Airties Rt205 kurdum modemimi görmüyor ?[Çözüldü]

Bu konuyu okuyanlar

Zachary

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Laptop dün formatlandı. Airties Rt 205 kurulumunu tamamlamıyor. Aygıt algılanamadı diyor :( 192.168.2.1 yapsam dahi çalışmıyor.
Modemde mi bir problem var bulamadım.

Toshiba L305 - s5875 modelinin modem driver bulamadım. yok mu bu sürücü için bana yardım edebilecekk :(

gaydurugubbak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bilgisayarınla, modem arasındaki bağlantıyı USB den yapmıyorsan herhangi bir driver kurman sozkonusu değil. Ayrıca ADSL modem kullandıgından bilgisayarındaki modemin driverini da yuklemene gerek yok. Aygıtı devredışı bırakıp işine devam edebilirsin.
İşletim sistemini, ve bağlantı çeşidini ( Ethernet, Usb, Wireless ) yazarsan yardımcı olmaya çalışırız.

Zachary

Asistan
Reaksiyon puanı
2
bağlantı çeşidi wireless.
hangi olayı devre dışı bırakayım ?

gaydurugubbak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Wireless yerine Ethernet ile bağlan bence. İlk once ethernet ile bağlanıp, gerekli modem ve kablosuz ayarlarını yaptıktan sonra wireless ile bağlanmayı dene.

Devre dışı bırakman gereken Toshiba L305 - s5875 modelinin modem aygıtı, yani adsl kullandıgından gereksiz, kurmak zorunda değilsin o yuzden devredışı bırakabilirsin dedim.

Zachary

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Malesef dediğiniz gibi olmadı :)
Toshiba desteği de aradım DESTEK olacaklarına KÖSTEK oldular. :D Onlarda beceremedi.
Modemin içine girilse sorun değildi. Abim yabancı bir siteden bulmuş modem driveri. Şuan tıkır tıkır çalışıyor. Zaten benim değil patronun laptopuydu. Format atan şahıs hiç bir sürücünün yedeğini almamış. Nasıl bilgisayarcıysa :)
Önüne gelen bilgisayarcı zaten :D:D:D

Yardım önerileriniz için yine de teşekkür ederim :)

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
o dediğin ıp numarası ile girmeli mutlaka
modemin görülmemesinin nedeni muhtemelen kullanıcı adın yanlış yazılmış yada yazılmamış olabilir bunuda tarayıcına yazacağın 192.168.1.1 yazarsan çıkar dye düşünüyorum varsayalımki modemin arayüzü çıktı orda vcı yazan yere tıklayıp bağlantı ayarlarını kontrol etmelisin ve kullanıcı adınıda = xxxx@ttnet şeklinde yazmalısın
servis sağlayıcının sana verdiği parolayı doğru yazdığından emin ol

Zachary

Asistan
Reaksiyon puanı
2
o dediğin ıp numarası ile girmeli mutlaka
modemin görülmemesinin nedeni muhtemelen kullanıcı adın yanlış yazılmış yada yazılmamış olabilir bunuda tarayıcına yazacağın 192.168.1.1 yazarsan çıkar dye düşünüyorum varsayalımki modemin arayüzü çıktı orda vcı yazan yere tıklayıp bağlantı ayarlarını kontrol etmelisin ve kullanıcı adınıda = xxxx@ttnet şeklinde yazmalısın
servis sağlayıcının sana verdiği parolayı doğru yazdığından emin ol

Yine söylüyorum modemin arayüzüne girilmiyordu. 192.168.1.1 yazdım olmadı, çıksa ordan elbet halledersin. Gaydırıgubbak arkadaş demeden önce ethernetle de girmeye çalıştım ama olmaduııı. Ethernet ile girmeye çalıştığımda donanımsal alanda soru işareti çıktı (?) Tanımadı. Modemin driverini yükledik kurtulduk. Çözüm buydu.Şimdi gayet iyi ;)

neydiyaaunuttum

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yine söylüyorum modemin arayüzüne girilmiyordu. 192.168.1.1 yazdım olmadı, çıksa ordan elbet halledersin. Gaydırıgubbak arkadaş demeden önce ethernetle de girmeye çalıştım ama olmaduııı. Ethernet ile girmeye çalıştığımda donanımsal alanda soru işareti çıktı (?) Tanımadı. Modemin driverini yükledik kurtulduk. Çözüm buydu.Şimdi gayet iyi ;)

modemin driverini kurmak yenimi aklına geldi yapılması geren ilk ilerden biri bu
bunu yapmadan gelip yazıyosun bide
neyse hayırlı olsun

Zachary

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Allah'ım sen bana sabır ver. Ben anlatamıyorum galiba ? Driver istedim zaten. Bulamadım çünkü. Toshiba da yardım edemedi. Bütün mesajları okursan hallettiğimi anlarsın.

gaydurugubbak

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Zachary, usb ile bağlanmıyorsan senin kurdugun modem driveri değildir. Ethernet ile bağlanırken ethernet driveri haricinde herhangi bir yazılıma ihtiyaç duyulmaz. Modemin arayüz ip adresiyle direk modeme bağlanabilirsin.

