Addon Domain nedir ne işe yarar?

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Benim kendi çapımda eğlendiğim smf kurulu bir forumum var.Bu forumu sadece arkadaşlarla aramızda eğlence olsun diye kurmuştuk.Baktık okulda çevremizdende bir kaç kişi geldi.Free host ve free domain le kurmuştuk.Biraz değişiklik yapmak istedik ve bir domain aldık. "aaa.net" gibi domani siteye yönlendirdik.Herşey normal domain adını yazınca bizim sitemize bağlanıyor.Fakat host hala bedava host ve .net li adresimizden siteye bağlandığımızda otomatik olarak bedava hostu aldğım kullanıcıadi.phpnet.us a yönlendiriliyoruz.şimdi ben .net li adresimizden girdiğimizde forum dizinlerinin aaa.net/index.php şeklinde olmasını istiyorum.Bunu yapmak için hostun ayarlarına girdim orda addon domain gibi birşey gördüm eğer ben bu addon domaine kendi .net li adresimi ekler ve forumu buraya taşırsam domaini aldığım yerdeki kullanıcı ayarlarımdan nameserverları phpnet.us taki nmeserverlarla değiştirrisem istediğime ulaşmış olurmuyum? Ayrıca bu smf forumumu oraya taşıdığımda herhangi bir kayıp yaşarmıyım.Mesela fotoğraf galerisi anlık mesajlaşma gibi çeşitli şeyler kurmuştum.
Şimdiden ilgi alaka gösteren herkese tşk ederim...

Musty

Asistan
Reaksiyon puanı
1
su anda www.siteniz.net domaini var ve girildiginde kullanici.phpnet.us sitesi aciliyor ve
www.siteniz.net e girildiginde, kullanici.phpnet.us/index.php ye baglanilmasini mi istiyosunuz? dogru anlamismiyim?

VolqaN

Asistan
Reaksiyon puanı
1
site.net' e girildiğinde site.net/index.php mi çıksın istiyorsun. Doğru mu ?

Eğer böyleyse htaccess dosyası oluşturman lazım.Ben senin için oluşturdum.
Bu anasayfan index.php olacak şekilde.Yok sen dersenki index.html olacak bunu notpad le açıp düzenlersin.

Bu dosyayı sitenin root kısmına yani anadizine atacaksın.

http://rapidshare.com/files/186813985/.htaccess.html

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
:D istediğim şey kullaniciadi.phpnet.us dizini yerine siteadi.net dizini oluşturmak ve forumuda buraya taşımak siteye girince yapılan yönlendirmeden sonra bu dizinler üzerinden işlem yapmak

myefsane

Dekan
Reaksiyon puanı
49
Yanlış anlama ters cevap vermek gibi olmasında denesen bakalım ne olur :)

hostun özelliklerini bilmediğimiz için tam bişe söyeleyemiyecem ama free hostların bazıları destek vermiyor o konuda :)

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Denicem fakat boşa kürek çekmek istemiyorum o yüzden sormuştum.Zaten yakında denerim...Hostun özelliklerini yazayım isterseniz ama ben yapmak istediğimide anlatamadım sanırım...

VolqaN

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Senin sitenin hostu şu an kullanıcıadı.phpnet.us, ve sende www.siteadı.net isimli bir domain var ve bu domaini senin free hostuna mı yönlendirmek istiyorsun

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Account Specification
350 MB disk space
15 GB monthly transfer
File Management
FTP account
Online file manager
Free FTP software
All file types allowed
PHP
Zend encoder supported
Ion Cube support
Domains
5 addon domains
5 parked domains
5 sub domains
MySQL
5 MySQL databases
PhpMyAdmin
Slow MySQL query stats

VolqaN

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dostum bunları yazmana gerek yok en son mesajıma bakıp ordaki soruma cvp verirsen çözüm bulabiliriz.

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
şimdi bende .net li domain var birde freeehost var....net li domanim zaten siteye yönlendirilmiş durumda...domain adını yazınca siteye giriliyor.Ama domain adı siteye girdikten yaklaşık 3 sn sonra kayboluyor çünkü benim forumumun kurulu olduğu hosttaki adrese gidiyor.Bende bedava hosttan aldığım bu phpnet.us lı adresi saklamak ve phpnet.us lı dizin yerine .net li adresimden oluşan bir dizin olsun istiyorum

VolqaN

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Tamam sen freehostun adresini gizlemek istiyorsun. Aldığın domainin adres çubuğunda sürekli görünmesini istiyorsun.

Bunun için domain kontrol panelinde maskeli yönlendirme diye bir seçenek olması lazım.Yoksa dediğin şeyi yapamazsın. Domain aldığın yerle görüş belki hallederler.

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,008
Konu ilgili bölüme taşındı, kolay gelsin

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
:D yok ya biliyorum biraz fazla şey istiyorum ama maskeli istemiyorum maskeli yapınca forumda tek link gözüküyor mesela bi başlığı birine link olarak yollucam o zamn yollayamıyorum... :D

VolqaN

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dediğim gibi maskeli url yönlendirme diğer adıyla frame kullanılarak yapılır. Ama tam olarak linkleri göremezsin.

Mesela www.siteadi.net/index.php değilde www.siteadi.net olarak görürsün her zaman.Yani sondaki klasör veya dizini göremezsin.

Teşekkürler.

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Ben tşk ederim fakat anlatmak istediğim bu değildi benim neyse ben artık deneyipte yapıcam onu... :D