Adil Kullanım Kotası Yalanı

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Qbilay
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

faststyla94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Gerçek ancak pahalı onun yerine benim üzerimden Goonete geçin gerçek sınırsız 32mbit full limitsiz internete ayda 159 liraya Taahütsüz! sahip olun.Düşünenler benimle irtibata geçip hat desteğini sorgulatabilirler.Saygılarımla

Arkadasim sen abone bulup indirim kazanmaya mi calisiyorsun?

Ilgili kampanya

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mobil operatörlerin internet paketlerine sınırsız paketler getirilirse bu türk telekom biter. bence bilerek kota koyuyorlar türk telekomu birileri koruyor yoksa millet enayimi telekoma para bayılsın

faststyla94

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadasim sen abone bulup indirim kazanmaya mi calisiyorsun?

Ilgili kampanya

Hayır ben zaten bayiiyim abone yapıp destek veriyorum abonelerime :) Ayrıca harç paramı çıkarıyorum genelde internet cafelre satış yapıyorum ama yüksek hız isteyen normal abonelerede satış yapıyorum.Telefon numarasını bana verenlerinde numarasını sorgulayıp hattının desteği olup olmadıgına bakıyorum

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba.

Anlattiklarinizda belki hakli olabilirsiniz ama sunu bastan soyleyeyim sahsiniza veya sizin gibi emek harcayanlara bir sozum yok ancak;

Tivibu hizmetini biliyorsunuz bununla ilgili bir hesap yaptiginizda ve verilen ucretini de goz onunda bulundurdugunuzda kullanilan veri miktarinin buyuklugunu nasil aciklayabileceksiniz? Kaldi ki ben soyle dusunuyorum Turk Telekom bu hizmetini daha da yayginlastirarak ileride Kablo Tv ye ve Dsmart a ciddi bir rakip olacaktir. Su andaki kampanyalari (sure olarak tam bir sey soyleyemeyecegim ama TTnet abonelerine 3 veya 6 ay ucretsiz Tivibu hizmeti vermekte gorsunler kullansinlar diye) ve Super lig ihalesindeki fiyatlarin yukariya cekilmesinde onemli rol oynadi Turk Telekom yoksa Digiturk o kadar parayi mumkun degil ver(e)mezdi ki su an borclarindan dolayi TMSF el koydu. Neyse konuyu dagitmadan servis saglayicilar altyapilarini guclendirmek veya kapasitelerini arttirmak yerine boyle bir uygulama yapiyor.

Calinan kablolardan, VDSL hizmetinin verilememesinden, veya carpilma sonucu zarar goren direklerden bahsediyorsunuz. Telekom illa ki o kablolari yenileyecek ve hizmetin aksamamasini saglayacak. Neden aliyor o kadar aboneden sabit ucreti bu hizmetlerin saglanabilmesi icin. Eger ucretini aliyorsa yapacak veya yerine koyacak o kabloyu. VDSL hizmetinin verilememesinden bahsetmissiniz. Zamaninda maliyetten kacmak icin ve ilerisi dusunulmediginden dolayi telefon kablolarinin kesitleri ince kullanildigi icin bu kadar hat zayiflamasi veya kopmalar olmakta ve bilmem kac Megabite kadar internet veriyor. Telekom bunun farkina vardi ki son birkac yildir kesitleri biraz daha kalin kablo kullaniyor. DSL hizmetini vermeye basladiginda akli neredeydi? Once altyapini duzelt sonra hizmeti ver. Carpilarak zarar goren direklerden yakiniyorsunuz. Neden Telekom o kablolari yeraltina almiyor? Boylelikle hem calinma orani duser hemde direkler zarar gormez :) Kurulu sistemler 500-1000 kisilik diyorsunuz. Islerine mi gelmiyor daha fazla kapasiteli sistemler kurmak. Bugun Turk Telekom un sabit telefon hatti kapasitesi ihtiyacin neredeyse iki kati buna neden bu kadar yatirim yapiliyor ki? Telekom her gecen gun sabit telefon hattinda kan kaybetmesine ragmen neden bu kadar yatirim yapiyor buraya akitilacak paralar internet icin neden harcanmiyor.

