Ailem pc oynamama izin vermiyor

Bu konuyu okuyanlar

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
dershanedeki hocan ailene ne demiş olabilir hiç düşündün mü
dershanedeki dersleri dinliyor musun yani hocalarla aran iyi mi

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Arkadaşlar bisey di cem şimdi pc yi açtım babam ne oyun varsa silmiş ?

Ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum matematigim iyi ama ailem sayesinde pc yeteneğim gidicek o kadar emek birde fen lisesi istiyorum

Senin tanıdığın 8.sınıflar varmı bizim orda 300 soru çözüyorlar gunde ben ben haftada toplam 2500 tane çözüyorum
Birde en kötüsü arkadaşlarım pc oynamadigim icin beni dışlıyorlar.
dershanedeki hocan ailene ne demiş olabilir hiç düşündün mü
dershanedeki dersleri dinliyor musun yani hocalarla aran iyi mi
Hemde çok iyi belki başarım düşmesin diye yapmış olamazlar mı?

GeForce ☾★

Doçent
Reaksiyon puanı
862
Bende Lgs Ye girdiğimde Aynı Muameleyle davranıldı Benim kaçak oyun oynayacağımı bildikleri için Bilgisayarı yan tutuyorlardı Bende Babam İşe gidince oynamaya Başladım Cs Source İyice Bağımlılık Yaptı sonra ders çalışırım yaparım dedim girdim 276 Aldım.Bence Bu Sene Oynatmalılar çünkü Oynatmadıkça Hırslanıyorsun Ve inadına Oynuyorsun Ailenle Bu konuyu Konuş derim.Ben ders Hayatım Boyunca Hep 90 küsürlerde Takdir aldım 6.sınıf 2. dönem ve 8. Sınıfta Teşekkür aldım.Bide babana Kesinlikle Ters davranma Ben demiştim ki 10 yıllık Bilgisayar cs de 35 fps veriyor Çok iyimiş gibi konuşuyorusn demiştim Kıymetini anladım:)Ve Sınırlı sayıda Oyna Günlük 1saat iyidir

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Bende Lgs Ye girdiğimde Aynı Muameleyle davranıldı Benim kaçak oyun oynayacağımı bildikleri için Bilgisayarı yan tutuyorlardı Bende Babam İşe gidince oynamaya Başladım Cs Source İyice Bağımlılık Yaptı sonra ders çalışırım yaparım dedim girdim 276 Aldım.Bence Bu Sene Oynatmalılar çünkü Oynatmadıkça Hırslanıyorsun Ve inadına Oynuyorsun Ailenle Bu konuyu Konuş derim.Ben ders Hayatım Boyunca Hep 90 küsürlerde Takdir aldım 6.sınıf 2. dönem ve 8. Sınıfta Teşekkür aldım.Bide babana Kesinlikle Ters davranma Ben demiştim ki 10 yıllık Bilgisayar cs de 35 fps veriyor Çok iyimiş gibi konuşuyorusn demiştim Kıymetini anladım:)Ve Sınırlı sayıda Oyna Günlük 1saat iyidir
Pc deki bütün oyunlarisildiler ve interneti kestiler afedersin ama pc nin icine ettiler
Ne yazıkki babam ogretmen hep evde pc yüzü görmüyorum evden çıksa bile annem pc yi saklıyor

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938

daily.Chavo

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,494
canlı derste mobil bağlantıyı açıyolar evde zaten sınırsız yok yıllardır hep kotalı internet var

pc yi de derste açıp bitince kapatıyorlar
Ailene siz bana vermeyince gizli oynama isteğim geliyor de rehber hocana git ve sana ders çalışma programı hazırlasınlar.Günde 1.5 saat yeter bence

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Ailene siz bana vermeyince gizli oynama isteğim geliyor de rehber hocana git ve sana ders çalışma programı hazırlasınlar.Günde 1.5 saat yeter bence
sanki ailem rehber hocasına bakıyor rehber hocası ile konuşsam ailemi ikna etse nasıl konuşiyim rehber hocasıyla

gordonlevye

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar bisey di cem şimdi pc yi açtım babam ne oyun varsa silmiş ?

