A9 kamera sorunsalı

Bu konuyu okuyanlar

omrbrnre

Asistan
Reaksiyon puanı
17

Merhaba oppo a9 2020 aldım kamera denemesi yapıyordum gece için flaşı açtım çok bozuk oldu tavsiyeleriniz nedir?

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Çok güzel ve kesin çözüm bir önerim var. Uygularsan yüzde yüz çözüm. Bir daha Orta alt segment telefon alma :D

Şaka bir yana Ne yazıkki o fiyat bandıda telefonlar için gece çekiminden pek birşey bekleme. Gündüz ışık varken güzel idare eder fotolar çekebilir ama gece fotoları videoları çok kötü oluyor. İşlemcisi Snapdragon olduğu için belki Gcam vb kamera programlarını indirip deneyebilirsin kalitede bir değişiklik olacka mı diye.

bindokuz103

Asistan
Reaksiyon puanı
150
Kamerada ki yapay zeka özelliğini kapatıp gece moduna al flaşı kapatıp öyle çek.
Fotoğraf çekim çözünürlülüğü değiştirip öyle dene.
Belki farkında olmadan bazı ayarları değiştirmiş olabilirsin, kamera ayarlarından fabrika ayarlarını yükle yeniden dene.
Umarım bunlardan biri sorunu halleder. Bir de iso değeri ayarını manuel olarak değiştirebiliyorsan arttırıp öyle dene.

Smoke On the Water

Profesör
Reaksiyon puanı
3,910
Cozum=o sakat çalışan yapay zekayı kapatmak fakat gerçekçi olalim gece çekimleri o telefondaki sensörler ile hiçbir zaman bir kamera gibi iyi olmayacak.

omrbrnre

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Çok güzel ve kesin çözüm bir önerim var. Uygularsan yüzde yüz çözüm. Bir daha Orta alt segment telefon alma :D

Şaka bir yana Ne yazıkki o fiyat bandıda telefonlar için gece çekiminden pek birşey bekleme. Gündüz ışık varken güzel idare eder fotolar çekebilir ama gece fotoları videoları çok kötü oluyor. İşlemcisi Snapdragon olduğu için belki Gcam vb kamera programlarını indirip deneyebilirsin kalitede bir değişiklik olacka mı diye.
Hocam gönül ister iyi bişi almak ama cebe göre aldım ki acildi.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kamerada ki yapay zeka özelliğini kapatıp gece moduna al flaşı kapatıp öyle çek.
Fotoğraf çekim çözünürlülüğü değiştirip öyle dene.
Belki farkında olmadan bazı ayarları değiştirmiş olabilirsin, kamera ayarlarından fabrika ayarlarını yükle yeniden dene.
Umarım bunlardan biri sorunu halleder. Bir de iso değeri ayarını manuel olarak değiştirebiliyorsan arttırıp öyle dene.
Yapay zekayı nasil kapaticam bi bakarım

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Yapacak bir şey yok. Bende de öyle :/

omrbrnre

Asistan
Reaksiyon puanı
17
Merhabalar ayarlarda bi 4:3 var bi 4:3 48 mp var. 48 mp ne zaman kullanılır ?

Son mesajlar