Saygilar.

Üstelik son 2-3 yıldır borsaya açıklanan kar miktarları akıllara ziyan değerler. Tutup Asya'yı Avrupa'ya bağlamanın peşinden koşulacağına, önce Güzel Ülkemin alt yapısını yapın.

dragonus

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Birde Bakım Yapıyorz Bahanesine Hızımı 20Kp'ye Düşürüyorlar ...

pumperking

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3
ttnetten tek isteğimiz işini sorunsuz yapması.fazlasını istemiyoruz.
oldu ki problem var.bunla biz uğraşmayalım.defalarca aramayalım
siz halledin.en azından halledeceğiniz konusunda insanlara güven verin.
nerdeee ancak sömürün.

ConfickerBelasi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
16,126
bu btk'nin Allah iyiliigini versin akk uygulamasini kaldirsin sonra cok kulaklari cinlar,yanar.

TyC

Asistan
Reaksiyon puanı
2
kotanın adilliği yok ttnet'in adiliği var

Ben Kenobi

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
[video=youtube;7L_-YtRsiZY]http://www.youtube.com/watch?v=7L_-YtRsiZY[/video]

Adil kullanım kotasını savunanlara gelsin...

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Telekomda çalışan Bir ATS ( Arıza Ve Tesis Sorumlusu ) görevlisi olarak adil Kullanım kotası şu anda bütün dünya ülkelerinde kullanılan bir kotadır.

Bütün dünya ülkeleri mi? Hocam kusura bakma bu dediklerinin hicbiri benim yasadigim ülkede mevcut degil. Benim imzaladigim anlasmada ( 20GB-500GB indirsem bile ) 35'000 Kbit/s yaziyor ve bu hizin tamamini 7/24 aliyorum. Hizi düsürmeyi bilenler fiyatlarida düsürmeyi ögrensinler. Buna hirsizliktan baska ne denir ki?

friendly

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Bütün dünya ülkeleri mi? Hocam kusura bakma bu dediklerinin hicbiri benim yasadigim ülkede mevcut degil. Benim imzaladigim anlasmada ( 20GB-500GB indirsem bile ) 35'000 Kbit/s yaziyor ve bu hizin tamamini 7/24 aliyorum. Hizi düsürmeyi bilenler fiyatlarida düsürmeyi ögrensinler. Buna hirsizliktan baska ne denir ki?

Bu cevabın herhalde kapak olmuştur sevgili ATS'ye :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=63117]friendly[/MENTION]

Abi, vatandas AKK denen sahtekarliga karsi cikacagina aksine destekliyor. Birde cikip ( ATS görevlisi olarak ) AKK bütün dünya ülkelerinde var demiyor mu.. gel de sinirlenme arkadas.

friendly

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
671
@conviction

Eleman bizi soyanların bünyesinde çalıştığı için savunuyor.
Buna ne demişlerse inanmış, gelmiş ezbere bize anlatıyo işte napsın. :)

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
[MENTION=63117]friendly[/MENTION]

Görevli olarak konusmak kolay, bir de kullanici olarak gelip konussun bakalim :)

herry26

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tekel olan şeyler gibi ttnet de tek olduğundan ayrıca diğer şirketlerinde ttnet altyapısını kullandığından ttnet istediği herşeyi yapabilme özgürlüğünde tabiki. bunda 10-15 yıl önce ev telefonlarındada ttnet böyle şeyler yapardı ama şimdi tabi ev telefonunu kimse kullanmadığından utanmasa 24 saat bedava verecek.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
O adil kullanım her ülkede var diyen arkadaş acaba o adil kullanım miktarlarının sadece belli saatler arasında yapıldığını da biliyor mu acaba? Örneğin yoğun kullanım saatleri servis sağlayıcıda 8 ile 12 arasıysa, sadece o saatler arasında atıyorum 10 gb kota tanınıyor, limit dolunca hız belli bir miktara düşürülüyor. Saat gece 12 sonrası ise hızınız normale dönüyor. Bizdeki uygulama ise 50'yi doldur sonra ay sonuna kadar kıvran. Bu bile servis sağlayıcının altyapısının ne kadar kötü bir halde olduğunu kanıtlıyor. Adil kullanım kalksa kimbilir kopmalar ne kadar artar. Kimse paradan, kablodan ağlanmasın. Bulunduğum bölgede altyapı yerin altında ama ne fark ediyor? :) Her ay 63 lira internete, 13-14 lira sadece telefona sabit ücret olarak alıyorlar. Daha da yetmiyor gidip phorm ile ortaklık kurup kazanmaya çalışıyorlar... AYIP! Siz düzelmezsiniz vesselam. Bir an önce Superonline'a terfi etmek lazım.

