AK Parti Sözcüsü Çelik'ten CHP'ye çok sert 'Ayasofya' tepkisi

Bu konuyu okuyanlar

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
AK Partili Ömer Çelik, CHP'nin Ayasofya kararı sonrası yaptığı, "Bu kararlar yıkılmış Osmanlı'nın hukukuna dayanarak Cumhuriyet'in hukukunu yok saydı." açıklamasına tepki göstererek 'Utanç verici' olarak niteledi.

Atasına, Dinine, töresine bu denli düşman bir zihniyet yok diye düşünüyorum.Yazık.

EmirhanTeira

Doçent
Reaksiyon puanı
507
Ayasofya meselesi tamamen gündemi değiştirmek için ortaya atılan bir mevzuydu. Bu konuda atılan adımları ciddiye alıp, konuşmaya bile gerek yok. Bazı kişiler bu ülkede işsizliğin konuşulmasını istemiyor tabi ki.

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
yüzde yüz doğru yıkılmış Osmanlı hukuku ile Cumhuriyeti yok saymaktır.
Yıkılmış Osmanlı diyorsun da biz Osmanlı torunuyuz Elhamdülillah. Osmanlı'nın devamıyız Elhamdülillah. Chp nin belli zaten ne düşmanı olduğu. Kime, ne ve nasıl düşman olduğu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

yüzde yüz doğru yıkılmış Osmanlı hukuku ile Cumhuriyeti yok saymaktır.
Osmanlı falan da yıkılmadı Elhamdülillah. Biz devamıyız ALLAH in izniyle
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayasofya meselesi tamamen gündemi değiştirmek için ortaya atılan bir mevzuydu. Bu konuda atılan adımları ciddiye alıp, konuşmaya bile gerek yok. Bazı kişiler bu ülkede işsizliğin konuşulmasını istemiyor tabi ki.
Her ay işsizlik oranları açıklanıyor. Sürekli gündemde olan bir konu nasıl gündemden düşsün ki. Bütün dünya gözünü Ayasofya'ya dikmiş iken hiç zannetmiyorum gündemi değiştirmek için yapıldığını

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059

Şunu anlayamıyorum madem bu olay gündem değiştirme çabası neden muhalefet bu olaya balıklama atlıyor =?

3 gündür açıklama yapmadılar dün akşam çok sert söylemler olan açıklama yaptılar. Bugün'de AKP karşı söylemler yaptı. Yarın gene CHP karşılık verecek. Hangi kanalı açsan TV'de sonra bu söylemler tartışılıyor AKP neden böyle dedi CHP neden böyle yaptı diye. Hayırlı olsun dense olay bitecek kapanacak zaten. Gündem'den 1-2 hafta içinde unutulup gidecek.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
tabi tabi vahdettin ve öncesi yıktı kaçtı.
Vahdettin Han, Atatürk tarafından sürgün edilmiştir biraz tarih okuyun. Üstelik Atatürk'e altın ve gemi verip Samsun'a kolordu komutanı olarak gönderen de Sultan Vahdettin'dir, Atatürk aynı şeyi Kâzım Karabekir Paşa'ya da yaptı.

CapScroLL

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,682
Atatürk onu sürgün etmese kaçmazdı? Samsun'a Vahdettin gönderiyor Atatürk ü. Atatürk söz veriyor sürgün etmeyeceğine dair fakat sözünü tutmuyor. Beni bilerek kışkırtma konfik.
Kâzım Karabekir Paşa'yı idam ile yargılayan da Atatürk'tür, üstelik kurtuluş savaşını başlatan komutanlardan bir tanesi de Kâzım Karabekir Paşa idi. Bence bunları bizden çok onların bilmesi gerekiyor sonuçta Atatürk'ü savunan ben değilim ama nedense Atatürk hakkında bunların çoğunun bilmediği şeyleri biliyorum.

Hafiyye-iAbdülhamid-iSani

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,170
Kâzım Karabekir Paşa'yı idam ile yargılayan da Atatürk'tür, üstelik kurtuluş savaşını başlatan komutanlardan bir tanesi de Kâzım Karabekir Paşa idi. Bence bunları bizden çok onların bilmesi gerekiyor sonuçta Atatürk'ü savunan ben değilim ama nedense Atatürk hakkında bunların çoğunun bilmediği şeyleri biliyorum.
Bizde bunu söyleyince Atatürk düşmanı, vatan haini, Yunan oluyoruz

Dertsizali

Profesör Dr Doçent Dertsizali :)
Reaksiyon puanı
2,177
Syn cumhurbaşkanı 15 ayda niye çark etti... tabi ki gündem değişikliği için ve bir çok durum var perde arkasında...

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,059
Ayasofya'da 5 vakit Ezan okunuyordu ibadete de açıktı ki...

Yanlış bilgi veriyorsun ve konuyu çarpıtıyon. O Ezan okunuyor namaz kılınıyor dediğin yer Hünkar Kasrı diye geçiyor Ayasofya'nın kenarında bir yapı.

Bak 2016 haberi video içinde ibadete açık olan bölümde görünüyor 26. sn sonrasıdan iki sıra cemaat olamıyacak toplasan 100-120 kişi almayacak 50 m2 civarı bir mekandan bahsediyorsun.

Son mesajlar