çekirdek yetiyor.Lumia 625'in çift çekirdek oluşunu küçümsemeyin.Zaten çok iyi bir işlemci kullanıyor.(1.2 Ghz Snapdragon S4 Pro.)

emrahkirecci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
GM D yazılım olarak gelişmek te olan bir cihaz fakat sürekli güncellemelerle güölendiriliyor. Ama alacaksan da 16 GB al çünkü 4 GB alanlar pişman hafıza kartıyla uğraşma. Ama bulabilirsen S3 2. el temiz bulursan daha mantıklı yazılımsal ve kullanacağın programlar açısından

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Dıscovery 4.1 de kalacak buyuk ıhtımal yanı dıscoveryı guncelleme ıcın alıyorsanız hıc bulasmayın onun dısında fıyatının en ıyı telefonu. HENÜZ

Tmac

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
dostum üzerine en fazla yuz lira ekleyerek bence SONY XPERİA L al. performans bakımından coğu telefondan daha iyi ısınma veya benzeri bir sorun yaşandığını hiç duymadım görmedim. aynı telefonu ben kendimde kullanıyorum gayet iyi s3 mini falan düşünmene gerek yok bence

mucho

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sevgilim lumia 625 kullanıyor gayet de memnun. Tek büyük sıkıntısı telefon için kılıf bulamıyor. Kız ışte naparsin :p

S

SDN Okuru

SDN Okuru
650 ye discovery al aslanlar gibi telefon android markette çalıştıramadığı oyun uygulama yok ekran ips hd harika görüntü çok ince ve şık parana alabileceğin en iyisi kendm de kullanıyorum şu an paran cebinde kalsın hem de telefon sana istediğinden fazlasını verecek eminim

seydia

Asistan
Reaksiyon puanı
0
discovery çabuk bozuluyor diye duydum. kullanmadım ama.

CAN GÜLER

Asistan
Reaksiyon puanı
2
arkadaslar herkese yaptığı yorumlar icin tesekkür ederim lumia 625 we GMD arasındayım artık birini alcam maksimum 750 800 tl bütcem war o yüzden bunları düsünüyorum cewremde gmd alanlar gercekden çok fazla we gayet memnun ama güwenemiyorum özelliklerine göre ucuz olması yanıltıyo beni

discovery e bak derim bu fiyat segmentinde rakipsiz..
ewet fiyatı çok uygun sunduğu özelliklere göre ama güwenemiyorum bi anda yaygınlastı cewremdede çok war sonradan sorun cıkarmasın basıma

Bu konuları tam bilmeden yorumluyorsunuz arkadaşlar.Bu konuya da bir açıklık getireyim:
Gmd'in 1gb ramı var,ama gidin bir bakın bakıyım,size 1 gb ram kullanımı mı bırakıyor.Tabiki hayır.En fazla 500 mb veya civarı bir miktar ram kullanımı bırakır.(Örnek:510 mb.) Ama,bir Lumia telefonda
(İphone larda da.) durum böyle değil.Kağıtta yazan değerin en az yüzde 90'ını bırakıyor sistem.Bu da demek oluyor ki;Gmd ile Lumia 625 arasında performans konusunda az bir fark var.
WP8'in marketinde ki uygulamalarda yeterli.O konuda da kuşkun olmasın.Her gün gelişen bir sistem ayrıca WP8.
Not:Önceki yorumuma yazılım desteği konusunu eklemeyi unutmuşum.Yazılım desteği konusu biraz tartışılır bir durum.Çünkü,biraz karışık bir konu.Ama,şuan Gmd bu konuda daha iyi gibi.
Bana kalırsa Lumia 625 al.Umarım pişman olacağın bir seçim yapmazsın.
insallah bende pisman olmak istemiyorum elimde 800 tl bütcem war almısken sağlam bisey olsun lumia 625 we GMD arasındayım gmdye pek güwenemiyorum

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
insallah bende pisman olmak istemiyorum elimde 800 tl bütcem war almısken sağlam bisey olsun lumia 625 we GMD arasındayım gmdye pek güwenemiyorum

Madem böyle istiyorsun o zaman Lumia 625 al.
Gmd'in bu kadar ucuz olması beni yanıltıyor demişsin.Gmd neden ucuz;çünkü,işçilik 0.Yani,eğer malzeme kalitesini veya dayanıklılığı önemsiyorsan hiç Gmd'ye bulaşma.

fatihrednight1

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bu konuya açıklık getirmek istiyorum:
Gmd=Performans.(Aralarında az bir miktar fark var.)
Lumia 625=Ses,stabilite,kamera,malzeme kalitesi,dayanıklılık,ekran,batarya.
Hız değişken bir özellik.Mesela,Gmd'nin interneti daha hızlıdır,ama Lumia 625'in de arayüzü daha hızlıdır.
Tasarım göreceli bir durum,kişiden kişiye göre değişir.Mesela,bence Lumia 625'in tasarımı daha güzel.
Diğer özellikleri katmamıza gerek yok.Temel özellikler yeterli.
Not: Diğer özellikler önemsiz demiyorum.

Bir düzeltme:Ekran konusunda da Gmd daha iyi.

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
sırf bisey için değil sadece artık akıllı telefon almak istiyorum wifi-sarj-işlemci-ekran görüntüleri daha önemli benim için piyasada çok telefon war ama kararsızım warsa alıpda memnun olan tawsiye ederse sewinirim

general mobil discovery zaten buaralar çok rewasda arkadaslarımda hem fiyatı uygun hemde özellik bakımından daha pahalı telefonlara göre daha güçlü kafam xperia galaxsy s3 veya discovery war zaten

sırf bisey için değil sadece artık akıllı telefon almak istiyorum wifi-sarj-işlemci-ekran görüntüleri daha önemli benim için piyasada çok telefon war ama kararsızım warsa alıpda memnun olan tawsiye ederse sewinirim

General mobil discovery şiddetle tavsiye ederim şuan kullanıyorum tavsiye uzerine fevkalâde özellik, oyun,internet donma ve isinma derdi yok takilma yok daha ne olsun:)

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
abusare9.jpg

CAN GÜLER

Asistan
Reaksiyon puanı
2
General mobil discovery şiddetle tavsiye ederim şuan kullanıyorum tavsiye uzerine fevkalâde özellik, oyun,internet donma ve isinma derdi yok takilma yok daha ne olsun:)
yorumun için sağol düsünüyorum GMD gercekten fiyatına göre çok iyi :D

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
İçinde arkadasim ayriyeten yuklemedim launcher