Acer Aspire 4710 hakkındaki görüşleriniz

Bu konuyu okuyanlar

santigado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, yakın zamanda şuradaki dizüstü bilgisayarı almayı düşünüyorum. Ancak şu ana kadar hep masaüstü sistem kullandığım için pek dizüstü bilgisayar deneyimim yok.

Dizüstü bilgisayar ile film-müzik arşivi yapıp, internet tarayıcı, ofis, MSN gibi uygulamalar çalıştırıp çoğunlukla film izleyeceğim.

Laptopun genel özellikleri şöyle;

Acer Aspire 4710, Core Duo 2GHz, 2MB, 120GB, Linux

# Acer Aspire 4710-4A1G12Mi Dizüstü Bilgisayar Linpus Linux
# Intel Core Duo T2450 2.0GHz
# 14.1" WXGA CrystalBrite LCD
# Intel GMA 950 224MB paylaşımlı ekran kartı
# 2GB DDR2
# 120GB 5400rpm SATA
# DVD-Super Multi
# 802.11abg WLAN
# 6 cell
# 2.6kg

Deneyimli kullanıcılara sormak istediğim sizce yukarıdaki bilgisayar kullanacağım uygulamarda nasıl bir performans verir? Genelde 10-15 Word + 2-3 PDF dökümanı + MSN + Winamp/klip uygulamarı ile aynı anda çalışıyorum. (işim gereği :) ) Sizce performans tatmin edermi yoksa hayal kırıklığımı olur?

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
merhabalar.öncelikle laptopu alacağın yer olarak sana;
Hepsiburada.com | Akıllı Alışveriş Burada | Bilgisayar | ACER ASPIRE AS4710G-4A2G12MI CORE DUO T2450 2Ghz 2048MB 120GB KAMERALI TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR (PARLAK EKRAN)
burayı öneririm.çünkü senin laptopta ekran kartı ıntel chipsetli ve başarılı bir ekran kartı olduğunu söyleyemem.ama linkteki paylaşımsız bir ati kart içeriyor yani görüntü adına daha iyi işler yapacağı kesin.fiyat ve marka da değişiklik yok.
gelelim açıklamaya:bu bilgisayarın senin dediğin gibi kullanıldığını düşünürsek,belli ki işlemcisi baya bi terleyecek :sweatdrop: ve notebook ta işlemcinin yeterince soğutulamadığından yakınılıyor.bu uzun vade de işlemcinin ömrünü:fever: kısaltacak bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.ama onun dışında bu fiyata gerçekten güzel ürün yapmış acer.(zaten acer bunu hep yapıyor.)alınabilir...

santigado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar.öncelikle laptopu alacağın yer olarak sana;
Hepsiburada.com | Akıllı Alışveriş Burada | Bilgisayar | ACER ASPIRE AS4710G-4A2G12MI CORE DUO T2450 2Ghz 2048MB 120GB KAMERALI TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR (PARLAK EKRAN)
burayı öneririm.çünkü senin laptopta ekran kartı ıntel chipsetli ve başarılı bir ekran kartı olduğunu söyleyemem.ama linkteki paylaşımsız bir ati kart içeriyor yani görüntü adına daha iyi işler yapacağı kesin.fiyat ve marka da değişiklik yok.
gelelim açıklamaya:bu bilgisayarın senin dediğin gibi kullanıldığını düşünürsek,belli ki işlemcisi baya bi terleyecek :sweatdrop: ve notebook ta işlemcinin yeterince soğutulamadığından yakınılıyor.bu uzun vade de işlemcinin ömrünü:fever: kısaltacak bir unsur olarak karşımıza çıkıyor.ama onun dışında bu fiyata gerçekten güzel ürün yapmış acer.(zaten acer bunu hep yapıyor.)alınabilir...

Cevabın için çok teşekkürler :stuart:

Aslında oyun ile hiç aram olmadığı için paylaşımsız ekran kartına gerek yok diye düşünmüştüm. Intel GMA 950 paylaşımlı entegre ekran çipi işimi görür diye düşünüyorum e bir de ekran kartı fan sesi de yok :) ( DVD filmlerde yeterli performansı veriyor dediler GMA 950 ama alıp görmek lazım tabi...)

