Adsl Faturam

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Arkadaşlar, 4 gb sınırlı adsl kullanıyorum birkaç ay önce e-faturaya geçiş yaptım fatura bilgisi eve gelmiyor ve bankadan otomatik ödeme talimatı var. İnternetide eskisinden fazla kullanmadım yani her zamanki gibi. bi süre faturaları takip etmedim. Kafama takıldı ttnetin sitesinden kota kullanım bilgilerine ve faturlalarıma baktım.

kota bilgileri

şubat 11Gb
mart 10gb
nisan 11gb (devam ediyor hala)

insan imkansız bişey görünce gözlerine inanamazya işte aynen öyle oldum hemen açtım faturaları normalde 21 küsur tarife tutarı şubat için 24.33 tl
, mart için 26.42 tl nisan için ise 66 tl gözüküyor . şubat ve martı anlarımda nisan? bu nasıl oluyor yani bana ttnet durdukyere geçiriyormuş gibi geliyor. nasıl olsa okadar kullanmadığını ispatlayamıyorsun .... ... ödeyeceksin parayı.

hem şu kotalarla fiyatlar arasındaki ters orantıya ne demeli? normalde Gb başına 10 tl ücret artıyo ozaman ben bu durumda son 3 aydır 100 tl yakın fatura ödemeliydim ama ödemiyorum neden?

Aranızda belki aynı durumla karşılaşan olmuştur veya yorum yapmak isteyen bekliyorum...

joker10

Asistan
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım kotalı ile hiç uğraşılmaz ben interneti 5 sene önce bağlattım ilk 5 ay falan kotalıydı hep 50 civarı geldi. Yıllar geçmiş üstünden aynı terane devam ediyor , herkesi mağdur bırakıyorlar ama yine onlar haklı çıkıyo. En kolay çözümü paraya kıyıp sınırsıza geçmek.

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
geçeceğim zaten ama yaptıkları şerefsizliktir başka bişerşey değil

adem54

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Türktelekomun hakkından yeni yeni yapılanmaya başlayan firmalar gelecek.

Fiber internet yaygınlaşsın KÖPEK gibi yalvaracak ttnet "kotayı 200 gb yaptım 1 mbps 1 ytl gel" diye ama iş işten geçecek...

soyguncu şerefsiz halsiyetsizler

bu yapılan sana değil bana değil ona değil herkese, herkese aynı kazık

gece gece sinirlendim yine bu ...... lara

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
bul bir ortak (en az:)) sınırsıza geçç..çözüm budur...Telecomla uğraşıp sinir hastası olmaktansa, ortak bulamasan da kablosuzdan hayrına dağıt daha iyi..

imkânım olsa alıcam 32mbit..dağıtıcam kablosuzdan..TT'ye ödediklerim çıksın bi tarafından. :D

sinyal yükseltme yolu bulursam tüm ilçeye bile dağıtırım...parasını veriyorum nasıl olsa ;)

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Reaksiyon puanı
529
GB başı 10 lira alınıyor doğru ama senden alabilecekleri en fazla tutar 56 lira.

Gecikme cezası filan olursa üstüne dahil ediyorlar.

Geçen ay ben 17 GB kullanmışım 58 lira geldi. Biraz geç yatırmıştım önceki faturayı 2 lira fazladan ödedim.

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
evet onada baktım bankada paramı kalmadı acaba fiye faturalar zamanında ödenmiş ben geçeyim sınırsıza zaten kablosuz dağıtayım millete vermesinler şunlara para ya arkadaş haklı.. :D ama benim internetimi yavaşlatırlarsa koyarım 36 haneli güvenlik şifresini görürler :D

desperado64

Rektör
Reaksiyon puanı
104
en güzelini yaparsın hocam :D ben yaptım 3 kişi kullanıyorum şu anda kafamda rahat :D