Ben bilgisayar mühendisi olmak istiyorum matematigim iyi ama ailem sayesinde pc yeteneğim gidicek o kadar emek birde fen lisesi istiyorum

Senin tanıdığın 8.sınıflar varmı bizim orda 300 soru çözüyorlar gunde ben ben haftada toplam 2500 tane çözüyorum
Hangi fen lisesi?
Puanı 460 500 arası ise 300 soru yetmez.

Ayrıca ortaokuldaki matematikle lisedeki -hatta üniversitedeki- matematiğin alakası yok.

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
canlı derste mobil bağlantıyı açıyolar evde zaten sınırsız yok yıllardır hep kotalı internet var

pc yi de derste açıp bitince kapatıyorlar
Şu internet konusunda kendimi hatırladım.Kaç senedir kotalı 50 GB kullanıyoruz :D.Durumu her seferinde anlatsam da sınırsız almamakta inatçılar.İyi mi oluyor kötü mü bilemem ancak Ebeveynlerine ani çıkışkar yapma sakın.Bu konu için çok ağır dayak yediğimi hatırlıyorum.Malum babam köyde doğup büyüyen ve zorluklarla okuyan biri olunca böyle şeyler hakkında çok ince olabiliyor.Her türlü teknolojiyi en iyi şekilde değerlendirmemi söylüyor.Ben de hak veriyorum tabiki.Bu konuları mantıklı konuşmalar yaparak çözebilirsin.Her türlü senaryoyu hazırla ve gerekli karşılıklar ver.Gerekli bir karşı savunma bulamıyorsan zaten savunduğun konu cidden gereksizdir...

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Pazarlık yap, sadece cuma cumartesi pazar oynamak istediğini söyle.

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Şu internet konusunda kendimi hatırladım.Kaç senedir kotalı 50 GB kullanıyoruz :D.Durumu her seferinde anlatsam da sınırsız almamakta inatçılar.İyi mi oluyor kötü mü bilemem ancak Ebeveynlerine ani çıkışkar yapma sakın.Bu konu için çok ağır dayak yediğimi hatırlıyorum.Malum babam köyde doğup büyüyen ve zorluklarla okuyan biri olunca böyle şeyler hakkında çok ince olabiliyor.Her türlü teknolojiyi en iyi şekilde değerlendirmemi söylüyor.Ben de hak veriyorum tabiki.Bu konuları mantıklı konuşmalar yaparak çözebilirsin.Her türlü senaryoyu hazırla ve gerekli karşılıklar ver.Gerekli bir karşı savunma bulamıyorsan zaten savunduğun konu cidden gereksizdir...
Aynısını ben yaşadım daha yeni sınırsız aldık.Canlı dersler var diye.

Son düzenleyen moderatör:

EmreGndmr

Doçent
Reaksiyon puanı
686
Bende 6.sınıfım.Aga ortalamam 98.Daha ne kadar çalışıyım kitap mı kemireyim.Yok oynatmıyorlar.Gizli gizli oynamak zorunda kalıyorum.Aynen şöyle davranıyor.Anne ödevim bitti ben oyun oynayacağım.Hıı yine mi oyun oynacaksın sende hep oyun oynursun azcık dersine
Öncelikle yavaş ol ve üslubuna dikkat et.Daha yolun en başındasın.6. Sınıfta başarılı olmayan mı var?Gerçek dersler önüne gelince tepkin ne olacak çok merak ediyorum.Günde 2 hatta 1 saat bile oyun için yeterli.Her şey denge olunca güzel.1 saat çalışıyorsan kafa dağıtmak için 30 dakika oyun oynayabilirsin ama sen hiç ders çalışmadan kitap okumadan 10 saat oyun oynamak istiyorsan yok öyle yağma.Öncelikle her şeyi hak etmeyi öğrenmelisin...

