A71 mi Almalıyım Yoksa A52 mi Beklemeliyim?

Bu konuyu okuyanlar

rosellealper

Doçent
Reaksiyon puanı
419
A52 Modeli Mart ortasında çıkacak diyorlar. 3800 TL Bütçem var ve aklımda Samsung A modelleri var. A52 400 dolardan çıkacağı söyleniyor. 400 dolar sanırım ülkemizde 4000-5000 arasına tekabül ediyor.
Sizce A52 4000den ucuza çıkar diye beklemeli miyim yoksa A71 almalı mıyım?
Reno 4 alin

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Bekleyebiliyorsanız yeni gelecek modelleri bekleyin.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
A52 beklenebilir. Ama A71 önermem.

Reaksiyon puanı
6,381
Bazı yorumlarınızı hayretle okuyorum gerçekten. Diyelim ki yerine önerdiğiniz ürünlerle benzer fiyatlarda çıktı A52. Hızlı şarj dışında hangi konularda üstünler? OIS, 5G, 4 yıl güncelleme desteği + suya ve toza dayanıklılık + muhtemel daha iyi bir kamera. Bunları göz önünde bulundurarak mı öneri yaptınız?
Amiral gemilerinde 5G gereksiz olmasa da olur oldu, gereksiz cihazlarda sırf satış için ekstra 5G konuldu ve eleştirildi de A52'de 5G olunca övülmesi mi gerek oldu? 5G gram bir şey ifade etmiyor bir orta segmentte, uygun fiyatlı orta segment telefon arayan kişi 5G kullanabilmek için ekstra masrafa mı girecek? Ayrıca burası Türkiye, sırf övmek için görülemeyen bir şeyi kullanmayın.

Ayrıca 4 yıl güncelleme diye abarttığınız o bir farkı olmayan politikanın ilk 2 yılı gerçekten aylık güncelleme geri kalan 2 yılı da 3 ayda bir verilecek downgrade güncellemeleri. Ki o 4 yıl da tamamen güvenlik güncellemeleri, yani genel bir güncelleme değil (Ki dediğim gibi o sadece güvenlik güncellemesi olan güncellemelerin de 2 yılı sadece gerçekten güncelleme ). Övdüğünüz yerler saçma, çok iyi bahsettiğiniz yerlerin gerçeği farklı.

Ayrıca RESMEN reklamını yaptığınız şey IP67, sıçramalara karşı dayanıklı olması. Bunun maliyet yüzünden sertifikasını resmi olarak almıyorlar fakat markaların da belirttiği gibi Realme'de de, Oppo'da da, Xiaomi'de de bu segmentte sıçramalara karşı dayanıklılar. Maliyeti gereksiz arttırdıkları için sertifikası alınmıyor sadece, ayrıca internette de bakabilirsiniz Opppo Reno 4 ve Realme 7 Pro da uzun süre su altında bırakılma, sıçrama gibi çoğu testten gayet sıkıntısız çıkıyor.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Amiral gemilerinde 5G gereksiz olmasa da olur oldu, gereksiz cihazlarda sırf satış için ekstra 5G konuldu ve eleştirildi de A52'de 5G olunca övülmesi mi gerek oldu? 5G gram bir şey ifade etmiyor bir orta segmentte, uygun fiyatlı orta segment telefon arayan kişi 5G kullanabilmek için ekstra masrafa mı girecek? Ayrıca burası Türkiye, sırf övmek için görülemeyen bir şeyi kullanmayın.

Ayrıca 4 yıl güncelleme diye abarttığınız o bir farkı olmayan politikanın ilk 2 yılı gerçekten aylık güncelleme geri kalan 2 yılı da 3 ayda bir verilecek downgrade güncellemeleri. Ki o 4 yıl da tamamen güvenlik güncellemeleri, yani genel bir güncelleme değil (Ki dediğim gibi o sadece güvenlik güncellemesi olan güncellemelerin de 2 yılı sadece gerçekten güncelleme ). Övdüğünüz yerler saçma, çok iyi bahsettiğiniz yerlerin gerçeği farklı.

