A7 CryptoPack [ PE Protector ]

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yazdığınız programları sıkıştırarar boyutlarını küçültebilir (bkz. UPX), kodlarının değiştirilmesini 'c(r)ack' engelleyebilirsiniz (bkz. Themida).

Soru, istek, öneri, eleştiri gibi geri dönüşleriniz programın gelişimi açısından önemli...Lütfen yorum yapmaktan çekinmeyin.

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
0 geri dönüş, kimse program yazmıyor ve yazdığı programın cracklenmesini engellemek gibi bir niyeti yok sanırım. Yada crackli başka alternetifler kullanıyorsunuz?

Programın yüzlerce dolarlık ticari benzerleri ile aynı ve daha fazla özelliği tamamen ücretsiz sunmayı hedefliyorum ama buna zaten kimsenin ihtiyacı yok gibi görünüyor.

Belkide yanlış polika izliyorum. Benzerleri kadar geliştirip işi ticarete dökmem gerekiyor sanırım.

660984842.png

EnverYigit

Profesör
Reaksiyon puanı
11
@osC++CoDeR Kimse yorum atmadığı için konu arkalara gitmiş ilk defa gördüm her gün sıklıkla girdiğim halde

phiuse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hemen karamsarlığa girmeyelim. Biraz daha yazılım ağırlıklı forumlarda deneyelim şansımızı. Çok güzel bir çalışma elinize emeğinize sağlık.

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hemen karamsarlığa girmeyelim. Biraz daha yazılım ağırlıklı forumlarda deneyelim şansımızı. Çok güzel bir çalışma elinize emeğinize sağlık.
Şans deneyecek bir durum yok ki. Zira ticari kaygıyla yazılan bir program değil, ücretsiz. İlgi ihtiyaç olmadanda geliştirilmesi çok anlamlı değil. Bana bir faydası yok, sadece referans niteliğinde.

Reaksiyon puanı
188
OS X kullandığım için yazılımını aktif olarak test etme şansım yok ama blog'una baktım ve güzel şeyler yazmışsın. Bir ara blogunu baştan sona okumaya niyetliyim :) Eline sağlık...

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
eline sağlık hocam. programcılığa yeni merak sardım bende bu paketleme işleri ile daha önce ilgilenmiştim ama sadece programların exesini baypass edip c()acklamak için. öyle amatörce bir uğraştı benimki. bu paketleme programını hangi dille yazdınız acaba.

LeaveNhA

Doçent
Reaksiyon puanı
5
"Nice work, +rap... ;)"

ingilizce dersimin ortasında bi bakınırken gördüm, mükemmel iş üstadım, başarılarınızın devamını diliyoruz. :)

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
OS X kullandığım için yazılımını aktif olarak test etme şansım yok ama blog'una baktım ve güzel şeyler yazmışsın. Bir ara blogunu baştan sona okumaya niyetliyim :) Eline sağlık...
Tşk ederim, aklına takılan birşey oluırsa taş atmaktan çekinme :)
eline sağlık hocam. programcılığa yeni merak sardım bende bu paketleme işleri ile daha önce ilgilenmiştim ama sadece programların exesini baypass edip c()acklamak için. öyle amatörce bir uğraştı benimki. bu paketleme programını hangi dille yazdınız acaba.
Assembly yani MASM ile yazdım.
"Nice work, +rap... ;)" ingilizce dersimin ortasında bi bakınırken gördüm, mükemmel iş üstadım, başarılarınızın devamını diliyoruz. :)
Thanks bro :)

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
hocam aşmışsın sen. tebrikler. ellerine sağlık. bilgisayar mühendisi olupta böyle bir programın yanından geçemeyecek yüzlerce kişi var :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
@osC++CoDeR Yazdığım uygulamada denedim ancak EXE çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Her hangi bir ayar yapmadım.

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
@osC++CoDeR Yazdığım uygulamada denedim ancak EXE çalışmayı durdurdu hatası alıyorum. Her hangi bir ayar yapmadım.
Hangi işletim sistemi? ve ne tür bir uygulamada denedin? Ayrıntılı bilgi verirsen iyi olur.
hocam aşmışsın sen. tebrikler. ellerine sağlık. bilgisayar mühendisi olupta böyle bir programın yanından geçemeyecek yüzlerce kişi var :)
Eyw. Bilgisayar müh. değilim. hatta programramcıda değilim, sadece hobi :)

Sandess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
peki kodlarımızı sıkıştırırken zarar verme vb. gibi bir dezavantajı varmı acaba

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
peki kodlarımızı sıkıştırırken zarar verme vb. gibi bir dezavantajı varmı acaba

Kodlarınıza zarar vermez, dezavantaj ise yazacağınız programa bağlı olarak oluşabilir. Mesele kendi kendini kontrol eden (self protection gibi) bir programınız varsa herhangi bir sıkıştırma uyguladıktan sonra sağlıklı çalışmayacaktır. Yada dijital sertifika ile imzalanmış bir programı sıkıştırdığınızda sertifika geçerliliğini kaybedecektir.
Yani burdan çıkartılacak sonuç, A7 ile sıkıştırmak istediğiniz programı test ederek herhangi bir sorun oluşturmuyorsa kullanmak mantıklı olacaktır.

