Sağlık Ağır hasta sayısındaki artışın yogun bakim doluluk oranını düşürmesi

darkstar

Profesör
2018 sağlık bakanlığı verilerine göre 24bin küsür erişkin yoğun bakım ünitesi var. Yani yoğun bakım doluluk oranını tek başına koronavirüs hastaları kaplamıyor farklı nedenlerle yatan hastalarda açıklanan doluluk oranının içerisinde. Koronavirüs dışında yoğun bakımda bulunan kişi sayıları 4 eylül ve 19 eylül arasında verdiğin 500 sayısı gibi artıp inebilir mümkün yani.

Eğer verilen bu doluluk oranı diğer hastaları da kapsıyorsa vay halimize desenize.

OzkanK.

Profesör
Türk Tabipleri Birliği de sadece Ankarada günlük 3000-4000 vaka olduğunu söylüyor.
yapılan testlerin % 15 inin pozitif çıktığını söylüyor.

Siz yüzünüz kızarmadan millete doğruları söylemememeye devam edin kıyamette layığınızı bulacaksınız şüpheniz olmasın.

Kim söylemiş bunu ya ? Sadece Ankrada günlük 4000 Vaka çıktı diye isim veya link verirmisin ?

bud

Profesör
Yasaklı
Eğer verilen bu doluluk oranı diğer hastaları da kapsıyorsa vay halimize desenize.

Mantıken toplam 21bin ünite var ve yoğun bakım hasta sayısı 1400'se %66 gibi bir oran olamaz mutlaka diğer hastalıklardan ötürü yoğun bakımda olan kişilerde yoğun bakımı doldurduğundan bu %66'nın içerisinde. Bu yüzden böyle oynamalar olabilir.

Heilung

Asistan
Yasaklı
Aslinda ortada bir tutarsizlik yok, buyuk ihtimalle agir hastalari da eve gonderiyorlar, saglik sistemimiz yogun bakimda birkac gun kaldiktan sonra hastaligin evde tedavi edilmesini mumkun kilacak seviyede iyi , dunya standartlarinin uzerinde, bu da tedavi hizinin hasta artis hizinin uzerinde oldugunu gosteriyor, ne kadar ovunsek az

darkstar

Profesör
Mantıken toplam 21bin ünite var ve yoğun bakım hasta sayısı 1400'se %66 gibi bir oran olamaz mutlaka diğer hastalıklardan ötürü yoğun bakımda olan kişilerde yoğun bakımı doldurduğundan bu %66'nın içerisinde. Bu yüzden böyle oynamalar olabilir.
Vay halimize derken:
Yoğun bakım hastaları karışık değil ki,
Koronaya ayrılan odalar ile diğerleri fiziksel olarak ayrılmış durumda.
Oda artışı olabilir ama 15 günde %34 kapasite artışı mümkün gözükmüyor.

bud

Profesör
Yasaklı
Vay halimize derken:
Yoğun bakım hastaları karışık değil ki,
Koronaya ayrılan odalar ile diğerleri fiziksel olarak ayrılmış durumda.
Oda artışı olabilir ama 15 günde %34 kapasite artışı mümkün gözükmüyor.

Eğer sadece koronavirüs için ayrılmış yoğun bakım odaları toplamı üzerinden oran veriliyorsa dediğiniz haklı ama 15 günde %34 artış mümkün değil gibi bir şeyde mantıklı değil niye çünkü boş yoğun bakım odaları izole edilince direkt koronavirüse ayrılmış olur yani sıfırdan yoğun bakım ünitesi yapılmıyor ya hızlı şekilde bu ünitelerin artma durumu da söz konusu.

CtrlEnter

Asistan
Yasaklı
Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge, daha dün Türkiye için "İnsan odaklı, cinsiyete ve kültüre hassas ve dil bariyeri aşılmış sağlık hizmeti sunuyorlar. Hayatımda böyle bir şeyi görmedim ve inanılmaz etkilendim" dedi.

Hazımsızlığa karşı iyi gelir.

Heilung

Asistan
Yasaklı
Dünya Sağlık Örgütü Avrupa Direktörü Hans Kluge, daha dün Türkiye için "İnsan odaklı, cinsiyete ve kültüre hassas ve dil bariyeri aşılmış sağlık hizmeti sunuyorlar. Hayatımda böyle bir şeyi görmedim ve inanılmaz etkilendim" dedi.

Hazımsızlığa karşı iyi gelir.
Beyni yandas medya tarafindan manipulasyon bombardimanina tutulan zavalli homo habilisin uydurma haberleri gercek sanmasidir,

Beyni yandas medya tarafindan manipulasyon bombardimanina tutulan zavalli homo habilisin uydurma haberleri gercek sanmasidir,
Ayıp yahu!
Siz de busunuz işte, işine gelmeyince, hakaret et, aşağıla, terbiye, edep sınırlarını paramparça et.
Allahtan korkmuyorsun, kuldan utan bari... Diyecem de, Allahtan korkusu olmayanın kuldan utanması niye olsun. Neyse kardeşim, Allah büyük, dilediğinize inanabilirsiniz.

Heilung

Asistan
Yasaklı
Ayıp yahu!
Siz de busunuz işte, işine gelmeyince, hakaret et, aşağıla, terbiye, edep sınırlarını paramparça et.
Allahtan korkmuyorsun, kuldan utan bari... Diyecem de, Allahtan korkusu olmayanın kuldan utanması niye olsun. Neyse kardeşim, Allah büyük, dilediğinize inanabilirsiniz.
Yazdim sildim, seviye inanilmaz dusuk, kendime olan saygimi yitirecegim, iyi gunler

Son düzenleme:

darkstar

Profesör
Yazdiklarimi tekrar mi yazmaliyim?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazdiklari.i tekrar mi yazmaliyim?
Gerek yok tabii ki karşınızdaki kişiler organize çalışıyor işleri bu sizi demoralize etmek isimleri de zaten belli bu nedenle demoralize olmayın.

Anlayana sivri sinek saz anlamayana A Haber versen az.

Heilung

Asistan
Yasaklı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gerek yok tabii ki karşınızdaki kişiler organize çalışıyor işleri bu sizi demoralize etmek isimleri de zaten belli bu nedenle demoralize olmayın.

Anlayana sivri sinek saz anlamayana A Haber versen az.
Demoralize olmak degil aslinda, seviye cok dusuk , dusukten kastim ahlaki boyut degil, bilissel seviye, bu seviyeye inmek ve bu seviyede tartışmak kendimi kotu hissettiriyor, adam kuldan koleden falan bahsediyor, ne diyeceksin simdi buna?

Son düzenleme:

SinHa

Doçent
Kaynak sözcü fox halk tv tabibler birliğimi odasımı ne olduğunda sağlam kaynak. Diğer ajanslar bakanın kendisi olduğunda yalan haber.

Ağlıyorum gözlerim yaşlı,
Yaş değil bu akan
Yüreğimden damlayan kan...

Üzülüyorum bu sabit fikirliliğinize...

Şimdi bu sözlerin seviyesi yüksek, ama benim yazdıklarımın düşük oluyor öyle mi?
Sanırım siz seviye ile herzelliği karıştırmış olmalısınız.
Muhtemelen bunu da beyni sulanmış sarhoşlar yapar.
Bir daha asla muhatap olmamak üzere...