Adalet?

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
150
Merhaba arkadaşlar ben 14 yaşındayım babam yurtdışında çalısıyor onu genelde yılda 1 ay göruyorum bazen daha fazla kalır ama neyse benim anlamadığım bir durum var babam yaklaşık 27 yıldır orada çalısıyor (daha ben dogmadan) allaha şukur kendi duzenini kurdu babam kimseden asla borç almaz ama borç verir fazlasıyla şu an başkalarına verdigi 100 120 bin riyal var yani 220 bin tl civarı ve biz 6 yıldır tüm yazları evde geçirdik tatile gitmedik mesela s halamın kocasına 40 bin riyal verdi neden mi eniştem 3 kez ev değiştirdi hepsi de güzdl evler ve enistem parayi tamamlamak icin tefecilerden borc almis biz onlara gidince enistem 1 kez bile orada olmazdi ama bir ara bizi surekli cagirmaya basladi isinden izin falan alıp tefeciler onlari agir tehdit etmis odeyememis diye babamdan istedi babam 10 k riyal verdi ilk sefer sonra bir ara yine borcu oldu tefecilere bu sefer 30 bin riyal istedi babam verdi biz onlar yuzunden tatile gidemedik kalan para anca ilçe içi gezmelere yetti z halam ve kocası hep babama der allah için elbise al çocuklara allah için laptop al televizyonumuz kötü yenisini almamiza yardim et babamda hiç kırmaz onları babam çok iyi kalpli ama diğer çocuklar ben ve kardeslerimden daha mı önemli? M amcam ın 2 cocugu var illa lüks giyerler babam her gelisinde onlara nike adidas getirir ama benim ayakkabım ne? kinetix benim telefon ne samsung galaxy grand prime(sonradan para biriktirerek telefon alacam az kaldı) onların telefonu ne birininki iphone 7 birininki s10 plus o telefonları babam vermedi ama amcam hep borç ister o paralardan da almistir onlari( bu arada 4 amca 6 halam var siz dusunun hepsini yazamayacagim) benim giysilerim ya lcw den ya çarşı pazardan ama z halam istedi mi hm den alıyor babam f teyzemin kocası araba almak istiyordu kendi yaklasik 80 bin koydu babam 25 bin civarı verdi bizim araba 60 000 tl anlayamiyorum babamın iyi niyetinu suistimal ediyorlar ben babamın borç vermesine değil bizden kısmasına SİNİR oluyorum burada adaletsizlik yokmu bu arada benim laptopum yok aslinda var ama fişle calisiyor 9 senelik dell inspiron var.
Ben babamın beni ssevdiğini biliyorum peki sizce bu durumu babama izah etmelimiyim eğer o fırsatci insanlar habire borç istemese:
1babam daha sık gelir daha çok vakit geciriz
2tatile gidebiliriz
3Çok daha iyi esyalarım olur
4ben hep babamla araba surmek isterim hani bilirsiniz 11 12 yaslarinda baba hafiften araba surmeyi ogretir
Sizce ben bencil miyim? Ara sıra babam böyle diyor lütfen dalga geçmeden küfür etmeden goruslerinizi yaziniz (bunları gercekten uydurmadım)

Duvardaki yazı ismi.(bkz:adalet)