Ailem bana hakaret etti

Bu konuyu okuyanlar

MehmetAhmetSen

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Abilerim 14 yaşındayım. Bu gün LGS sınavına girdim ortalamaya göre iyi sonuç aldım. Ama Annem ve Babam bana ağır hakaret etti şiddet uyguladı. Yasal olarak yapabileceğim herhangi bir şey mevcut mudur?

Tony Stark

Profesör
Reaksiyon puanı
1,315
En yakın Karakol,Cumhuriyet Başsavcılığı gibi kurumlara başvurulması gerekir fakat bana kalırsa sen bir aile büyüğü/akrabana durumu bildir.O ya anne babana gerekli ikazı yapıp insanlığı öğretsin ya da dediğim işlemleri kendisi yapsın.

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Şikayet edersen anne babana aile yükümlülüğünü yerine getirmemekten savcı işlem başlatır. Ve seni yurda verirler bilgin olsun.

MehmetAhmetSen

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Şikayet edersen anne babana aile yükümlülüğünü yerine getirmemekten savcı işlem başlatır. Ve seni yurda verirler bilgin olsun.
Ağabey annem babam bana 4 yıldır hakaret ediyor okulda Türkçe öğretmenim bana yardımcı oluyor evde bilgisayarım yok Kendi paramı yazın kendim kazanırım ne yapsam boş karakola gitsem muhtemelen daha kötü şeyler yaşanacak intihar da edemiyorum belki bu yazdıklarıma ergenlik diyeceksiniz ama değil şevkatsizlik.

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Ağabey annem babam bana 4 yıldır hakaret ediyor okulda Türkçe öğretmenim bana yardımcı oluyor evde bilgisayarım yok Kendi paramı yazın kendim kazanırım ne yapsam boş karakola gitsem muhtemelen daha kötü şeyler yaşanacak intihar da edemiyorum belki bu yazdıklarıma ergenlik diyeceksiniz ama değil şevkatsizlik.
bana da ediyorlar knk 5 dk sonra dersimin başına oturuyorum susuyorlar. normal aile tipleri bunlar. annem anlatıyordu hep teyzem hızlıymış annem yavaşmış(benim gibi) anneannem terliği atarmış hem anneme gelirmiş :D Yani aileler hep yapar böyle şeyler.

SEVE SEVE DÖVERLER

MehmetAhmetSen

Asistan
Reaksiyon puanı
52
bana da ediyorlar knk 5 dk sonra dersimin başına oturuyorum susuyorlar. normal aile tipleri bunlar. annem anlatıyordu hep teyzem hızlıymış annem yavaşmış(benim gibi) anneannem terliği atarmış hem anneme gelirmiş :D Yani aileler hep yapar böyle şeyler.

SEVE SEVE DÖVERLER
2 saniye de olsa tebessüm ettim :)

• Sevgi dolu
Reactions: 023

drocco

Profesör
Reaksiyon puanı
991
Git o zaman karakola git annem babam bana hakaret ediyor şikayetçiyim de

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290

SEVE SEVE DÖVERLER
Öyle bir şeye inanmıyorum. Şevkatli hiçbir anne baba çozuğuna zarar vermez. Annemden ya da babamdan 1 kez bile şiddet görmedim.

MrGrфn

Profesör
Reaksiyon puanı
1,290
Bizim de sabır etmemiz gerekiyor demekki Allah'ın takdiri elbet bir gün biz de sevileceğiz.
İnşallah dostum, onlar seni seviyor, ama yanlış davranıyor, sen kendine inan, daha çok çalış ve üniversite sınavında daha iyi yap. :)

ThorJ

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,733
Sınav durumunu bilemiyorum, fakat aileni şikayet etmen senin için iyi birşey olmaz, şikayet ettiğin kişi senin ikamet adresinde ise, mecburen evinden ayrılman gerek. Bu da yurt gibi yerlerde kalmana neden olacak.

MehmetAhmetSen

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Sınav durumunu bilemiyorum, fakat aileni şikayet etmen senin için iyi birşey olmaz, şikayet ettiğin kişi senin ikamet adresinde ise, mecburen evinden ayrılman gerek. Bu da yurt gibi yerlerde kalmana neden olacak.
Yapmayacağım zaten. Sabırlı olacağım.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Kaerdeşim böyle en ufak şeyde gitme kendine zararın olur

CapScroLL

Profesör
Reaksiyon puanı
2,683
Aileler çocuklarına gelecekte kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri, hiç kimseye muhtaç olmamaları için uyandırma seansı yaparlar fakat bazen bu seans biraz abartılı geçebilir, bunun sebebi genelde stres olur ve patlama noktasına genelde çocuklar denk gelir. Başına bir şey gelse yanında olacak ilk kişiler onlardır bu yüzden hemen karamsar düşüncelere kapılmana gerek yok. Neden böyle bir şey yaptıklarını onlara sordun mu ve bu durumdan rahatsız olduğunu biliyorlar mı? Düşünceli şekilde davransalar böyle bir şey yaşanmaz, en azından soru sorarak düşünmeleri için onlara bir fırsat verebilirsin.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
23,094
Bir insanı översen ondan verim alamazsın.
Ama onun başarısını zayıf olarak değerlendirirsen kendinin bir ilerleme yaşamadığını bilincine saplar ve dahada yükseğe kalkınmak zorunda kalır.

Bu yaşanılan olay bilinçaltına işlediyse ne mutlu sana. Dahada yükseklere doğru kalkınma için Uğurlar dilerim.
Demiri dövdükçe sertleşir

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Abilerim 14 yaşındayım. Bu gün LGS sınavına girdim ortalamaya göre iyi sonuç aldım. Ama Annem ve Babam bana ağır hakaret etti şiddet uyguladı. Yasal olarak yapabileceğim herhangi bir şey mevcut mudur?
insan durduk yere neden yapsın ki sana göre iyide onlara göre kötüyse

ondera1996

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Bence şikayet etme çözüm olmaz bende bu tarz şeyler düşündüm falan ama gerek yok , büyüdükçe olgunlaşırsın ve böyle yapmaları azalır ayrıca 4-5 sene sonra üniye gitceksin hem büyümüş hem kendi evinde farklı şehirde olursun o zaman bi sııkıntı kalmaz inşallah

023

Profesör
Reaksiyon puanı
4,593
Öyle bir şeye inanmıyorum. Şevkatli hiçbir anne baba çozuğuna zarar vermez. Annemden ya da babamdan 1 kez bile şiddet görmedim.
Kemeri Alıp Kırbaçlamaktan Bahsetmiyorum Zaten :D Böyle Çok Kızar Terlik Atar Falan Anne Terliği O Zaten Kültürümüz :D

MehmetAhmetSen

Asistan
Reaksiyon puanı
52
Aileler çocuklarına gelecekte kendi ayaklarının üzerinde durabilmeleri, hiç kimseye muhtaç olmamaları için uyandırma seansı yaparlar fakat bazen bu seans biraz abartılı geçebilir, bunun sebebi genelde stres olur ve patlama noktasına genelde çocuklar denk gelir. Başına bir şey gelse yanında olacak ilk kişiler onlardır bu yüzden hemen karamsar düşüncelere kapılmana gerek yok. Neden böyle bir şey yaptıklarını onlara sordun mu ve bu durumdan rahatsız olduğunu biliyorlar mı? Düşünceli şekilde davransalar böyle bir şey yaşanmaz, en azından soru sorarak düşünmeleri için onlara bir fırsat verebilirsin.
Teşekkürler