Ağır Oyunları Kaldırabilecek Notebook Önerebilir Misiniz ?

contorium

Asistan
Reaksiyon puanı
5
Bütçeni yaz da ona göre öneride bulunalım. Ağır oyunlar derken de; son çıkan baba oyunları mı yoksa fazla yüksek performans istemeyen ağırlıktaki oyunları mı kastetdin?

C4NQ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bütçeni bilmediğim için tam bir öneri yapamıyorum , bende 2000-3300 TL arası laptop arıyorum konumda mevcut. Çok araştırma yaptım karar , videolar izledim. Oyüzden sana şunu söyleyebilirim paylaştıgın bu MSI markalı bilgisayarın üst modelini 660M ekran kartlı olan bilgisayarını aldı ve çok memnun. Hiçbir sorun olmadıgını PES 13 , FIFA 13 gibi oyunlar Very High da oynadıgını gözlerimle görmüşümdür. Ama 635 M i pek önermiyorum , son çıkan oyunları oynayacaksan en az 650M eger eski oyunlar ise 635 High olarak iyi olabilir. Arkadaşımda ASUS 650M ekran kartlı bir bilgisayar var sadece online oyun oynuyor herhangi bir kasma olmuyor. Ama BF3 gibi oyunlarda kasacağına eminim. Sana tek söyleyeceğim kesinlikle NVIDIA alman ATİ yi kesinlikle önermem. Bütçeni yazarsanda iyi laptop önerileri yapabilirim.

İyi forumlar

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
bu yazdığın laptop hüsran bakma bile onun yerine hp ve asus modellerine bak..

GreJuva18

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ağır Oyunlar Dediğim Pes 2013,assassin's creed 3 vs oyunlar.
Bütçem 1000-2100 TL'le arası..

Teşekürler

DumDumaq

Dekan
Reaksiyon puanı
9
635 i niye eleştiriyosunuz anlamadım 500m De kaldırıyor en son çıkan oyunu 600 m Çok daha rahat kaldırır

Ben Kenobi

Dekan
Reaksiyon puanı
3,155
635 i niye eleştiriyosunuz anlamadım 500m De kaldırıyor en son çıkan oyunu 600 m Çok daha rahat kaldırır

Nvidia isimlendirmede xyz olarak tabir edersek x teknolojiyi y performansı z ise versiyonu olarak düşünebilirsiniz.
Örnek olarak 590, 635'den çok daha hızlıdır ancak bazı teknolojik özellikleri daha düşük olabilir.

İrResistible-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0

mei

Profesör
Reaksiyon puanı
36
tasarım, özellik ve fiyat olarak kesinlikle tavsiye ederim dediğim laptop'u.

C4NQ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
MSI GE60 ı bende onerırım. Arkadasım aldı 2 hafta once. Nova bılgısayardan sıparıs ettı. Suan cok memnun. Sabahtan aksama kadar Fıfa 13 ve pes 13 oynayan bırı. Hıc ısınma olmadıgını ve kasmanın 0 oldugunu soyluyor. Kesınlıkle alman gereken bılgısayar MSI GE60 baskasına bakma. Bu fıyata gtx 660 zor bulursun

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ağır oyun diyorsun, MSI iyi marka ancak gt635m mesela gta 4 de ben 2 gb gt635m ile very high gölgeli oynayamıyorum. gölgeler medium olunca ohynayabılıyorum aynı sekılde nfs most wanted.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
Laptop için i7 işlemci bence gereksiz i5 oldukça yeterli ki i7e gerek yok. bir de laptop olunca oraya buraya taşıyorsun vs... i7li laptopların kendileri çok güç harcıyorlar diye adaptörleri tuğla kadar oluyor çantaya koyduğun zaman rahat 5 kg ediyolar. Benim arkadaşım dinlemedi beni gitti i7li bişey aldı şimdi kullanmıyor o derece oraya buraya götüremedğinden bene i5li asus n52sn sz007v var her yere gidiyorum :D.

Uzun lafın kısası laptopta i7 gereksiz :D

Karargaht

Dekan
Reaksiyon puanı
112
Sırf şunu demek için yorum ayzıyorum nvidia'nın ati'den iyi olduğunu kimse kanıtlayamaz. Bende ati'ler daha iyi diyorum aynı ayar 2 ekran kartında kıyaslarsak tabi. Önerdiğin bilgisayarı bende araştırdım ekran kartı bu seneki oyunları oynatır ama bundan sonra kasar gibi. Ram ve işlemci ise ideal. Yalnız daha ucuza bulabileceğin yerlerde mevcut o bilgisayarı.

ulassblc

Asistan
Reaksiyon puanı
2
gt635m almışsın o kadr bütçen var, bence hata yapmışsın ama hayırlı olsun :)

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
monster laptop kullanıyorum. 2900 tl fiyatı vardı aldığımda. ancak 1 sene daha önce yarı fiyatına aldığım masaüstü pc kadar performansı yok. tabi bu monster'a özel bir durum değil. genel olarak notebook ekrank kartlarının yetersiz olması ile ilgili bir durum. sürekli hareket halinde olduğumdan laptop almak zorundayım. fakat sabit bir ortamım olsaydı kesinlikle oyunlar için masaüstünü tercih ederdim.

bu yüzden mecbur kalmadıkça paranı laptop'a değil masaüstüne yatırmanı öneriirm. ayrıca laptop'a donanım olarak yüklendikçe ağırlık ve boyut artıyor. haliyle taşımak zorlaşıyor.
eğer sabit bir ortamın varsa laptop'a geçici olarak ihtiyaç duyuyorsan 15"'lik ortalama bir laptop ve sağlam bir masaütü pc almanı öneririm. oyunlarda çok daha mantıklı bir çözüm

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
monster laptop kullanıyorum. 2900 tl fiyatı vardı aldığımda. ancak 1 sene daha önce yarı fiyatına aldığım masaüstü pc kadar performansı yok. tabi bu monster'a özel bir durum değil. genel olarak notebook ekrank kartlarının yetersiz olması ile ilgili bir durum. sürekli hareket halinde olduğumdan laptop almak zorundayım. fakat sabit bir ortamım olsaydı kesinlikle oyunlar için masaüstünü tercih ederdim.

bu yüzden mecbur kalmadıkça paranı laptop'a değil masaüstüne yatırmanı öneriirm. ayrıca laptop'a donanım olarak yüklendikçe ağırlık ve boyut artıyor. haliyle taşımak zorlaşıyor.
eğer sabit bir ortamın varsa laptop'a geçici olarak ihtiyaç duyuyorsan 15"'lik ortalama bir laptop ve sağlam bir masaütü pc almanı öneririm. oyunlarda çok daha mantıklı bir çözüm

Dizüstü PC bileşenlerinde kelime oyunları var. Örneğin dizüstü Geforce GTX670M ekran kartı esasında masaüstü Geforce GTX660 ile aynı yongaya sahip.

orcnd

Dekan
Reaksiyon puanı
255
Dizüstü PC bileşenlerinde kelime oyunları var. Örneğin dizüstü Geforce GTX670M ekran kartı esasında masaüstü Geforce GTX660 ile aynı yongaya sahip.
evet işlemcilerde, disklerde, ekran kartlarında ciddi performans farkı var. ekstra olarak laptoplar çok daha çabuk ısındığından ısıdan kaynaklı performans kaybı çok daha sık oluyor. masaüstünde ısı sorunu yok.

Starlord07

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Beyler bende laptop alcam gta 5 pes 13 lol bu 3 oyunu kaldırcak bişeyler istiyorum fiyat aralığı 2000-3000 tl arası