Bu işlemcinin terlemesi kötü olur, çünkü word, pdf, hesap tabloları ile haşır neşir olurken borazan gibi öten işlemci fanı kimse istemez herhalde :turned:

İlk verdiğim linkteki 780 küsur iken hepsiburadada 916 YTL, sadece ekran kartının ve 0.3 MP kameranın bu kadar fark yaratması ilginç :) Birde Vista var tabi ama ben Ubuntu/Pardus ile GNU/Linux denizine atlamayı düşünüyorum :happy:

Cevap için çok teşekkür ederim tekrar.

entır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşım öncelikle şunu belirtmek isterim acer marka notebook almanı önermem :nono:
neden diyecek olursan bir kaç işlem birlikte yapacaksan
acer sana uygun değil
biz arkadaşa almıştık adam sadece msn e giriyordu internette dolanıyordu bu esnada office uygulaması açmaya çalıştığında
bilgisayar çatlayacak kadar ısınıyordu ve kendiliğinden kapanıyordu
bir de 1700 ytl lik acer bunu yapan yaklaşık 900 ytlye bakıyorsun heralde sen o zaman hiç önermem sana önerim casper nirvana
Hepsiburada.com | Akıllı Alışveriş Burada | Bilgisayar | CASPER NIRVANA CPA-T239-9E05 DUAL CORE T2390 1.86Ghz 2048MB 160GB TAŞINABİLİR BİLGİSAYAR
ama xp kurmanı tavsiye ederim daha iyi performans almak için ben de bu modeli değil ama başka bir modeli var ve çok memnunum süper,tüm casper nirvanaların performansı çok yüksek:yes:

santigado

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba @entır öncelikle yorumun için teşekkürler.

Evet Acerin bir "ısınma" sorunu olduğu gerçek. Her ne kadar alışveriş sitelerinde bazı acer ürünlerinin altına "satın aldım kesinlikle ısınma yok, süper" gibi bazı yorumlar olsada bunlar gerçekçi değil bireysel görüşler. 1-2 Acer Laptopuda (5220 ve 4710 modelleri) denedim, cidden hissedilir derecede kasılma var. Pil garantisinin 6 ay olmasıda cabası.

Yanlız önerdiğin marka ise neredeyse "ısınma" ile eşdeğer olarak anılan casper :) Bazı casper laptop kullanan arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla deli gibi ısınma sorunu varmış çoğu casperde :)

Ve önerdiğin laptop neredeyse 1000 YTL civarında ve 780 YTL lik acerden özellikleri daha düşük :) :) :)

Nemesis

Dekan
Reaksiyon puanı
13
Oda arkadasımda var oyun oynamak istiyorsan sakın alma :)

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Sana önereceğim ürün Asus F3SC C2 olur.

ASUS F3SC C2 T7500 2.2 2G160 15.4'DVDR VSTP NV8400 Acer Notebook , Dell Laptop , Acer Dizüstü Bilgisayar

bu linkten incele istersen. 2gb ram var, işlemcisi de "santa rosa"lı yani yeni nesil. Hiç sorun yaşamadan dediğin işlemleri yaparsın. Hatta 1gb veya 2gb fazladan ram alırsan uçar resmen bilgisayar. zaten 2b ddr2 dizüstü ram i 55-60ytl arası. Yani bu bilgisayarı al, üstüne ram ekle, muhteşem olur. 160gb hddsi var. En önemlisi de "802.11n" kablosuz bağlantı desteği var. Diğer dizüstü bilgisayarlar zayıf sinyali alamazken, bu özellikle resmen her hattı sömürürsün. Bende bunun bir alt versiyonu var. Arkadaşlarda düşük derecede bağlantı bulurken bende en yüksek seviyede bağlantı buluyor. Tavsiye ederim pişman olmazsın.

