Access point kurulumu

Bu konuyu okuyanlar

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
arkadaşlar bir türlü çözemedim bu konuda deneyimli arkadaşlardan yardım bekliyorum gerekirse teamviewer ile uzaktan bağlantıda yapabiliriz. sorunum şu airties 6372SO model airtouch destekli modemim var aynı şekilde bugün almış olduğum airties airtouch destekli 4310 access point var. güya tek tuşla kurulum yapılma olanağı sağlıyan airtouch özelliği malesef kurulum sağlamadı.müşteri hizmetleri bana manuel kurulum yapmamı söyledi ama bundada birçok kez denememe rağmen başarılı olamadım kabloyu söktüğüm an access pointin interneti gidiyor kablosuz alıp vermeyi bir türlü yapamadım bu konuda yardımcı olabilicek misiniz arkadaşlar.

eSa

Dekan
Reaksiyon puanı
352
Şimdi arayüzler modellere göre farklılık gösterebilir. Ancak ben sana yöntemini anlatayım. Her iki modemin de kablosuz çalışma modu mesh olmalı. daha sonra mesh ayarlarından mesh bağlantılarını aktifleştirdikten sonra diğer acces pointi listede görmen lazım. (ikisinin de aynı kanaldan çalışması önemli) bu bağlanılmak istenilen kablosuz cihazı seçim kayıt ediyorsun. Aynı işlemi bu seçtiğin cihaz üzerinde de yapıp, diğer cihazı seçip kaydediyorsun. böylece her iki cihaz birbirlerine tanıtılmış oldu. ikinci eklediğin cihaz üzerinde dhcp açık ise bu ayarı kapatman gerek. çünkü aynı network üzerinde sadece bir tane ip dağıtıcısı olabilir.

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=194661]eSa[/MENTION] teşekkür ederim verdiğin bilgiler için ama dediğin işlemleri yapmama rağmen. access point modemi görüyor ama Modemden access pointi bulamıyor hiçbir cihazı görmüyor. Mac adresleri Var iki cihazında eşleştirmeye çalıştım Manuel Olarak oda olmadı. uzaktan bağlantı ile yardımcı olabilir misiniz bu konuyla ilgili

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Modemden access point'e kablo çekerek yapabilirsin. Tabi mesh ile uğraşmayayım diyorsan.

Genero

Profesör
Reaksiyon puanı
1
modemle-access point i kuracağım yer arasına 10 metre filan kablo çekmem lazım [MENTION=84327]deatmania[/MENTION] :D