Abd'nin Tüketici Raporundan: Sakın İphone 4 Almayın Uyarısı!

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Sakın İPhone 4 almayın uyarısı!

iPhone 4'ün bitmek tükenmek bilmeyen anten tartışmasına son cevap ABD'nin Tüketici Raporundan geldi.

iPhone 4'ün bitmek tükenmek bilmeyen anten tartışmasına son cevap ABD'nin Tüketici Raporundan geldi: "Biz iPhone 4'ü tavsiye etmiyoruz."
Tüketici Raporları sorumlularından Mike Gikas; "Mühendislerimiz gereken bütün testleri iPhone 4 üzerinde denedi ve ne yazık ki sonuç olumsuz" dedi. Elinizin, telefonun sol üst tarafıyla yani antenin olduğu bölgeyle teması halinde, çekim gücünde gözle görülür bir düşüş oluyor. Bu düşüş o kadar büyük ki konuşmanızın ortasında hattınız kesilebiliyor.
Yapılan testlerde mühendisler dışarı dünyaya tamamen kapalı bir sistem kullandı. Özellikle de herhangi bir radyo sinyalinden uzakta bir alan tercih edildi. En çok da çekim gücünün şebeke tarafından azaldığı yerlerde konuşmanın tamamen imkansız olduğu sonucu ortaya çıktı. Sonuçlardan emin olmak içinse aralarında; iPhone 3GS ve Palm Pre'nin de bulunduğu bir dizi farklı telefon da test edildi.

Nitekim iPhone 4 hariç, hiçbir telefonun sinyal gücünde gözle görülür bir düşüş belirlenmedi. Testler sonucundaysa bu soruna ufak ve garip de olsa bir sonuç bulundu. iPhone 4'ümüzün sol üst tarafına takacağımız koli bandı veya başka kalın, yalıtkan bir malzeme sayesinde yaşanan bu soruna bir çözüm bulabiliyoruz.
Gikas; "Her ne olursa olsun iPnone 4'ün bu soruna kökten bir çözüm bulması gerekiyor. Aksi taktirde bizden geçer not alamayacaklar ve ne yazık ki tüketicilere "iPhone 4 almayın" uyarısını yapmak zorundayız" dedi.

Kaynak

Goruslerinizi bekliyorum.

---------- saat 00:30 eklendi ---------- önceki mesaj saat 00:28 eklenmişti ----------

iphone 4 kullanan arkadaslar koli bandi isinizi goruyormus :p

yaseta

Profesör
Reaksiyon puanı
63
iphone elinizde patlar deselerde satar bu iphone

El Padrino

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
70
iphone elinizde patlar deselerde satar bu iphone

Aynen.Milletin gözü cahillikten kör olmuş.Sosyal hayatta doyamamış, ezik kalmış egolarını tatmin etmek amacıyla iPhone alan milyonlarca insan var.Sözüm herkes için değil.Metrobüste suratına tükürmeyeceğin adamların elinde iPhone gördükten sonra bu kanımın kesinlikle doğru olduğunu anladım.Milletin ayağında ayakkabı yok gidip 1500 lira verip iPhone alıyorlar.Sonra aylarca aç kalıp taksidini ödeme peşine düşüyorlar.Çevremde bolca gördüm bu örnekleri.

Bi arkadaşım iPhone nedir bilmezdi başka bir arkadaşımda gördü."Aaa buda ne lan?, markası ne bunun" dedi.3 ay önce yaşadım bunu ! 2 hafta sonra baktımki çocugun elinde iPhone var.Ne desem boştu o anda.Hayırlısı olsun dedim.Oluruna bıraktım çocuğu.

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Benim sinir oldugum olay, mekanik bir hatayi (anten hatasi) , algoritma vesaire diyerek kapatmaya calismalari, yani iphone kullananlari ayni zamanda mal yerine koymalari.

SwateR

Rektör
Reaksiyon puanı
662
Ya zaten param olsa da almam ben bu telefonu. İphone 4 mü neyse en az 2.000 TL' den bahsediyorlar. Yuh yani ki ne yuh! Bir telefona bu kadar para verilmez. İsraflıktan başka birşey değil.

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
O kadar parayı o alete vermek anlamsız.Üstelik istediğiiz uygulama vs leri de yükleyemiyormuşsunuz.Apple ne isterse o ..Olduu..
2000tl lere canavar bir pc toplarım daha iyi :)

sdmh

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Önemli olan IPhone değil. Önemli olan Amerikadaki kamu kuruluşunun Milyar dolarlık Apple şirketinin gözünün yaşına bile bakmaması. Hatalıysa hatalı demesi.

Bizde sabah testlerde 170 küsür bebek mamasından 3 tanesinde kurşun çıkıyor. Markaları bile açıklanmıyor. Öğleden sonra 3 taneside temiz çıkıyor. Hepsi sorunsuz

POWER

Rektör
Reaksiyon puanı
161
Apple sempatizanlarını bağlamayan ama bizim gibi parayı sokakta bulmayıp parasının karşılığını alanlar için IPHONE BOŞ!

intricate

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Hiç bir zaman çekici gelmedi bana Iphone'lar. Çok da pahalı...

