ADSL no ve ttnet bilgileri ile uzaktan internet geçmişi takibi mümkünmü???

thepisode

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
TTnetin bize vermiş olduğu ADSL no, kullanıcı adı ve şifresi ile uzaktan başka bir bilgisayardan program yardımıyla veya program yardımı almadan o adsl sahibinin internet geçmişini, gezdiği siteleri, yaptıklarını görmek veya izlemek mümkünmüdür?

Frespo

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Pek bi korkak gördüm seni bence yapılabilir kesinlikle

vacip42

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
0
bidiim kadarıyla yapılmıyor

sarsıntı

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Benim bildiğim kadarıyla TTnet (veya başka servis sağlayıcılar) IP adresi sayesinde yapabiliyor. Başka birinin bunu yapması için gizli ajan olması lâzım.

thepisode

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Pek bi korkak gördüm seni bence yapılabilir kesinlikle

iş bilgisayarı boş vakitlerimde girdiğim anlamsız siteler oluyor veya acılan otomatik pencereler sonradan sıkıntı olmasın bana :)

kesinlikle derken mantıklı bir açıklamanız varmı acaba..,

yoksa daha fazla korkmam için yapılmış bir komplomu bu :devil:

thepisode

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Benim bildiğim kadarıyla TTnet (veya başka servis sağlayıcılar) IP adresi sayesinde yapabiliyor. Başka birinin bunu yapması için gizli ajan olması lâzım.

bende öyle düşündüm sonuçta her önüne gelen takip edebilse bunun çok ağır sonuçları olur anca servis sağlayıcılar bunu takip edebilir legal yoldan zaten diğer yollar illegal olacaktır sanırım...,

Turab Garip

Dekan
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
176
İlla ki yapmanın teknolojisi vardır ama bunun için bazen illegal yöntemler kullanılması gerekebilir. Çünkü bazen Telekomun DNS'leri yerine başka DNS numaraları kullanıyoruz (OpenDNS gibi) ve yaptığımız istekleri Telekom'a değil onlara yönlendirmiş oluyoruz. Böylece de telekom (dolayısıyla TTnet) nerelere girildiğini anlamaz. Ancak "özel" bazı yöntemler kullanması gerekir bunları bilmek için. Ama genel olarak da bu bilgiye ihtiyaç olmadığı için hiç umursamazlar bile.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ttnetin bi programıyla silinen geçmiş geri gelirmi acaba

firtinax

Asistan
Reaksiyon puanı
7
TTnetin bize vermiş olduğu ADSL no, kullanıcı adı ve şifresi ile uzaktan başka bir bilgisayardan program yardımıyla veya program yardımı almadan o adsl sahibinin internet geçmişini, gezdiği siteleri, yaptıklarını görmek veya izlemek mümkünmüdür?
Bence mümkündür.