Acil! Yardım! Intel Centrino 2230 Driverin En Eski Sürümünü Kurmam Gerekiyor. (Y510P)

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bu yaz y510p gaming book aldım. İyi güzel fakat wifi (Intel Centrino -n 2230) si sorunluymuş neyse çok araştırdım sorunu çözen bir kaç kişi var.

Onlar şöyle yapmış, Aygıt yöneticisine girip intel Centirno 2230 driverini silmişler. Sonra reset atmışlar. Reset atınca tekrar gelince tekrar tekrar silip reset atmışlar. Sonra 4-5 sefer böyle yapınca en eski driver (ilk) sürümüne geçmiş ve tüm bağlantı sorunları (kopma lag vesaire) düzelmiş.
Dell-WiFi.png

Link:
https://communities.intel.com/thread/38676
Ben 10 kere silip reset attım pcye üstteki driver versiyonu gelmedi. Bu versiyonu bulup nasıl kurabilirim yardım eder misiniz?

umutturkoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ne sorunu varmış kartta? Arızayı detaylı yazarsan yardımcı olabiliriz.

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Mesela oyun oynarken lag yapıyor. Oyunlardan dolayı olmadığını anladım format falan da attım. İnternette gezerken bazen sayfa görüntülenemedi felan diyor yenileyince açılıyor. Ama wifi simgesi fullde veya 3 dişte. Ping testini de sapıtıyor. Neyse yukarda dediğim gibi driver ile ilgili yardımcı olur musunuz?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ustam bir el atıversen?

Abi bi bilgin var mı?

umutturkoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Mesela oyun oynarken lag yapıyor. Oyunlardan dolayı olmadığını anladım format falan da attım. İnternette gezerken bazen sayfa görüntülenemedi felan diyor yenileyince açılıyor. Ama wifi simgesi fullde veya 3 dişte. Ping testini de sapıtıyor. Neyse yukarda dediğim gibi driver ile ilgili yardımcı olur musunuz?

Ustam bir el atıversen?

Abi bi bilgin var mı?

Öncelikle eski driver yüklemen PC nin performansını düşürür. yerine İntelin kendi programını çalıştır. o uygun driverı yüklesin. Sorun devam edecek mi bakalım.

http://www.intel.com/p/en_US/support/detect?iid=dc_iduu

Programı indirip kurun. FİND DRİVER menüsünden AUTO DETECT e tıklayın. programın indirdiği driver ları kurun.

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
umut teşekkür ederim cevap verdiğin için. Ben format atmadan önce zaten en son sürücüyü kullanıyordum(24.8.2014). Şimdi formattan sonra 2013 sürücüsü yüklü. Ve sorun her zaman aynı sorun hiç geçmiyor.

umutturkoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
rica ederim. Bu program sitede görün meyen driverları da buluyor. Belki bi etkisi olur bir deneyin. Sorununuz geçmezse Lenovo servise başvurun. Servisi çok iyidir. Sorununuzu hemen çözerler. Benim laptopu garantisinin birmesine 1 ay kala iade aldılar. ekran sorunu vardı bende de.

ek olarak bana CMD ekranından

ping www.google.com -t

komutunun verdiği cevapların resmini atar mısın. biraz uzun sonuçlar atarsan sevinirim.

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Geri aldılar derken tamammen mi yani :) Bende verebilirmiyim? Çünkü ısınma sorunu wifi sorunu çok soğuttu laptoptan beni. Lenovonun servisine nasıl başvurabilirim telefonla mı epostaylamı nerden?

umutturkoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Geri aldılar derken tamammen mi yani :) Bende verebilirmiyim? Çünkü ısınma sorunu wifi sorunu çok soğuttu laptoptan beni. Lenovonun servisine nasıl başvurabilirim telefonla mı epostaylamı nerden?

evet parasını da kuruşu kuruşuna geri ödediler. Biraz bekledim ama sonuçta param hiç eksilmeden geri geldi. Sana bi belge veriyolar aldığın yere veriyon o belgeyi parasını geri alıyorsun ordan.

http://shop.lenovo.com/tr/tr/contact/

burdaki İDEAPAD serisi numarasından ulaşmalısın. Y510P İDEAPAD serisidir.

evet parasını da kuruşu kuruşuna geri ödediler. Biraz bekledim ama sonuçta param hiç eksilmeden geri geldi. Sana bi belge veriyolar aldığın yere veriyon o belgeyi parasını geri alıyorsun ordan.

http://shop.lenovo.com/tr/tr/contact/

burdaki İDEAPAD serisi numarasından ulaşmalısın. Y510P İDEAPAD serisidir.

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Ml35q7.png
[/URL][/IMG]
İnternet yine koptu geç attım resmi pardon.

Mcaffeden değil yeni seriyle düzeldi wifiye etkisi yok hem zaten silip te denemiştim.

Bir şey daha sorucam ben ikinci el aldım garantisiyle birlikte. Vatandan alınmış tüm belgeleri falan var. Geri iade edebilir miyim? Eğer yaparsam 200 300 tl kara geçiyom xD

umutturkoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ml35q7.png
[/URL][/IMG]
İnternet yine koptu geç attım resmi pardon.

Mcaffeden değil yeni seriyle düzeldi wifiye etkisi yok hem zaten silip te denemiştim.

rica ederim önemli değil. TEAM VİEWER bilgilerini bana özelden atar mısın bilgisayarına bağlanıp bakayım.

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
team viewer kurmadım daha indirip kurayım 5 dk beklermisin özelden dönerim yükleyince.

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Profiline tıklanmıyorki yau al burdan vereyim bişey olmaz.
117 686 535
3253

Reset attım şimdi oyuna gireyim normalde googleyi pinglerken ping 68 70 arası hep ama oyuna girince bağlantı kesiliyor çok ilginç.

tabikide. Dönüş yaparsın bana.
Reset attım şimdi oyuna gireyim normalde googleyi pinglerken ping 68 70 arası hep ama oyuna girince bağlantı kesiliyor çok ilginç.

Düzeldi biraz aslında ping düşmedi ama kopmuyor bağlantı :)

umutturkoglu

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Profiline tıklanmıyorki yau al burdan vereyim bişey olmaz.
117 686 535
3253

Düzeldi biraz aslında ping düşmedi ama kopmuyor bağlantı :)

son 1 ayar kaldı onuda yapalım. ;)

dReyfus

Asistan
Reaksiyon puanı
2
team viewer ayarlarımı değşti onu mu dedin?

117 686 535
2621 aynı galiba

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
wifi aparati alarak sorunu cozebilirsin aslinda usb den baglananlardan

Jomolocco

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Nasil bir ayarlama yaptiginizi ozetler misiniz acaba. Ayni sorundan muzdarip olan arkadaslarda faydalanabilirlerz