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
bende sınırlı kulanıcıyım daha ne kadar bu kazığa dayanacam bilmiyorum. biliyorsunuz modemle birlikte eş zamanlı kota bilgilerinizi veren bir programda geliyor.işte o programa bakıyoum 2gb 5 dk internete geziye çıkıyorum tekrar bakıyorum 2.20gb olmuş girdim sitede sdn başka biir yerde değil hani

alternatif çıksın ne kadar pahalı olursa olsun geçecem:D

OnurAbi

Asistan
Reaksiyon puanı
1
benimde eskiden sınırlıydı benimde böleydi bu ay sınırsıza geçtim ama bu ay gelen faturada limitli geldi 61 tl geçen ayda 69 tl geldi nasıl oldu bilmiyorum ama 2 ay fln borçumuz vardı ondan olabilir su faturasundan daha fazla geliodu net :D

Jumb0

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Sınırsıza geçin paşalar gibi yaşayın :D
Daha az fatura ile daha çok internet :p

crazyturtle

Asistan
Reaksiyon puanı
4
bul bir ortak (en az:)) sınırsıza geçç..çözüm budur...Telecomla uğraşıp sinir hastası olmaktansa, ortak bulamasan da kablosuzdan hayrına dağıt daha iyi..

imkânım olsa alıcam 32mbit..dağıtıcam kablosuzdan..TT'ye ödediklerim çıksın bi tarafından. :D

sinyal yükseltme yolu bulursam tüm ilçeye bile dağıtırım...parasını veriyorum nasıl olsa ;)
ttnette napıon sen lan manyak diye evi basar :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
arkadaşım kotalı ile hiç uğraşılmaz ben interneti 5 sene önce bağlattım ilk 5 ay falan kotalıydı hep 50 civarı geldi. Yıllar geçmiş üstünden aynı terane devam ediyor , herkesi mağdur bırakıyorlar ama yine onlar haklı çıkıyo. En kolay çözümü paraya kıyıp sınırsıza geçmek.

Aynen %1000 :icon_::icon_::icon_: katılıyorum...

zelenga

Profesör
Reaksiyon puanı
18
ttnette napıon sen lan manyak diye evi basar :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

ne diye basacak evi...modemime şifre koymadığım için mi beni azarlayacak?!:D :img-music:

:wheelchair: :wheelchair: :wheelchair: :wheelchair: :wheelchair: :wheelchair: :wheelchair: :wheelchair: :wheelchair: :wheelchair: :wheelchair: :wheelchair:

desende_asi

Doçent
Reaksiyon puanı
7
** Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık toplam ücret (aylık ücret + kota aşım ücreti), aynı hızdaki limitsiz paketin aylık ücretinin % 25 fazlasını aşamaz. Yani 1024 Kbps 4 GB,4 GB (Plus) ve 6 GB kotalı paketler için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 56,64 TL'yi ve 2048 Kbps 4GB ve 6GB kotalı paket için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı ise 79,76 TL'yi geçemez...

Kaynak

Kardeş senin fatura 56.64 TL'den daha fazla gelemez... TTnet kendi sitesinde açıklıyor bunu... bi araştır bakalım...

Alex1024

Asistan
Reaksiyon puanı
4
TTNet kota aşımlarının ücretini sonraki aylara devrediyor bildiğim kadarıyla, 2 ay geç de olabilir tabi.. oyüzden sanırım böyle bir durum oluştu.

cmbmlu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Meraba Abılerım Sınırsız Internetım Var Gecen Ay 45 tl Odedım Ama Yanı Gectıgımız Ay Yanı Nısan Ayı Faturası 53.40 Gıbı Kusuratlı Bır Para Geldı.Faturada Dıger Tutar Dıye Gecıyor Ogrencı Oldugumuz Icın Oncekı Aylarıda 1 2 Hafta Gec Oderdık.Sorun Su Bu 8tl Gecıken Ayların Faızmıdır ? Bırde Arastırdım ttnet Muzık Ile bı baglantısı olması sansı varmı ?