Vatron

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telekomda çalışan Bir ATS ( Arıza Ve Tesis Sorumlusu ) görevlisi olarak adil Kullanım kotası şu anda bütün dünya ülkelerinde kullanılan bir kotadır. bu bir sefer tanımlama yapılır ve sistem otomatik olarak kullanıcı o kotayı doldurduğunda hızını yoğun saatlerde düşürür telekomun çoğu bölgelerde alt yapı yetersizliği olduğu konusunda haklısınız , bilmediğiniz çalışmaktan kaçan canı sıkılan arkadaşların çalmış olduğu bir tel ile ortalama 300 abone saatlerce telefon + internet hizmeti alamamaktadır. çalınan teleom sistemlerinden kaynaklı olarak heryere rahatca sistemlşer kurularak vdsl2 ( vdsl yada adsl demiyorum ) hizmetinin sunulması sağlanamamaktadır Ev de canı sıkılan arkadaşların gereksiz kayıtları ile sadece çay - kahve içmeye adama arayanların . kuş vurmak için iletişim sistemlerini vuranların içip içip yüzlerce abonenin çalıştığı sistemlere çarpanların ve daha bir çok şeyin olduğu ülkede yatırım yapılamamakla birlikte sistem olarak hesaplamadığınız bir durum daha mevcuttur genel olarak saat 5-7 arası iş yerinden çıkar ve evlerimize geliriz ve bir coğumuzda olan bir hizmeti kullanmak isteriz hali hazırda kurulu sistemler ortalama 500-1000 kişilik sistemlerdir ve herkezin aynı anda 3mb sınırından hesaplanmışlardır . kablo standartlarını buna göre belirlemişler. bu kadar şikayetçi olmuş olduğunuz kurum vede çalışanlarının sizlere hizmet götürek ve sorunlarınızı çözmek isterken karşılaştığı durumları . adres değiştirdikten sonra nakil vermek yerine ağrıza kaydı vererek bir ekip aracını ve görevlileri en az 25 dk oyaladığını düşünürseniz sanırım tam olarak ne demek istediğmi anlarsınız. arkadaşlar 8 mb abonesiyim diyorsunuz ama 1-8 mb esnek profilde oldugunuzu ve sistemler tarafından yoğunluga göre hızınızın ayarlandıgını internete giremediğiniz zaman ( iyi niyetliler hariç ) sorunu çözmek için gelen personele hayvanmış gibi davranıldığınıda düşünerek yazılarınızı ona göre yazın ayrıca bir çok yan firmanın bir çok yerde telekomun alt yapısını kullandığını , çok az bölgede kendi altyapılarının bulunduğunuda düğşünürseniz x firmasındaydım b firmasına geçtim tüh demenizin sadece gülünç olduğunuda anlayabilrsiniz

