Acer Nitro 5 AN515-43 Ekran Kartı problemim

Bu konuyu okuyanlar

Eserkygsz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar iyi forumlar dilerim. Kullanmış olduğum Acer Nitro 5 AN515-43 laptopta ekran kartı problemi yaşıyorum. Sorun ise şu istediğim oyunda istediğim ekran kartını kullanamıyorum. Laptopta 2 ekran kartı var biri RX560X diğeri ise sanırım işlemciye bağlı olan düşük bir ekran kartı. Radeon yazılımı kendi kendine ekran kartını seçiyor ve ben müdahale edemiyorum. Örnek olarak GTAV girmek istediğimde otomatik olarak RX560X'e geçiyor ama GTAV dışında LoL, Metin2 ve CSGO gibi oyunlarda düşük ekran kartını kullanıyor ve FPS değerlerim düşüyor. Bunu nasıl kontrol edebileceğim hakkında yardımcı olur musunuz? Şimdiden çok teşekkür eder iyi forumlar dilerim. Aşağıda birkaç ss mevcut. Ek olarak pil güç ayarları full yüksekte.

Leadtek

Asistan
Reaksiyon puanı
104
Oyunun simgesine sağ tıklayıp menüden ekran kartı seçilebiliyordu, şimdi öyle değil mi ?

Eserkygsz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Maalesef hocam, şöyle bir şey çıkıyor

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Kullanıcılar konuyu ele almışlar:

Seçimin sistem tarafından yapıldığını söylüyorlar..

Eserkygsz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu bilgisayarı aldığıma gerçekten çok pişman oldum

Trieetz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
55
Videodaki yöntemi deneyip sonuçları paylaşın.

Eserkygsz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Videodaki yöntemi deneyip sonuçları paylaşın.

Belirtilen program bende mevcut ama açtığım zaman öyle bir ekranla karşılaşmıyorum. Ayrıca videoda ki arkadaş masaüstüne sağ tık yaparak açıyor fakat ben sağ tık yapınca konunun başında attığım sslerdeki program açılıyor. Programı arama yerinden bulup açtım. Bende açılan ekran ise şöyle:

Edit: Arama yerine yazınca da videodaki sekmeye ulaşamıyorum

kilimik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bu durumda yapabileceğin ana ekrandayken boş bir yere sağ tıklayıp görüntü ayarlarını seçmek ve çıkan sekmede grafik ayarlarını seçmek olacak oradan hangi oyunda hangi ekran kartını kullanmak istediğini seçebilirsin