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Modasal görgüsüzlük çılgınlığına hayır.

MrDeNNiS

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Param olsa hiç düşünmem alırım ama nerdeeee :)

akmannnnnn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne iPhonesi ya :d benim arkadasların çoğu da iphone kullanıyon hiç özentim olmadı cok dandik geldi hatta. Ben 5 sene önce aldıgım 6630'u kullanıyorum hala :D :D

internetkurdu44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ıphone moda olabilir ama kullanışlı mesela fazla para vermek yerine ıphone 3g-2g almak mantıklı ama 3gs ve 4g ye karşıyım parana yazık

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
yakinda android , symbian, ve ios4 i karsilastirmak uzere baslik acicam. ama onlar iligli basliklari belirlemeye calisiyorum. mesala herkesin istedigi genelde istedigi seyler nelerdir, hangi mobile os lar bunlara desktek veriyor veya vermiyor gibi. ornegin video lari yuklemek icin hangisinde convert etmek gerekir ( ios4) hehhe.

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
Abd'de olsam 300 dolara alırdım neyse ama 2000 lira gibi bir fiyattan bahsediyoruz. Fabrikatör olsam yine almam yazık günah o paraya..

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
ıphone moda olabilir ama kullanışlı mesela fazla para vermek yerine ıphone 3g-2g almak mantıklı ama 3gs ve 4g ye karşıyım parana yazık
iPhone'dan daha kaliteli bir HTC telefonu, Android işletim sistemi olarak daha uygun fiyata alabilirsin.

Abd'de olsam 300 dolara alırdım neyse ama 2000 lira gibi bir fiyattan bahsediyoruz. Fabrikatör olsam yine almam yazık günah o paraya..
300 dolar değil, aylık taksitli ödeme fiyatı o.
Aynı şekilde Turkcell de aylık ödemeli o fiyata veriyor iphoneları.

MegaWolt

Profesör
Reaksiyon puanı
42
300 dolar değil, aylık taksitli ödeme fiyatı o.
Aynı şekilde Turkcell de aylık ödemeli o fiyata veriyor iphoneları.

Yanlış biliyorsun. Abd'de AT&T 299$'a ihone 4 veriyor ve ayrıca sen tarife seçiyorsun. İphone 3g ve 3gs modelleri de 99 ve 199 dolar fiyatlarında, yani Türkiye gibi kazık ötesi değil.
Turkcell in verdiği fiyatlar 2000 liranın üzerinde, yani kazığı köklüyor turkcell.

xmRipper

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yanlış biliyorsun. Abd'de AT&T 299$'a ihone 4 veriyor ve ayrıca sen tarife seçiyorsun. İphone 3g ve 3gs modelleri de 99 ve 199 dolar fiyatlarında, yani Türkiye gibi kazık ötesi değil.
Turkcell in verdiği fiyatlar 2000 liranın üzerinde, yani kazığı köklüyor turkcell.
Yanlış mı biliyorum :D Neye dayanarak bunu söylediğini merak ettim doğrusu.
Cahil cüheyla kulaktan dolma şeylerle çok biliyormuş gibi yazmayın şuraya :)

O gördüğün 99-199$ gibi fiyatlar, gms operatörüne belli bir süre aylık ödenen fiyat.
Sen onu direk satın almaya kalkarsan 600$ civarı ödeyeceksin.
Ha bu fiyat türkiyedekine göre tabiki daha ucuz ama ödenen fiyat 99-199$ vs. değil.

Aynı şekilde Turkcellden alırsanda tercihine göre aylık 300 TL - 70 TL arası fiyatlarla alabiliyorsun iPhone'u.

Ha bu sadece iPhone için değil, gidip HTC HD2 veya HTC EVO 4G alırsanda aynı şey geçerli.

Bknz: HTC Store
HD2 nin fiyatı 99$ olarak gösteriliyor. (bknz HTC HD2 fiyatı)
Tıklandığınızda ise taahütsüz alırsan toplamda ödenecek fiyatı 549$ olarak gösteriyor.

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
evet arkadaslar dunyada 300 dolara iphone yok. 18 aylik sabit hat sozlesmesi yaparsaniz bu fiyata aliyorsunuz. yok yapmazsaniz payasyougo secenegi ile alirsaniz 650 euro:) yinede turkiyeden ucuz.

aperon

Doçent
Reaksiyon puanı
10
memlekettede 2600liradan satılıyor...diğerleri 1500den aşağı değil ve peynir ekmek gb gidiyor...
sanki asgari ücret 3000lira...sanki herkes Dr...

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
iphone bence ota b.ka harcayak param var havasi atmak icin alinan bir cihaz. Bilenler bilir yabanci sitelerde iphone kullanan ve savunanlara iphone Fan boy diye lakab takilmis. Abd resmi tuketici derneginin almayin tavsiye etmiyoruz dedigi bir urunu inadina gitip satin almak baska nasil aciklanabilir.

origamic

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
almayın dediler bu kadar sattı alın deseler ne olacaktı kim bilir

darkman1234

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone çok gereksiz bir cihaz bence + pahalı. İphone yokken de hayat vardı :)