Access poınt sorunu??

teknologs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar...kendime bir tane 5 ethernet portlu acces point aldım..ama kablosuz olarak otomatik ip alamıyorum...
kısacası:

1..kablolu olarak otomatik ip adresi alabiliyorum fakat kablosuz ip adresi alamıyorum..bağlanıyor fakat tanımlanmayan ağ diyor..
2..elle ip girerek internete çıkabiliyorum..ama ben wifi li telefonumla nete çıkamıyorum...yani elle ip girme sadece pc de geçerli değilmi...

3...benim kablosuz olarak ip almam gerek..

4... dhcp muhabbi felan var access pointte bununla alakası olabilirmi.

şimdiden teşekkürler arkadaşlar..

..

klain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
acces point markasi ne linksys mi ne birde wireless ethernet driver acces point tanit bence marka model ver yapalim

nsgnc

Profesör
Reaksiyon puanı
10
access pointe modemi dhcp sunucu olarak göstermen gerekiyor.

alli_Ef

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşım 1. olacak modemin dhcp sunucusunun açık olduğundan emin ol. sonrada access pointe manuel bir ip adresi ver ve ağ geçidi olarak'da modemin ip adresini yaz sorunun çözülecektir.

whois

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bazı access pointlerde kendi dhcp server hizmeti olsa da bu soruna modemin dhcp server hizmetini açıp onun verdiği adresleri dağıtmak olacaktır. Bunu da modemde dhcp yi açmak; access pointten de gateway ve dns adreslerini modemin ip adresini yazarak çözebilirsin.

Dhcp zaten kelime manası olarak Dinamic Host Configuration Protocol yani kısaca Dinamik İp hizmeti olarak geçmektedir.