Acil yardım laptop açılmıyor.

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar dün laptopum 2 kere mavi ekran verdikten sonra bir daha açamadım.power tuşuna bastığımda açılış ekranı geliyor fakat sistemi açmak için kullanıcı ve şifre giremiyorum klavye ve maus tepki vermiyor.güvenlik kipindende denedim aynı tepki yok.harici klavye maus bağladım gene tepki yok.
Yanlız enteresandır biosa girdiğimde klavye ve maus çalışiyor.acil yardımlarınızı bekliyorum...

YAREM

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yok mu arkadaşlar konuya hakim kimse

MFBYazilim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar ;

Öncelikle laptop bataryanızı , sarj kablosunu felan çıkarın bir müddet power düğmesine basılı tutup bekleyin.
Daha sonra bios ayarlarında çalışıyorsa veya direk boota giriş yapabiliyorsanız format cd'sini takıp cd romu seçip format atın.
Çünkü mavi ekran hatası bir çok neden dolayı olabilir donanımsal veya yazılımsal gibi sizinki durduk yere hiç uğraşmadığınız halde verdiği için büyük ihitmal yazılımsal bir arızadır bu sorundan kurtulmak için format atmanız şarttır.
Dediğim gibi bios ayarlarını yaparak veya boot dan deneyin ve format atın sorununuz çözülecektir.
Boot'a girmiyorsa bios ayalarını kontrol edip format cdsini tanımasını sağlayın.

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
Kodu falan yazabilirsen yardımcı olunur.