Absürt bir sorun

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
SELAM öncelikle konunun yeri burası olmayabilir bu yüzden mod lar affetsin sorunum aşırı derecede sinir bozucu ve absürt

yakllaşık yarım saat önce bilgisayarı açtım nette gezinirken bazı sesler duydum sitelerden sandım fakat dikkat edince sitelerden olmasdıgı anlaşıldı çıkan ses 3-4 saniyede bir klasörlerde ileri geri yaparken windowstan çıkan ses.
hiçbir program sayffa açık omamasına ragmen ses devam ediyor reset falan attım fayda yok şimdide bi şarkı başlangıcı gibi birşey giriyor araya

ne kadar saçma bir durum siz düşünün artık

yeni bir program yüklemedim sadece sabah chrome yi güncellemiştim muhtemelen virüstür
şu an tarama yapıyor antiv eset ama bir işe yararmı emin degilim

bir fikri olan yda daha önce başına gelmiş olanlardan (hiç sanmıyorum )yardım ederseniz çok iyi olur

not: arada çıkan ses beyaz saçlarınızla vedalaşmaya hazırmısınız diyor

Reaksiyon puanı
4
görev yöneticisnden bak hangi programlar çalısıyor.yabancı bı program varmı?

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
başka program falan yok sadece açık olanlar

Reaksiyon puanı
4
çok ilginç geldi.ilk defa boyle bırsey duydum.antivirüs virüs falan buldumu.eger chrome den sonra oldu dıyorsanız sistem geri yükleme falan yapın.

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
sorun çözüldü sonunda

antiv tarama yaptı birşey bulamadı daha sonra combofix adlı programla taradım oda bir haklt bulamadı

tam bu arada klasör seslerinin arasında bir ilaç reklamı yapıldı herşey kapalıyken ilacın adı moniva greiveg olan bir beyaz saçlara veda edin gibisinden 1 dakika civarında süren bir dinleti yayınlatttı bu başlayıp kesilen sesti

son çare olarak sistem geri yükleme yaptım önce 2 gün öncesine sonra ayın 23 ü ne ama aynı sesler devam ediyordu
son olarak netin fişini çekip taktım modem tekrar baglandıve sesler kesildi

şimdi nasıl saçma sapan bir durum içerisinde bana reklamlarını yapan o ilaçşirketini bi yakalarsam (telefonlarınıda söylüyordu ama kesildi )

mutlu son ilgilenene arkadaşlara teşekkürler:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:

Staunch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Nette dolaşırken dikkatli olmak gerekiyor. Bazı siteler scripleri siz sayfadayken yüklüyor. Bizde çağresiz zombi durumuna düşüyoruz. Güncel bir antivirüs programı ile tarat, müzik uzantılı bütün dosyaları bilgisayarında tarat. Temp ve templatelerde bir şeyler bulabilirsin.

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
malesef mutlu son degil sorun bugün itibari ile tekrar başladı ve yapacak başka hiç bir şey kalmadı

buradada aynı sorunu yaşayanlar olmuş fakat herhangi bir çözüm yok bi yardım lütfen:(:(:(

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Windows'un varsayılan sesleri değişmiş gibi geldi bana. Denetim masasından "ses-->ses efekti" ne girip kontrol edebilirsin.

İşletim sistemin Windows 7 ise ses düzenini değiştirmeyi bir dene.

tunaboyları

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir bilgisayar donanım teknisyeni olarak şunu diyeyim.

hoparlörleri kapat.yada seslerin tümünü kapat.ve tekrar dosyalar arası ileri geri git gel.bak bakalım ses çıkıyormu.eğer ses çıkıyorsa şık var.

1. hard diskin kafası okuma esnasında plakaya vuruyordur yada sonlandırmadaki mıknatısa vuruyordur.başın saolsun hdd gidici.

2.bios un daki minik hoparlörden geliyordur ki düşük bir ihtimal bios pilini çıkarıp aç kapa düğmesine bas yada resete basıp tekrar pili tak.

3.avira antivirüs kullanan pclerde avira virüs yada adaware bulduğunda ilk uyarıyı bios taki hoparlörden o yoksa normal hoparlörden veriyor.

Staunch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
eventine varmı diye bir bakabilirmisin. birde antivir update yap virüs taraması gerçekleştir. Çok acayibime gitti sadece ses mi çıkartıyor hata gibi bir ses mi yoksa başka bir şeymi. msconfig den bir bak tanıdık gelmeyen bir şey mi services.msc den de bir araştırırsan bilinmeyen servisleri kapatıp yeniden başlat. Oda olmadı safe modda aç ses geliyormu diye bak.
Sorun devam ediyorsa safe modda system geri yükleme yap. İlk yazdığında aklıma Hardware bir sorun gibi geldi ama reklam filan. Script işi gibi geldi. Formatlama bence Sağlam antivirüslerle temizlersin.

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ses ayarlarına baktım herhangi bir fark yok

ikinci olarak ses kasadan gelmiyor kulaklıktan hoparlörden geliyor yani donanımsal bir ses degil

geri dönüşüm zaten yaptım farketmedi net i kesince sesde kesiliyor

durum bu anlayabilen varsa helal olsun

erenberk

Rektör
Reaksiyon puanı
101
Görev yöneticisinde açık uygulamalara bir bak; şüphelendiğin uygulama varsa kapatmayı dene ve bak bakalım ses kesiliyor mu kesilmiyor mu diye. Bu şekilde hemen bulursun sesin nereden geldiğini.