bak dostuma hele pekde dertliymiş. 7 sene evvel bana telefondaki görevli 8 mbit sınırsız internet kullanacaksınız dedi. hattınız desteklerse, esnek profil veya adil kota gibi birşey demedi. senin hattın, kabloların, başkaları senin altyapını kullanıyormuş veya santralin benim sorunum değil. şirket açtıysan ve hizmet sözü verip benimle anlşma yapıyorsan, ben paramı tıkır tıkır ödediğim gibi sende hizmetini vereceksin. 63 lira ağaçtan toplanmıyor efendi! pek çok ülkede bizden daha ucuza ve daha hızlı internet var. siz resmen bizi soyuyorsunuz bir de hızı düşürüyorsunuz. sınırsız ne demektir? sınırsız da hiç bir kısıtlama olmaz. millet hayvan gibi mi davranıyor? müşteriler için ne güzel tabir kullanıyorsunuz öyle? peki her ay tıkır paramı ödediğim, abone olurken 8 mbit hız ve sınırsız kota denildiği halde; dansöz gibi kıvıran bir hız, veri kullanımının arttığı günümüzde 50 gb gibi komik bir kota gibi şeylerden sonra davranmam resmen parçalarım. sana mı soracağız nası yazağımızı efendi? sen kendine gül.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Vatron, dostum bunlara boşuna anlatma, eğer anlasalardı insanları 63 TL'ye sınırsız ayağına 50 GB kotayla hadi onu da geçtim "e kadar'lı" internetle kıvrandırmazlardı.

Bu arada son hazırladıkları sözleşmelerini gördünüz mü? En son 7 ay öncesinde bir arkadaşa internet açarken görmüştüm. Yeni sözleşmeleri çarşaflıktan defterliğe terfii etmiş. Artık o defterin içerisine neleri yazıp bize kabul ettiriyorlardır kimbilir? Bunun için buralarda yazıyoruz ama boşuna... :) Daha önce de bu forumda görmüştüm böyle yazanları... Yok çok yükleniyorsunuz, yok indirmeyin bu kadar diyenleri... PARASINI VERİYORSAM VE DÜNYA'NIN EN PAHALI İNTERNETLERİNDEN BİRİNİ KULLANIYORSAM ÇATIR ÇATIR DA İNDİRİRİM ARKADAŞ. VEREMEDİĞİNİZ HİZMETE ARTIK BAHANE BULMAKTAN VAZGEÇİN. İNTERNET ORTAMINDA BİRAZ DOLAŞIN, HAKKINIZDAKİ ŞİKAYETLERE BAKIN. 1 KİŞİ, 3 KİŞİ, 5 KİŞİ... HERKES Mİ YALAN SÖYLÜYOR? İNSANLAR APTAL DEĞİL, İNTERNET ORTAMINDA BİRAZ ARAŞTIRARAK DİĞER ÜLKELERDE KULLANILAN İNTERNET TARİFLERİNİ VE NE ÇEŞİT TARİFELER OLDUĞUNU 2 TIKTA FİYATLARINA KADAR ÖĞRENİYORLAR. BU YÜZDEN ASYA'DAN AVRUPA'DAN ÖNCE HİZMET VERDİĞİNİZ MEVCUT ÜLKENİN ALTYAPISININ ÇOCUKLUĞUYLA BİR İLGİLENİN. :)

Ayrıca sokak aralarındaki kutulardan bahsetmişsiniz. Bu kutulara araba vurduğu, kurcalandığı, levye v.s. sokulduğu konularında yani sonuçta zarar verildiği konusunda hemfikiriz. Fakat bu durum hizmet verilmemesi için ve bu kutuların onarılmaması için bir bahane değildir. (Ayrıca unutmayalım ki bir zamanlar bu kutuların kapakları malum şirketten emekli veya çalışanlar tarafından açılıp beleşe telefon görüşmesi yapmak maksadıyla kullanılıyordu.) Eğer vatandaşın cebinden her ay 63 TL internete, 13-14 TL sadece telefona sabit ücret almasını biliyorsan, arıza oluşup vatandaş arayınca da bu kutuları gelip (O son dönemlerde bankalardan özenerek icat edilen 10 TL ARIZA TESPİT ÜCRETİ'ni de talep etmeden ki talep edildiği bu aralar sıkça gündemde...) ÇATIR ÇATIR onarmasını da bileceksin. Hangi bir gün gelip de vatandaş söylemeden veya şikayet edilmeden bu kutuların onarımını yapıyorsunuz? Her hafta mahallemdeki kutuyu ben kontrol ediyorum ve mandallarını sıkıyorum. Hele hele bazı sokakların kutularının durumu ise içler acısı... Elemanlarınız geldiğinde ise bir arızayı çözeceğim derken bir başka hattın sinyalini bozuyor. Bunun farkında mısınız? Ayrıca hala bulunduğum muhitte bazı yerlerde direklerde telefon kabloları var.