mayten

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kardesım dıkkatlı kullanın gırıyorlar yurt dısı oyun vıdeo sıtelerıne sonrada cıyak cıyak bagırıryorlar bagırma kardesım ara 444 0375 yada ınternet sıtesınde bılgı edınme dıye bısey var yaz olmadımı en yakın telekom bayısıne gıt dılekce ver hattını ortak kullan sonrada nıye cok geldı dıye bagır sucu baskasına atmaktan zevkmı alıyorsunuz ben sınırsız kulanıyorum gunde 5 saat ortalama nete gırıyorum aynı zamanda pcye portmat atıyorum ıs geregı 10-12 gb gecmıyor ustelık lıg tv ızlerım fılımde ortak kullanmayın filim izdirme izle muzik indirme dinle netle sorunun varsa gonder kardes ama gercek sorun gercekten haksızlık varsa gonder bana fatura detayını sorununu cozmezsem ne dersen de...
birde kota programlarına guvenmın arkadaslar gunluk kota sorgulamasında gosterılen deger 24 saat oncesının degerıdır bunu boyle bılın adam bakıyor kotaya dolmuyor 1 gun kalmıs hemen ındırıyor fılımlerı bosa gıtmesın dıye. bide faturalar her ayın 30 da kesılır kesılen fatura da ınternet pesın alınır yanı sız kullanmadan pesın odersınız fazla kullanım bır sonrakı aya gecer saylar NETİ DİKKATLİ KULLANIN yada AINIRSIZA GECIN :icon_:

IncredibleTurk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İşte günümüz teknolojisine göre İnternet artık bel kemiği olmuş , bunu da TTNet sağolsun çok rahat kullanıyor... En son 2006 da yaptı hız artırımını daha da eline sürmedi. Fakat abuk sabuk kampanyalar çıkarıp da milletin gözünü boyamasını çok iyi biliyor. Milleti sömürmeye de...

martial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
off arkadaşlar sizinde sorununuz bitmiyor.Bende niye böyle şeyler olmuyor.

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
Kablosuz ağların şifreleri çok da zorlanmadan kırılabiliyor. Özellikle kotalı kullanıcılar kazık şifre koymaya ve varsa MAC filtrelemeleyi açmaya dikkat etmeli. Bir diğer nokta da sadece kullanım anında modeminizi açık tutun. O da bezdirici bir neden. Ama en mantıklısı tabii ki de limitsiz tarife kullanmak.

Neanderthal

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Biraz paraya kıyın sınırsıza geçin bari kafanız rahat olsun..

Zachary

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sorunu karşı tarafta aramak yerine ilk önce kendiniz de arayın...
İnterneti hiç kullanmadan mı 10gb geldi yani ? Hep mi masumsunuz :D

Ben işyerimde 4 Gb 'lık kotalı tarife kullanıyordum, evde sınırsız olduğu için ilk başlarda garip geldi... Hergün kotamı kontrol ettim aşmayayım diye. Kota, indirdiğim resimler, izlediğim videolar, alınan dosyalar vs. olmak üzere dolmaya başladı. 3-4 günde bir yine kontrol ettim kotamı aşacak bir şey yapmadığım için kotam dolmadı. Benim kotama niçin TTNET el koymadı acaba? Beni üyelerinden saymıyor mu?! Belkide kotamı kontrol ettiğimi anlamış olabilir :D Ajan TTNET :)

Sorun sizde anlıyor musunuz?

Hatta bir ara bir film izleyeyim dedim ilk partını izledim ve ertesi gün baktığımda 800mb dolmuştu. TTNET haklıydı ben film izlemiştim ve kotamı doldurmuştum.
Kim sizin kotanız artıracak durduk yere, siz kendi sorumluluğunuzu bilmiyorsunuz.

Kendi haklı görüyorsan eğer bu ay bir dene. Kotanı kontrollü git. İnternette yaptığın olayları kaydet ertesi gün farkı gör. Aslında hatanın sizde olduğunu anlayacaksınız. Girdiğiniz ve indirdiğiniz dosyanın boyutlarını da hesaba katın.

