Acer 5742g Fan Temizliği !

Bu konuyu okuyanlar

alsec_

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar, Acer 5742g dizüstü bilgisayarım var.Alalı 1,5 sene oldu. İlk başlarda Pes, Fifa gibi oyunları sorunsuz oynuyordum; ancak son birkaç aydır oyunu açtıktan max 15-20 dakika sonra, bilgisayar kendiliğinden kapanıyor aşırı ısınmadan dolayı. Fanların çok tozlanmış olabileceğini düşünüyorum. Kendim kasasını açıp fanlarını temizlemeyi düşünüyorum. Nasıl yapılır, edilir bilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

Özellikleri;

320 Hard Disk, İ3 İşlemci, 3 GB Ram, 1 GB Ekran Kartı...

cnrgngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım kolay bir işlem aslında biraz araştırsaydın keşke resimli bir sürü doküman var internette

alsec_

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşım kolay bir işlem aslında biraz araştırsaydın keşke resimli bir sürü doküman var internette

Dostum, internette baktım da hep eski model kasaların açılması ile ilgili video ve resimli anlatım var. O yüzden bir de burada bilen arkadaşlara danışayım dedim.

Strake

Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Dizüstü bilgisarayların temizlenmesi genelde tehlikeli ve zordur yani masaüstü bilgisaray'ları kasasını açıp temizleyebiliyorduk ama leptoplar dikkatsiz bir şekilde temizlediğinde parçası çıkar veya kırılabilir benim tavsiyem anlayan birine temizletmen ama illa kendim temizliyecem diyorsan arka kapağını aç çok dıkkatlı bir şekilde temizlemeye başla kapağı temizlemeyi de unutma :)

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
cok dikkat etmek gerek dediginiz gibi, hele acersa temizlenecek bilgisayar 2 kez dikkat et derim,ben 6930 g serisi bir acer bilgisayari dikkatli bir sekilde actim ama o kapagi o kadar kalitesiz yapmislar ki,acikcasi acer ileride alacagim urun skalasindan ebediyyen cikmis oldu bu bilgisayarla,

ByEGT

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Garantisi bitmeden suni bir arıza oluştur ve teknik servise ver. Onlar temizliğini yapıyorlar. ;)

wolkhy1903

Müdavim
Reaksiyon puanı
79
arkadasım kendı basına acıp temızleme garantı dısı kalır...bende 5739g modelı var ben garantısı bıtmeden kendım actım temızledım garantı dısı kaldı ama bosver

alsec_

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bilgisayar zaten garanti dışında kalmıştı bir kaç ay önce, bende bilgisayarcıya para vermek yerine kendim temizlerim diyorum, öğrenci adamız sonuçta 3-5 liranın önemi çok :D :D Ama hala açamadım tam olarak, bir yer var orası çıkmıyor kırılacak diye korkuyorum :rolleyes:

vbektas

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
pcb yı dısarı alman gerekır yanı komple laptopu dagıtacaksın

cnrgngr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5742g yanlış hatırlamıyorsam altında kapak yok o modellerin biraz uğraşman gerek fana ulaşmak için çünkü sen yukarıdan sökmeye başlayacaksın ama fan anakartın altında :) tabi bu bilgisayarını garanti dışı bırakır yok illa sökmek istiyorum dersen seve seve yardımcı olurum.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende de var benimde acer 5742 g herşeyi iyi alalı bir yıl oldu içinden acayip ses gelmeye başladı fandan büyük ihtimal ama garantisi de var acapa ne yapsam ?anlayan birine actırıp fanı temizletsem garntisi bitermi arkadaşlar cvp bekliyorum?