Acer Aspire 5720 Ekran Kırıldı?

kortoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşlar elimde bi hocama ait acer aspire 5720 pc var...Geçen otobüsten inerken düşürmüş ekran kırılmış..Şimdi acil ihtiyacı var vede ekranı değiştirmek istiyor...Ben Van'dayım hoca ağrıda pc bana gelicek...Yanlız laptopun garantisi yok bitmiş...Başka ne yapabilirim ekranı yapmak için??Bi bilgisi olan varmıdır......:(Yokmu bi yardımı yada bilgisi olan arkadaş.....

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
lcd değişimi yapacaksın bilgisayar parçası satan yerlerde veya teknik servislerde olur sıcak bi pazarlık yapman gerekir çünkü piyasada kolay kolay bulamazsın bu arada bi sorum olacak sana neden gönderiyor ? teknik servis misin?

kortoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
lcd değişimi yapacaksın bilgisayar parçası satan yerlerde veya teknik servislerde olur sıcak bi pazarlık yapman gerekir çünkü piyasada kolay kolay bulamazsın bu arada bi sorum olacak sana neden gönderiyor ? teknik servis misin?

Romantic sordum bayağı pahalıya geldi bende ilettim hocama sesi çıkmadı..:DBu arada hatır gönül mutlaka bilirsin ben kolay kolay kimseyi kıramam...Rica etti ordakiler pcyi sat yeni pc al demişler yani bi nevi kazıklamaya çalışmışlar:mad: Beni arayıp rica etti bende taş atıp kolum yorulacak değil ya yardım etmeye çalıştım işte:mrgreen: Teknik servis olmasamda sevilen biriyimdir:blushing:

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
yok onun için demedim zaten bu işlemi teknik servisin yapması daha makbuldür geçen bizim patron geldi servise değiştireyim derken laptopun kasasını çatlattı, bazı modellerin lcdleri çok kolay değiştirildiği giibi bazılarını matkap v.b kullanarak açmak ve değiştirmek zorunda kalıyoruz, Ankara da olsan tavsiye edebileceğim bir sürü yer vardı ama taa oralardan tanıdığım yok maalesef :)

kortoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
yok onun için demedim zaten bu işlemi teknik servisin yapması daha makbuldür geçen bizim patron geldi servise değiştireyim derken laptopun kasasını çatlattı, bazı modellerin lcdleri çok kolay değiştirildiği giibi bazılarını matkap v.b kullanarak açmak ve değiştirmek zorunda kalıyoruz, Ankara da olsan tavsiye edebileceğim bir sürü yer vardı ama taa oralardan tanıdığım yok maalesef :)

Hmm yinede ilgilendiğin için sağol:flowers: Benimde burda fazlasıyla tanıdığım var 400 tl :eek:hmy:fiyat çekilince bizim hocadan ses çıkmadı....Bende peşine düşmedim :rolleyes: Sonuçta arayan bulur değilmi:sleeping:

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
evet fiyatları bayağı bi pahalı bizim patron toptan almıştı bi ara çok geliyordu lcd değişimi için sistem ama bi baktık herkes değiştirir olmuş elimizde patladı lcdler :D

kortoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
evet fiyatları bayağı bi pahalı bizim patron toptan almıştı bi ara çok geliyordu lcd değişimi için sistem ama bi baktık herkes değiştirir olmuş elimizde patladı lcdler :D

Elimizde patladı derken:huh: Yani iyimi sattınız yoksa kimse artık değiştirmiyormuydu :rolleyes: Sizde suikast düzenleseydiniz yav :pEkranları kırıp not bıraksaydınız değişim yapılır diye :clap:

yldrm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Elimde 3.5 yıl önce aldığım, şu anda bozuk olan acer 5672 model bilgisayar var. Eğer ilgilenirsen ekranını uygun bir fiyata satabilirim. Herhangi bir teknik serviste taktırırsınız. Ekranda herhangi bir sorun yok ve parlak ekran.

kortoz

Doçent
Reaksiyon puanı
7
Elimde 3.5 yıl önce aldığım, şu anda bozuk olan acer 5672 model bilgisayar var. Eğer ilgilenirsen ekranını uygun bir fiyata satabilirim. Herhangi bir teknik serviste taktırırsınız. Ekranda herhangi bir sorun yok ve parlak ekran.

Hocadan cevap gelmediği için birşey diyemem...Ama gelirse sana özelden ulaşırım mutlaka:)

sadakad

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeş aldınmı ekranı bilmiyorum ama bende bi tane var ana kartım yandı istersen benimle irtibata geç.
kadir8380@hotmail.com
monitör çalışıyo sağlam çiziksiz...
cevaplarınızı bekliyorum

metehanpolat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş 5720 aradığın ekran sanırım bu olsa gerek 225 tl fiyatı varmış. Ücretsiz kargoyla adresinden alıp montajını yapıp aynı gün gönderiyolarmış. http://www.laptopdepo.com/Acer-Travelmate-5720-6560-154quot-Laptop-Ekran,PR-72174.html

Birde Kt servis var ama o fiyatlarını yazmamış. Kadıköy'de bu işi yapan 50'ye yakın firma olduğunu söyleyebilirim. İnternette ufak bi araştırma yap bence. Ve kesinlikle yetkili servislerde değişme istedikleri parayla sıfır laptop alnır.