Soru Ağırlık kaldırdıktan sonra hızlı yorulma

Bu konuyu okuyanlar

Miri_98

Asistan
Reaksiyon puanı
19
Selam öncelikle herkese. Benim sorum şu yönderir bilen varsa cevaplasın lütfen. Dün ilk kez GYM zalına gittim. Ağrlıklar kaldırdım ortalama 10-20KG arası ilk başta çalışa biliyordum kol kaslarıma. ilk 2 ağırlık atermanından sonra kaslarım dan mı ne çabuk yoruldu kollarım 5 kiloyu bile kaldıramamaya başladım zalda. Bu ne kadar normal? Normal ise ne kadar zamana alışır bedenim normal anetrmanlarımı yaparım? Şimdi bugün 1 kahve bardağını bile kaldırırken zorlanıyorum. Kasların ağrıması normal onu biliyorum da bu kadar kolumun zayıf düşmesi bilemiyorum. 1 şınav bile çekemiyorum şu an. Konu ile ilgili bilgisi olan varsa cevaplasın lütfen.

Bright Morningstar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bol su tüketmelisin dostum. gerisi de enerji alabileceğin doğal besinler

Miri_98

Asistan
Reaksiyon puanı
19
bol su tüketmelisin dostum. gerisi de enerji alabileceğin doğal besinler
Bunları yaparsam bir kaç defa gittikten sonra bu kadar çabuk yorulmaz dimi kollarım? Arkadaşım baya çalışıyordu hatta bugün yine gidecektik ben gidemeyeceğim bugün malesef bir şnav bile çekemez oldum dünden sonra.

Skywalker12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
31
yani fazla zorladıysan önceki antrenmanlarda kendini sinir sistemini fazla yormuş olabilirsin birde buna overtraining deniliyor, en azından her set tükenişe gitmek yerine son setlerde gidersen senin için daha iyi olacaktır.

Miri_98

Asistan
Reaksiyon puanı
19
yani fazla zorladıysan önceki antrenmanlarda kendini sinir sistemini fazla yormuş olabilirsin birde buna overtraining deniliyor, en azından her set tükenişe gitmek yerine son setlerde gidersen senin için daha iyi olacaktır.
Tavsiye için teşekkürler. Deneyeceğim

Son mesajlar