Soru Açık manzaralı oyunlar için hangi çözünürlük tercih etmeli

Shouz

Öğrenci
27 Ocak 2024
5
0
1
19
LG GN750-B 240Hz kullanıyorum FPS oyunları için almıştım şu an odağım daha çok açık manzaralı oyunlarda aktif olarak War Thunder oynuyorum ve uzaktaki tankları spotlayamıyorum gözümün önündeki adam bile gözükmüyor bazen bu monitorun PPI yoğunluğu düşük olduğu için de biraz etkeni var biliyorum ama çözünürlük yükseltmek istiyorum. 2K mı yoksa 4K mı almalıyım? Arada FPS oyunları da oynayacağım.

Laptop: Lenovo LOQ 15 7840HS 4060.
Not: Monitör piyasası nasıl hemen satabilir miyim? Ayrıca ne kadar eder bu monitör 3-4 yıllık garantisi faturası yok diye biliyorum.
Not: Laptopu satıp 4070 masaüstü alabilirim.

Shouz

Öğrenci
27 Ocak 2024
5
0
1
19
Şuan ki monitör piyasasını bilmiyorum fakat bir arkadaşım Dell G2724D kullanıyor ve gayet memnun.
dediğiniz monitör 165hz benim aklımda 240hz olan;
vardı birde yabancı birisinin videosunda bu lgnin sizin dediğiniz modelden daha iyi olduğunu ve daha kusursuz olduğu söyleniyordu dell'den lg'ye geçen birisi tarafından

Loutermilch

Profesör
Emektar
Müdavim
13 Ağustos 2019
3,610
3
4,241
358
dediğiniz monitör 165hz benim aklımda 240hz olan;
vardı birde yabancı birisinin videosunda bu lgnin sizin dediğiniz modelden daha iyi olduğunu ve daha kusursuz olduğu söyleniyordu dell'den lg'ye geçen birisi tarafından
Dediğim gibi piyasaya bakalı çok uzun zaman oldu ondan dolayı tavsiye yapmam doğru olmaz. Yeni çıkan modelleri, fiyatları vs. hiç bilmiyorum.