Ayrıca "bilgisayarcılar" format atarken sürücü yedeği almak zorunda değillerdir. Sürücülerini düzgün kurmak zorundalardır. Piyasadaki bilgisayarcılara bu konuda laf soyleme hakkın yok bence.

Zachary

Asistan
Reaksiyon puanı
2
gaydurugubbak; bana yardımcı olmaya çalıştın teşekkür ettim. İstediğim olmadı ama sonra sorun bir şekilde çözüldü. Onuda buraya yazdımki konu kapansın.

emubaltaci

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
129
biraz daha saygılı olalım birbirmize karşı arkadaşlar lütfen.anlayışınızdan ötürü tsk.lerimi sunuyorum siz değerli üyelere ;)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba arkadaşlar bende Airties RT206.v4 modem kullanıyorum, modemi alalı 2 yıl oldu, driver programından gayet sorunsuz arayüze giriş yapabiliyordum ama artık yapamıyorum, ağınızdaki ürünler aranıyor diyor ama bulamıyor bir türlü. Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum. Acaba IP adresi ile girdiğimiz arayüzden herhangi bir ayar falan mı yapılması gerekiyor?

heavy_boy16

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar bende Airties RT206.v4 modem kullanıyorum, modemi alalı 2 yıl oldu, driver programından gayet sorunsuz arayüze giriş yapabiliyordum ama artık yapamıyorum, ağınızdaki ürünler aranıyor diyor ama bulamıyor bir türlü. Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum. Acaba IP adresi ile girdiğimiz arayüzden herhangi bir ayar falan mı yapılması gerekiyor?

Bugün aynı sorunla karşılaştım arkadaşlar, uzun süredir evde değildim ve evdeki masaüstü pc de ufak tefek sorunlar olduğunu biliyordum format atma planım vardı, bu modem algılanmama sorunu da eklenince tam oldu.Şimdi gelelim soruna 2 yıldır lanet olası ttnet in vermiş olduğu bu airties RT-206.v4 modemi kullanıyordum.Aylık kullanımımı vs. gösteren Airties Hizmet Programı adlı yazılımınıda yanında vermişler, gayet memnundum.Ama gel gelelim formatı da attık cacığı çorbayı da içtik ama şuan aynı modemden bağlı olduğum internet ile yazmama rağmen, bu dingil program modemi algılayamıyor.

Çıkan hata mesajı: Sisteminizde kablolu ya da kablosuz ağ modemi bulunamadı. Modeminiz kablosuz modem ise kablosuz ağınızın devre dışı olup olmadığını kontrol ediniz.Modeminiz kablolu ise kablonuzun takılı olduğundan emin olunuz.

Bu hata mesajının üst kısmında ise bütün denetlemelerde yeşil tik işareti var.

Ağ adaptörleriniz kontrol ediliyor... tik
Ağ adaptörleriniz etkin. tik
Statik ip.. tik
Proxy tanımı. tik

gibisinden saçma bi durum.
Program olmadan da yaşayabilirim belki ama, yine de duruma hakim bi arkadaş yardımcı olabilirse sevinirim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Masa Ustu pc Modemi Alğılamıyo Napabilirm ? Baska bi Modem takmıstım ondan sonra boyle oldu cozum nedir ?

davutn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün aynı sorunla karşılaştım arkadaşlar, uzun süredir evde değildim ve evdeki masaüstü pc de ufak tefek sorunlar olduğunu biliyordum format atma planım vardı, bu modem algılanmama sorunu da eklenince tam oldu.Şimdi gelelim soruna 2 yıldır lanet olası ttnet in vermiş olduğu bu airties RT-206.v4 modemi kullanıyordum.Aylık kullanımımı vs. gösteren Airties Hizmet Programı adlı yazılımınıda yanında vermişler, gayet memnundum.Ama gel gelelim formatı da attık cacığı çorbayı da içtik ama şuan aynı modemden bağlı olduğum internet ile yazmama rağmen, bu dingil program modemi algılayamıyor.

Çıkan hata mesajı: Sisteminizde kablolu ya da kablosuz ağ modemi bulunamadı. Modeminiz kablosuz modem ise kablosuz ağınızın devre dışı olup olmadığını kontrol ediniz.Modeminiz kablolu ise kablonuzun takılı olduğundan emin olunuz.

Bu hata mesajının üst kısmında ise bütün denetlemelerde yeşil tik işareti var.

Ağ adaptörleriniz kontrol ediliyor... tik
Ağ adaptörleriniz etkin. tik
Statik ip.. tik
Proxy tanımı. tik

gibisinden saçma bi durum.
Program olmadan da yaşayabilirim belki ama, yine de duruma hakim bi arkadaş yardımcı olabilirse sevinirim.

Aynı sorun bendede var arkadaşlar yardım lütfen