Adobe Reader Kevgire Döndü!

Bu konuyu okuyanlar

Alengirli

Dekan
Reaksiyon puanı
23
Güvenlik firmaları tarafından alternatifleri tavsiye edilecek hallere düşen Adobe Reader'da yeni bir güvenlik açığı daha ortaya çıktı!

Daha önce F-Secure'dan Mikko Hypponen tarafından alternatif bir programa geçilmesi tavsiye edilen Adobe Reader, yeni bir güvenlik açığı ile daha kullanıcıları şaşırttı(!). Linux için 9.1 ve 8.14 sürümlerde gözlenen açığın, diğer sürümlerde ve işletim sistemlerinde de olup olmadığı şimdilik bilinmiyor. getAnnots() javascript fonksiyonunu kullanan açık, saldırganlara uzaktan işlem yapacak kodu yükleme olanağı tanıyor.
Adobe Çalışıyor(mu?)
Problemin farkında olduklarını ve çözüm üzerinde çalıştıklarını belirten Adobe'u beklerken, hızlı bir çözüm için Reader'ın JavaScript fonksiyonunu kapatabilirsiniz. Bunun için Adobe Reader'ı açıp, Edit sekmesinden Preferences seçeneğine girip, JavaScript menüsünde Enable Acrobat JavaScript satırındaki kutucuğu kaldırmanız gerekiyor.
adobe-javascript1240972922.jpg
:: Sizce Adobe güvenlik işini yeterince ciddiye alıyor mu?

Bilgi İçin : Adobe
Yazan: Erhan Kahraman
SDN - http://shiftdelete.net

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Foxite geçtim güzele benziyor adobeyi pek kullanmıyordum zaten.Adobe zaten çok güvenlik açığı olmaya başladı bence foxite geçin rahatlayın.

steinmetz

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Bende foxit kullanıyorum, bayağa hızlı

bkadri

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bende foxit kullanıyorum çok memnunum

Regionella

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Adobe reader takoz gibi, PC'yi kasmaktan başka işe yaramıyor.
Foxit fazlasıyla yeterli.