Son düzenleyen moderatör:

26¥¥26

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,554
Öncelikle yavaş ol ve üslubuna dikkat et.Daha yolun en başındasın.6. Sınıfta başarılı olmayan mı var?Gerçek dersler önüne gelince tepkin ne olacak çok merak ediyorum.Günde 2 hatta 1 saat bile oyun için yeterli.Her şey denge olunca güzel.1 saat çalışıyorsan kafa dağıtmak için 30 dakika oyun oynayabilirsin ama sen hiç ders çalışmadan kitap okumadan 10 saat oyun oynamak istiyorsan yok öyle yağma.Öncelikle her şeyi hak etmeyi öğrenmelisin...
Ya abi artık evde ödevden bıktım günde 50 sayfa tudem matematik 60 sayfa tudem paragraf sorusu 45 sayfa Fen 40 sayfa sosyal daha ne çözeceğim aga.6.sınıftan 7.sınıf sorularını mı çözeyim ? Arkadaşım yok abi.Öyle yakın arkadaşım yok.Bir tane vardı.Bilgisayardan H1Z1 oynuyordu.Beni annem oynatmıyor dedim tamam dedi.Çocuk oyunu anlatıcak ben onu bilmiyorum diyor sonra tabii oda haklı başka rakdaş buldu kendine.
Bende 10 saat oynamak istemiyorum.Ama HITMAn falan hikayeli oyunlar 30 dk oynasan ne anlayacaksın ?
Bıktım artık.

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
işte karşımda aile engeli var 5.sınıftan beri böyleler
işte karşımda aile engeli var 5.sınıftan beri böyleler
Pazarlık yap, sadece cuma cumartesi pazar oynamak istediğini söyle.
ben pazarlık yapınca pazarlık yapma diyorlar
Git dersine çalış istersen tüm herşeyi bil çalışmaz uniden mezun olmazsan almazlar hem oyunla mi yetenek artacak
oyun yasak olunca pc de yasak oluyo ondan pc hakkınde bütün bilgilerimi unuttum
bişey sorcam dershanedeki rehber hocasıyla konuşsam ailemi pcyi vermeye ikna etse fln olurmu değişirmi bişeyler artık oyun oynamadığım için arkadaşlarım benle dalga geçiyor yeter artık bunlar yaşadıklarımın en hafifi.

Son düzenleme:

_mirror_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,938
Hangi fen lisesi?
Puanı 460 500 arası ise 300 soru yetmez.

Ayrıca ortaokuldaki matematikle lisedeki -hatta üniversitedeki- matematiğin alakası yok.
kardeş benim tanıdıklarım 300 soru çozüyor ben haftada toplam 2500 çözüyorum.
Hadi yine iyisin seni banladım. Foruma ayırdığın zamanı artık oyunlara verebilirsin.
ben yukarda yaptığın alıntıyı görmedim sandım sen beni banlamışsın nefesim kesildi yaa:D?

WitaLOL

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Reis durumunu çok iyi anlıyorum ama annen ve baban haklı çünkü lgs de başarılı olmanı istiyorlar ve lgs sandığın gibi öyle zor denilen bir sınav değil cidden zor ve pc ni bu yüzden aldıklarını düşünüyorum

wpa_supplicant

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,544
Ben turkce, fen, inklbı fullemistim

İngilizcede 4 doğrum vardı :)
Mat 5 yanlış 3 bos

GhosT57

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,914
Kardeşin var mı? Onu kullanıp oynayabilirsin. :p Ben öyle yapıyorum.

Mali654987

Doçent
Reaksiyon puanı
379
lgs tyt ve ayt gibi değil çalışman lazım unutma sadece bir kere girme hakkın var
ben sınıra karşıyım çünkü oynamadığın zaman daha çok oynamak istiyorsun bu sefer dersleri düşünemiyorsun
eğer yarım kalan hikayeli oyunun varsa annenden babandan rica et bitir o oyunları yoksa aklından çıkmaz sürekli oynamak istersin (benim düşüncem)

Reaksiyon puanı
109
Bende 7 ye gidiyorum ailem genellikle kısıtlama seçmiyor çünkü ben baskıdan daha rahatsız oluyorum sonuçta oynayamayacağım gözümün önünde dursun ne almaya gerek var diye beni bir kes kısıtlayınca bilerek notlarımı düşürdüm ki beni anlasınlar diye ve işe yaradı sana tavsiyem onlarla konuşup bir adamın lafına bakarak benim hayatımı değiştiriyorsunuz artık sizi tanıyamıyorum vb vb demen daha çok duygulu olursa başarılı olur