Yardım Airpods pro 2. nesil suya düştü

Bu konuyu okuyanlar

ekinefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
olay yaşanalı yaklaşık 30-40dk oldu birisi gelip çakmak istedi duymak için kulaklığı çıkarttığım anda elimden kaydı ve malum türkiyenin çukurlu kaldırım ve yollarında biriken suya düştü seke seke yere düşerken eğildim 1 bilemedin 2 saniye içinde aldım kulaklığı direkt kuruladım peçeteyle felan daha çalıştırmadım kulaklığı tekrar başınıza hiç geldi mi böyle bir şey nasıl zararı en aza indirebilirim yada kurtarabilir miyim yardımcı olursanız çok sevinirim

silika jel demişler ama evde bulamadım hangi kutuların içinden çıkar biliyosanız onların da içine bakarım belki biyerden şansıma çıkar
Mesaj otomatik birleştirildi:

ek olarak İçi oksitlenmeden nasıl koruyabilirim içindeki nemi nasıl alabilirim

Son düzenleme:

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
olay yaşanalı yaklaşık 30-40dk oldu birisi gelip çakmak istedi duymak için kulaklığı çıkarttığım anda elimden kaydı ve malum türkiyenin çukurlu kaldırım ve yollarında biriken suya düştü seke seke yere düşerken eğildim 1 bilemedin 2 saniye içinde aldım kulaklığı direkt kuruladım peçeteyle felan daha çalıştırmadım kulaklığı tekrar başınıza hiç geldi mi böyle bir şey nasıl zararı en aza indirebilirim yada kurtarabilir miyim yardımcı olursanız çok sevinirim

silika jel demişler ama evde bulamadım hangi kutuların içinden çıkar biliyosanız onların da içine bakarım belki biyerden şansıma çıkar
Mesaj otomatik birleştirildi:

ek olarak İçi oksitlenmeden nasıl koruyabilirim içindeki nemi nasıl alabilirim
Nemi pirinç ile alabilirsin, bir kavanoz veya ağzı hava almayacak bir kaba pirinç koyup su almış cihazı pirinç içine koyacaksın, mümkünse pirinç cihazın her yerini kapatsın ve ağzı almayacak şekilde 1 tam gün beklet, nemi büyük ölçüde pirinçler çeker.

ekinefe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nemi pirinç ile alabilirsin, bir kavanoz veya ağzı hava almayacak bir kaba pirinç koyup su almış cihazı pirinç içine koyacaksın, mümkünse pirinç cihazın her yerini kapatsın ve ağzı almayacak şekilde 1 tam gün beklet, nemi büyük ölçüde pirinçler çeker.
pirinç oksitlenmeyi hızlandırıyor diye pek önermiyorlar ama o konuda bilgin var mı

zetian93

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
3
Öncelikle, ıslanan elektronik cihazları kurtarmak için alınabilecek bazı adımları paylaşabilirim. Ancak, her durum farklıdır ve kesin bir çözüm garantisi veremem. İşte ıslanan kulaklığı kurtarmak için yapılabilecek adımlar:

1. Hemen Kapatın:
    • Islanan kulaklığı hemen kapatın. Elektrikle temas eden bir cihazı kullandığınızda, cihazın zarar görmesini önlemek için hemen kapatmak önemlidir.
  2. Pil Çıkarma (Mümkünse):
    • Eğer kulaklık içinde çıkarılabilir bir pil varsa, pilini çıkarın.
  3. Kurulama:
    • Kulaklığın dışını ve içini kurulayın. Bir miktar basınçlı hava kullanarak suyun kulaklık içindeki boşluklardan uzaklaştırılmasına yardımcı olabilirsiniz.
  4. Silika Jel veya Pirinç İle Kurulama:
    • Silika jeli bulamıyorsanız, birçok evde bulunan pirinç kullanılabilir. Kulaklığı bir kaba pirinçle birlikte koyun ve pirincin nemini emmesine izin verin. Bu, suyun kulaklıktan uzaklaştırılmasına yardımcı olabilir.
  5. Güneş Işığına Bırakma:
    • Kulaklığı güneş ışığına bırakmak, kurumasına yardımcı olabilir. Ancak, doğrudan güneş ışığı altında bırakmaktan kaçının, çünkü aşırı ısınma zarar verebilir.
  6. Çalıştırmadan Önce Bekleme:
    • Kulaklığı tamamen kuruduktan sonra bir süre bekleyin. Acele etmeden, içindeki tüm nemin buharlaşmasına izin vermek önemlidir.
Unutmayın ki su hasarı durumunda tamir garantisi olmayabilir ve suya dayanıklılık derecesine (IP derecesi) bağlı olarak cihazın özellikleri değişebilir. Eğer bu adımlar sorunu çözmezse veya kulaklık hala çalışmıyorsa, profesyonel bir teknik servisten yardım almanız gerekebilir.