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
görev yöneticisindede sorun var açılıyor 2 saniye sonra kapanıyor

format istiyor bilgisayar ufak ufak donmalarda başladı

Allah sonumuzu hayır etsin

Staunch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Virüs Olduğu kesin Task manager kapanıyorsa. temizlemek için onlarca yol var. Fakat yeniden yükleme en iyi çare bence.

Reaksiyon puanı
4
ılk once cclaner programı varsa.tum arayıcı geçmişlerını silin.avast antıvırusu yukleyın guuncelleyın,ve baslangıç tarama ozellıgıne gelin burayı maximum hassaslıga çıkarın baslangıcta tara dıyın.bılgısayarı yenıden baslatın bılgısayar açılmadan tarama baslayacak.vırus aktıf olmadan avast bulup temızleyebılır.tarama bıraz uzun suruyor.

kcr

Asistan
Reaksiyon puanı
14
En temizi format atmak gibi geliyor bu durumda. Kaliteli bir antivirüs de şart tabii ki.

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
cclenar kullandım hepsini taradı şu an ses yok
ama her an başlayabilir
formattan önce son olarak birde avast denerim bi iki gün içerisinde sonucu da buraya yazarım

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
ses kartı driverını guncelle.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
ses kartı driverını guncelle.

kel alaka cevap ? keşke okusaydın cevap yazmadan önce.

sorunu olan arkadaş için ise, eğer kaybedecek çok dosyan yoksa bas formatı gitsin. normalde böyle ilk sorunda format öneren tiplere uyuz olurdum ama senin sorununda yapacak pek bir şey yok. antivirüs temizlese bile için rahat olmaz bilgisayarı kullanırken.

clients

Profesör
Reaksiyon puanı
36
arkadaşım klasorler arası dolasırken ses geliyor bir nevi cızırtı bu ses driverından kaynaklanması muhtemeldir virusler oyle bir sey yapmaz baska bir nedenıde yoktur.,
bir program kurmussa driverlara zarar vermiş olabilir .
format kesin cozum değil ama kısa ve temiz çözümdür bir şeyi tyapmak için bazen saatlerce ugrasırsın olmaz sonunda format secersın basdan yaaprsan 1 saate işin biter.
format oneren tiplerden değilim

format önermeyi değilde sorunu çözmeye yardımcı olun.

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
arkadaşım klasorler arası dolasırken ses geliyor bir nevi cızırtı bu ses driverından kaynaklanması muhtemeldir virusler oyle bir sey yapmaz baska bir nedenıde yoktur.,
format kesin cozum değil ama kısa ve temiz çözümdür bir şeyi tyapmak için bazen saatlerce ugrasırsın olmaz sonunda format secersın basdan yaaprsan 1 saate işin biter.

hala okumuyorsun ve burnunun dikine gidiyorsun ama. hoparlörden insan sesi geldiğini ve beyaz saçlardan bıktınız mı diye bir yerin reklamını yaptığını aynı insan sesinin firma reklamı yaptığını anlatıyor. modemi kapadığında seslerin kesildiğini modemi açtığında seslerin tekrar geri geldiğini söylüyor. görev yöneticisi açıldıktan 2 saniye sonra kapanıyor ve bilgisayar donmaya başlamış.

şimdi söyle bize ses driverini güncelleyince bunlar geçer mi ?

Erngnctrk

Asistan
Reaksiyon puanı
8

tamamen katılıyorum :D

darkeagle37

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu tarz virüslere CID deniliyordu sanırım. Genelliklede Temp, temporary internet files veya kullanıcı dosyalarının içine bi yere atıyor. İlk önerim Görev yöneticinsen programın exe ismini bulup aramak. İkinci önerimde yeni bir kullanıcı açıp giriş yapman.

Staunch

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu format atmak sorunu çözmez dimi. Ama şu var bozulmuş olan windows dosyalarını temizler yeni bir sistem kullanırsın. Belkide sistem içinde bulunan virüs gerçekten tehlikeli malware yada logger gibi bir şey bilemediğine göre en akılcı çözüm pc nin yeni bir SİD ile kurlumasıdır. Bir bilgisayarda Task manager 2 sn sonra kendiliğinden kapanıyorsa çok sağlam profosyonel temizleme cihazları gerekir öyle 30 dk da olacak iş değildir gerçek virüs temizlemek. şimdi ben bir sistemi içinde programlarıda dahil olmak üzere 40 dk da kurabiliyorum. ama virüs temizliği gerekli olan bir bilgisayarda 6 saat boyunca çalışıyorum. Kolay çözümler üretmek akılcıdır. Varsa önemli bilgilerin tarama yapar yedeklersin sonrasında basarsın formatı.

hkncetin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Process Explorer ile bir kontrol ettir. Virüs, reklam ajanı gibi bişi bulaşmış büyük ihtimalle. güvenli kipte combofix, search & destroy, gibi programlarla tarattır. internet explorer in eklentilerine bakıp yabancı gelenleri devre dışı bırak. autoruns ile açlıştaki programları, ve diğer seçenekleri kontrol et.

regena

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ses artık eskisi kadar gelmiyor arasıra olmaya başladı formattan başka çarede kalmadı
aslında önerilenlerin hepsini zaten yaptım(combofix tarattım sonuç aynı)

önemli dosya olarak fazla bir şey yok dizi arşivim var onlarda d de yedekli zaten devam ederse basıcam formatı

başladıgında nasıl sinir ediyor tahmin bile edemezsiniz sürekli
ilgilenen herkeze teşekkürler