Ayrıca RESMEN reklamını yaptığınız şey IP67, sıçramalara karşı dayanıklı olması. Bunun maliyet yüzünden sertifikasını resmi olarak almıyorlar fakat markaların da belirttiği gibi Realme'de de, Oppo'da da, Xiaomi'de de bu segmentte sıçramalara karşı dayanıklılar. Maliyeti gereksiz arttırdıkları için sertifikası alınmıyor sadece, ayrıca internette de bakabilirsiniz Opppo Reno 4 ve Realme 7 Pro da uzun süre su altında bırakılma, sıçrama gibi çoğu testten gayet sıkıntısız çıkıyor.
Size daha önceden "profilinize Apple tabelası asın" demiştim bence şimdi "anti-Samsung+Xiaomi" tablası assanız daha yerinde olur.

Birincisi 4 yıl güncelleme politikası sizin bildiğinizi sandığınız gibi değil. "3 yıl Android güncellemesi + 4 yıl her ay gelecek olan güvenlik güncellemesi" şeklinde. Hatta örenekleyelim: S10, 3 yıl Android güncellemesi alacak mı alacak ayrıyeten normal her ay güvenlik güncellemesini alacak mı alacak. Sizin dediğiniz anca giriş segmnet için geçerli olabilir. Basın açıklamasını da okursanız aylık ve üç aylık genişletildi diyor sadece 3 ay demiyor.

İkincisi "5G gram bir şey ifade etmiyor bir orta segmentte" lafınızından sonra çok daha bir yorum yapmaya değmez ama her segmentte 5G yaygınlaşacak ve gayet de önemli bir teknoloji. Şu an için Xiaomi ve Samsung yakında diğer firmalar da atılım yapacaktır.

Ayrıca da size sorduğum "bu cihazlar hızlı şarjın dışında hangi konularda üstün A52'den" sorusuna markayı karalamakatan bir cevap bile verememişsiniz çünkü sizin de gayet iyi bildiğiniz gibi yok. Tabii yok olduğu ve objektifliğinizi kaybettiğiniz için de nereye saldıracağınızı bilmiyorsunuz ve olan güzel özellikleri de karalama yoluna giriyorsunuz.

Son olarak da reklam benim işim değil o sizin işiniz. Apple'ı öven konuları, Samsung ve Xioami'yi anlamsız ve bilgisiz şekilde yerin dibine sokan konuları açan sizsiniz. Bunun yanına Oppo şakşakçılığı da dahil. Benim öneri yelpazem oldukça geniş o yüzden reklam kisfesinin başını tutan sizsiniz ben değil.

Son düzenleme:

Furkany65

Asistan
Reaksiyon puanı
49
A52 Modeli Mart ortasında çıkacak diyorlar. 3800 TL Bütçem var ve aklımda Samsung A modelleri var. A52 400 dolardan çıkacağı söyleniyor. 400 dolar sanırım ülkemizde 4000-5000 arasına tekabül ediyor.
Sizce A52 4000den ucuza çıkar diye beklemeli miyim yoksa A71 almalı mıyım?
A71 alın derim.

Azofer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
a52 bekleyin ama a71 de 3600 şuan a52 beklemediğin fiyattan çıkarsa a71 alabilirsin ben de şuan a52yi bekliyorum fiyatı rekabetçi olmazsa a71 alacağım.

Technoob

Asistan
Reaksiyon puanı
110
a52 bekleyin ama a71 de 3600 şuan a52 beklemediğin fiyattan çıkarsa a71 alabilirsin ben de şuan a52yi bekliyorum fiyatı rekabetçi olmazsa a71 alacağım.
acaba 3500 4000 tl arasından çıkma ihtimali var mı ? Yurt dışında 350 400 dolar civarındaymış.