Ha bi de birşey daha var... 4 GB kota zaten insana yetmiyor. Çok düşük bir tarife seçeneği. Kontrollü gidersen çokta ihtiyacın yoksa programa vs. gibi şeylere yeterli olacaktır :)

Yeterki kullanmasını bil. Ayda bir kontrol edersen elbet dumur olursun.

Fatura bize de gelmiyordu, patron meğer bir e-mail adresine e-fatura kaydettirmiş sonrasında unutmuş. Faturalar e-maile geliyormuş. Farkında olmadan böyle birşey yapmış olabilirsiniz

Exploit Coder

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Sorunu karşı tarafta aramak yerine ilk önce kendiniz de arayın...
İnterneti hiç kullanmadan mı 10gb geldi yani ? Hep mi masumsunuz :D

Ben işyerimde 4 Gb 'lık kotalı tarife kullanıyordum, evde sınırsız olduğu için ilk başlarda garip geldi... Hergün kotamı kontrol ettim aşmayayım diye. Kota, indirdiğim resimler, izlediğim videolar, alınan dosyalar vs. olmak üzere dolmaya başladı. 3-4 günde bir yine kontrol ettim kotamı aşacak bir şey yapmadığım için kotam dolmadı. Benim kotama niçin TTNET el koymadı acaba? Beni üyelerinden saymıyor mu?! Belkide kotamı kontrol ettiğimi anlamış olabilir :D Ajan TTNET :)

Sorun sizde anlıyor musunuz?

Hatta bir ara bir film izleyeyim dedim ilk partını izledim ve ertesi gün baktığımda 800mb dolmuştu. TTNET haklıydı ben film izlemiştim ve kotamı doldurmuştum.
Kim sizin kotanız artıracak durduk yere, siz kendi sorumluluğunuzu bilmiyorsunuz.

Kendi haklı görüyorsan eğer bu ay bir dene. Kotanı kontrollü git. İnternette yaptığın olayları kaydet ertesi gün farkı gör. Aslında hatanın sizde olduğunu anlayacaksınız. Girdiğiniz ve indirdiğiniz dosyanın boyutlarını da hesaba katın.

Ha bi de birşey daha var... 4 GB kota zaten insana yetmiyor. Çok düşük bir tarife seçeneği. Kontrollü gidersen çokta ihtiyacın yoksa programa vs. gibi şeylere yeterli olacaktır :)

Yeterki kullanmasını bil. Ayda bir kontrol edersen elbet dumur olursun.

Fatura bize de gelmiyordu, patron meğer bir e-mail adresine e-fatura kaydettirmiş sonrasında unutmuş. Faturalar e-maile geliyormuş. Farkında olmadan böyle birşey yapmış olabilirsiniz

Demek piyango size değil bize vuruyor. Ben nelerin kotayı nekadar etkileyeceğinden haberim var ve ben sizin gibi abartıp film izlemiyorum. 4 gb kotayla yaklaşık 4000 tane mail okuyabilirsin veya 400 tane mp3 indirebilirsin tabi rakamların hepsi yaklaşık şeyler. 4000 tane mail ne kadar çok değilmi. doldurması ne kadar zor.

bende kontrol ediyordum kontrol etmeseydim kotanın 10-11 gb olduğunu öğrenemezdim değilmi?

faturalarım e-postaya geliyor ve banka dan otomatik ödeme talimatıyla ödeniyor bende önemsemiyordum.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Sınırsıza geç aylık 45.250 tl verirsin hemde bu sorunlar yaşanmaz..:)

kavrak

Profesör
Reaksiyon puanı
12
GB başı 10 lira alınıyor doğru ama senden alabilecekleri en fazla tutar 56 lira.

Gecikme cezası filan olursa üstüne dahil ediyorlar.

Geçen ay ben 17 GB kullanmışım 58 lira geldi. Biraz geç yatırmıştım önceki faturayı 2 lira fazladan ödedim.

Sendemi kotalı kullanıyosrsun Alia? yani biz kotalı kullanıcılar 15gb kullansak senin ödediğin kadar mı ödiycez?

Son mesajlar