entır

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

hasanmustafa

Asistan
Reaksiyon puanı
0
öncelikle acer 4710 yuksek fiyat vermi,şsiniz bende yani
electro worldde 969 ytl 2. si acer alma diyen arkadasın
önerdiği :Çakma marka casper acerden daha kalıteli değildir
bir ürünü önermeyeceğniz zaman onun yerine lutfen daha
iyisini öneriniz örneğin acer alma lg al yada sony al desen
amenna

salvatorre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elimde acer aspire 5710 var 1.400 aldım 2yıl garanti fazla deil 6 ay kullandım kendi kendine kapanmaya basladı zırt pırt aldıgım yere götürdüm acer a kendiniz götürün dediler oraya gittim verdim 60ytl ücret aldılar tekrar geri verdiler.halen daha bozuk kimse ısınma falan yapmıo demesin bi ben bilirim cektigim acıyı bu yazıyıda 2005 senesinde alınmıs siemens'den yazıorum benim bozuk laptop hic utanmadan orda duruyor.daha 1 yılı yeni doldurdu.

hasanmalatya

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba @entır öncelikle yorumun için teşekkürler.

Evet Acerin bir "ısınma" sorunu olduğu gerçek. Her ne kadar alışveriş sitelerinde bazı acer ürünlerinin altına "satın aldım kesinlikle ısınma yok, süper" gibi bazı yorumlar olsada bunlar gerçekçi değil bireysel görüşler. 1-2 Acer Laptopuda (5220 ve 4710 modelleri) denedim, cidden hissedilir derecede kasılma var. Pil garantisinin 6 ay olmasıda cabası.

Yanlız önerdiğin marka ise neredeyse "ısınma" ile eşdeğer olarak anılan casper :) Bazı casper laptop kullanan arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla deli gibi ısınma sorunu varmış çoğu casperde :)

Ve önerdiğin laptop neredeyse 1000 YTL civarında ve 780 YTL lik acerden özellikleri daha düşük :) :) :)
bilip bilmeden yorum yazılan yazılar gıcık olduğum kadar hiçbir şeye gıcık olmam. ben 1 senedir acer aspire 5520g kullanıyorum. kullanmadan sallamayın. biliyorsan konuş bilginden faydalansınlar bilmiyorsan sus adam sansınlar. hp nin ve compağın ısındığı kadar ısınıyor.

bildim delisi olanlara birde samsung d880 alırken şahit oldum, birde şimdi. yaklaşık 1 yıldır samsung d880 kullanıyorum.
hem acer bilgisayardan memnunum hemde cep telefonumdan. hp yye 2 kat para vereceğime acer alırım yine. klavye kullanımı çok güzel. artı ben msn açık pdf excell winamp explorer kasılmada yok :))) hamdolsun araştırarak aldım ve acer aspire 5520g den memnunum :))

binaryy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
elimde acer aspire 5710 var 1.400 aldım 2yıl garanti fazla deil 6 ay kullandım kendi kendine kapanmaya basladı zırt pırt aldıgım yere götürdüm acer a kendiniz götürün dediler oraya gittim verdim 60ytl ücret aldılar tekrar geri verdiler.halen daha bozuk kimse ısınma falan yapmıo demesin bi ben bilirim cektigim acıyı bu yazıyıda 2005 senesinde alınmıs siemens'den yazıorum benim bozuk laptop hic utanmadan orda duruyor.daha 1 yılı yeni doldurdu.
bende de 5710 var aynı sorunları bende yaşadım garantiye kendin göndermen gerekiyor. benimki de cok ısınınca kapanıyor fakat ben şöyle bi çözüm buldum
çoğu kullanıcı acer ın kendi programlarını kullanmadığı için " Acer ePower ManagementV2.00.2017 kurmadıkları için bu sorunla daha cok karsılasıyorsunuz
ısınmanın önüne geçmek için CPu hızını max mediuma düşürüyorum ve bilgisayar biraz soğur fakat bunu yapıncada bilgisayarda yavaşlıyor ama en azından kendiliğinden kapanmasından iyidir

diğer bir yolda işlemci fanının pislenmesinden kaynaklanıyordur
ben garantiyi önemsemeden bilgisayarımın arka kapağını açıp temizledim
böylede yapabilirsiniz