Bu sebeplerden ötürü, lütfen buralara gelip temsil ettiğiniz şirketten öğrendiğiniz ezber bilgilerle konuşmayın. Vatandaşı yargılamadan önce de verdiğiniz hizmetin kalitesini masaya bir yatırın. Umarım firmanız burada yazılanları "Müşteri Memnuniyeti" adına değerlendiriyordur. Hiç sanmıyorum ya...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Almanya'da 100mbps internet 30 euro. Hangi yüzle ttnet ile diğer ülkeleri kıyaslıyorsunuz anlamıyorum. Pişkinlik diz boyu. Santraller 1000 kişilikmiş, kablo çalınıyormuş, direğe çarpıyorlarmış falan filan. Geçin bunları kardeşim. TTnetin santralleri 2. dünya savaşından kalma harabeler gibi. Biri santralin yanından geçse şehrin interneti kopacak. Yarın öbür gün kendi altyapısını kullanan bir sağlayıcı çıkarsa TTnet müşteri bulmayı rüyasında görür. TTnet kadar haysiyetsiz bir şirket politikasına sahip başka kurum görmedim, göremem de sanırım.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dünyanın en berbat interneti bu ülkede sanırsam, TTNET.
İtalya'dan geldim gelmez olaydım, iki oyun indirdim AKK diye bir saçmalık varmış?!
Telefon açtım ne kadar saçma bilgi verdiklerini şimdi anladım ve bu kadar mağdur kişi olduğu, vallahi bu firma sömürüyor gibi geliyor bana.

dovmee

Super Сasual Dating - Genuine Damsels
Cezalı
Reaksiyon puanı
2
Tivibu Ev ayrı bir bant genişliğinden çalışır.
kotayı kullanmaz.
bilginize

kamildoan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
superonline ile kafam çok rahat indirecem herşeyi belirliyorum sonra da 5 liraya turbo buton alıyorum hızım 100 mbit ve indirme limiti olmuyor 1 günlüğüne, o gün indereceğim herşeyi indiriyorum. Kendi internetimi diğer gündelik işler için kullanıyorum mis gibi oluyor. Ama ttnet zulüm harbiden kullanabileceğiniz hiçbir ayrıcalığı yok ayrıca superonline çok daha ucuz 20 mbit internet aylık 49 lira, ttnet 75 liraya geliyor aylığı, hat kullanım ücreti adı altında saçma sapan bi ücret daha alınca biz o 63 lirayı neye veriyorsak. Yani kıssadan hisse sitenizde binanızda superonline varsa düşünmeden geçin derim

Neutral

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
179
Yok ne yalanı her ay 50 GBtan sonra 3 megabit hıza düşüyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
az once netımı ölçtürdüm. 0.69 mbs dedi yemın ederım :) kafayı yemeyı gectım ben artık guluyorum :) kotama baktım 32gb download yapmısım ahahah facebook acıp gezıyorum bı kac vıdeo ızlıyorum . hepsini toplasan 2 saat lik bi film etmez. filmde izlemiorm interneti sadece ben kullanıyorum . wifi de degil modemim. ttnet aradım bune abıcım dedım burda bı sorun yok sızden kaynaklanan bsı dedı yenı modem aldım ( yine sadece ben kullanıorm modemi ) yine aynı. alıstım abı ya facebook acıyorum o acılana kadar zaten ben cayımı corbamı hazrlamıs oluyorum ıkı tık bı bekle ıkı tık bı bekle mehteran gıbı oldum :D sızde alısırsınız abıcım . yada ayda 110 120 lıra yalan olmasın tam bılmıorm verırsınız 100 gb akk kotalı net kullanırsınız .