3. olarak 50 ytl hariçten bir soğutucu alarak öyle kullanabilirsiniz

keyloger

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
235
Bende 2 yıldır Acer Aspire 4920G kullanıyorum bu güne kadar hiçbir sorun yaşamadım üstündeki vistayıda uçurdum kafama göre işletim sistemimide kurdum. Ancak son zamanlarda artık fanı tozlandığı için ısınma sorunları başladı ya kendim açıp temizleyeceğim yada altına soğutucu pad alıcam yukarıda binaryy nin dediği gibi ama bir bilgisayarı kullanmadan yorum yapmayın! teknoloji işi şans işi hangi markayı alırsan al sorun çıkabilir. Çamur atmak için söylemiyorum herkes sony nin ne kadar iyi ürün ürettiğini bilir ancak 2 yıl once 3.5 milyar verip sony laptop alıp toplamda 6 ay bile adam akıllı kullnamamış arkadaşıma sorun birde :S Sen bahtsız bedevi oldukta sonra hangi markayı aldığın çokta önemli değil yani.. Ama acer gibi bir laptop üretici devin dünyada en çok laptop satan 2. firmanın casper gibi fason ürünlerle kıyaslanmasıda utanç verici. Ayrıca bilmeyenler için söyleyeyim Acer Ferrari'nin teknoloji sponsoru olmakla beraber acer aspire(gemstone) serisinin tasarımları BMW mühendisleri tarafından yapılmıştır...

saaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaklasık 1 yıldır acer aspıre 5710 kullanıyorum muhasebe işlerinde kullandığım pc m hiç ısınma proplemi yasatmadı bugune kadar yanlız tek bir sorunum var oda wista starter olması idi onuda xp ile çözdüm 1200 liraya almıştım 2008 şubat ayında ısınma problemi yasayan arkadaslara geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. acer notebookları herkese tavsiye ederim ama şunuda aklınızdan çıkarmayın ben pc mi ne teknosadan ne vatan bilgisayardan aldım buralardan alınan her bilgisayarda bugune kadar sorundan kurtulunulamadı buda bu işletmelerin pc yi alıp tüm işletim sistemi kendileri ve müşteriyi cezbedebilmek için fabrika çıkışı ile değil kendi değiştirdikleri yazılımlarla kuruyorlar ve bu pcleri olumsuz etkiliyor tam anlamıyla başaramadıkları için tüm pcler sorun çıkıyor tavsiyem kesinlikle buralardan pc almamanız varsa tanıdığınız bir bilgisayarcı ona sipriş ile aldırmanız yönünde ben bu sekilde yaptım bu ikinci laptopum ve ikisinde de hala sorunum yok:)

aykut5855

Doçent
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşım sadece bi öneride bulunmak istiyorum.2 gün önce bende bi laptop aldım.Biraz kurcaladım iyi bişeye benziyor anlattığın bütün işleri yapabilirsin diye düşünüyorum..Fiyat olarakta çok uygun geldi bi bak istersen...

IBM LENOVO 3000 N500 NS737TX C2D 2.0 GHZ NOTEBOOK

kelebek83

Asistan
Reaksiyon puanı
0
SONY VAIO VGN-FW490JAB NOTEBOOK

İŞLEMCİ: Yeni Nesil Intel Montevina 1066 MHz. 2.53 GHz. 3 MB Cache Bellek P8700 İşlemci
RAM: 4 GB DDR2 800 MHz Ram (Max 8 GB)
HDD: 320 GB SATA (7200 Rpm) HDD
OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer
EKRAN KARTI: ATI Mobility Radeon HD 4650 Max 2790 MB Ekran Kartı

320 GB SATA (7200 Rpm) HDD
DVD-RW Double Layer
Microsoft Windows® Vista Home Premium İng-Tr (64 Bit)

SONY VAIO VGN-NW130J/S NOTEBOOK

İŞLEMCİ: Intel Core 2 Duo 2.10 GHz. 800 MHz. 2 MB Cache Bellek T6500 İşlemci
RAM: 4 GB DDR2 800 MHz Ram (Max 8 GB)
HDD: 320 GB SATA (5400rpm) HDD
OPTİK SÜRÜCÜ: DVD-RW Double Layer
EKRAN KARTI: ATI Mobility Radeon HD 4570 Max 2280 MB Ekran Kartı

product_arrow.jpg
320 GB SATA (5400 Rpm) HDD
product_arrow.jpg
1.3 Mega Pixel Webcam, HDMI, Windows 7 Upgrade
product_arrow.jpg
Microsoft Windows® Vista™ Home Premium İng-Tr (64bit)

Son mesajlar