A7'yi kodlarken yazdığım her satır kodun çalışıp çalışmadığını kontrol ediyorum ve hatta kod yazmaya harcadığım zamandan çok debugger ile programı analiz ediyorum, ancak kimi zaman gözden kaçan bir durum olabilir. Gözden kaçan hatalarıda A7'yi kullanan ve kullanırken hata ile karşılaşan kullanıcıların bana bildirmesi durumunda bu hata yeni sürümde giderilir.

A7'yi, güncel XP SP3 ve W7 SP1 sistemler üzerinde yazıp geliştiriyorum. Java, .Net yada benzeri gibi bir run time platform bağımlılığı olmayan bir program, zaten .Net desteğide yok.

Sandess

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cevabın için teşekkür ederim

ve başarılı bir program gibi

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Hangi işletim sistemi? ve ne tür bir uygulamada denedin? Ayrıntılı bilgi verirsen iyi olur. Eyw. Bilgisayar müh. değilim. hatta programramcıda değilim, sadece hobi :)

Windows 7 SP1 64 bit, Delphi uygulaması, İşlemci AMD Turion 64 X2 Mobile TL-64

Uygulamayı mesaj olarak gönderdim.

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Windows 7 SP1 64 bit, Delphi uygulaması, İşlemci AMD Turion 64 X2 Mobile TL-64 Uygulamayı mesaj olarak gönderdim. Arşiv dosyasında uygulamanın sıkıştırılmış ve sıkıştırılmamış halini koydum. Sistem Win7SP164bit AMD Turion X2 TL-64 Uygulama Delphi XE3 32 bit olarak derlendi. Boş bir proje oluşturup sıkıştırdığımda aynı sorunu yaşadım. Yani benim kodlamamdan yada eklediğim bir bileşenden kaynaklanmıyor. UPX 2.9b Shell ile denedim. Bir problem yok. Bir not: Sanıyorum Delphi sürümlerinin tüm imzaları aynı.
A7 Assembly dilinde MASM ile derlendi. MASM 32 bit ve 64 bit desteği yok, dolayısı ile A7'de 32 bit destekler. 64 bit sistemde hata almanız çok normal. Diğer sorularınıza gelelim
1. Uygulamasının kırılma kaygısı olmayanlar sadece sıkıştırma amaçlı kullanmak isteyeceklerdir. Sıkıştırma ve Koruma modu ekleyerek kullanılmayacak özellikleri pasif veya görünmez hale getirebilirsin. Fazlalıklar kafa karıştırabilir.
Advanced Edition iki farklı stub seçeneği ile gelecek.
2. İleriki sürümlerde sıkıştırma yöntem ve seviyesi seçme şansımız olacak mı? UPX LZMA destekliyor. Karşılaştırma: Boyutlar şöyle Orjinal:2786, A7C:841, UPX:695 KB ( WinRAR:800KB
Önümüzdeki sürümde böyle bir seçenek yok. Daha ileriki sürümlerde eklenebilir.
3. Son önerim çok rağbet görecek bir şey değil. Zamanında bana çok gerekli olmuştu. Bir bilgisayar kurduğum bir uygulamanın başka bir bilgisayarda çalışmasını istemiyorum. Bu benim yazdığım bir uygulama değil. Öyle olsa zaten kodlayıp önlemini almaya çalışırım. Şöyle olabilir. Ekran görüntülerine göre yeni sürümde parola özelliği eklemişsin. Bu parola özelliğini kontrole dayalı yapamaz mısın? Örneğin işlemci veya HDD seri numarası uyuşmuyor ise parola sorulacak.
İleriki sürümlerde HW kontrol ile lisanslama özelliği eklenecek, böylece uygulamalarınıza lisans kontrolü ekleyebileceksiniz.
4. Programı her çalıştırdığımda siteyi açması belli bir yerden sonra hoş olmuyor.
Programın ilk sürümleri ve ücretsiz bir uygulamanın kendini tanıtması çok normal. Üstelik henüz beta. Ayrıca A7 amacı dışında zararlı yazılımı paketleyerek antivirüslere tanımaz yapmak gibi kötü niyetli de kullanılıyor, bunu birazda olsa engellemek için 0.95 sürümünde ekledim bu özelliği. Daha sonraki sürümlerde sadece ilk çalışmada olacak şekilde değiştirilebilir, yada yeterince tanınan bir program haline geldiğinde tamamende kaldırılabilir.
Şimdi Winamp'ı sıkıştırdım. Bunda problem yok. Anlaşılan Delphi ile derlenen uygulamalarla biraz vakit geçirmen gerekecek. Sıkıştırılan dosya çalışında blog sayfan açılıyor. Uygulaman betadan çıktıktan sonra bu devam edecek mi? Satın almak mı gerekecek?
A7 Betadan çıktığında da free (ücretsiz olacak). Önceik sorunda söyleğim gibi; A7 free ve kendini tanıtmak için blog sayfamı açıyor. ilerde bu durum değişebilir.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
A7 Assembly dilinde MASM ile derlendi. MASM 32 bit ve 64 bit desteği yok, dolayısı ile A7'de 32 bit destekler. 64 bit sistemde hata almanız çok normal.
Normal bir durum değil gibi. ProcessXP'ye baktığımda çalışan imajların yarısı 32 bit. Zaten 64 bit windowsta 16 bit uygulamalar çalışmıyor.

Win7sp1 64 bit üzerinde aşağıda çeşitli imajlarla yaptığım test sonuçları var.
Winamp > 32 bit > sorun yok
Foobar2000 > 32 bit > sorun yok
WinRAR > 32 bit > sıkıştırma sonuçlandı ancak WinRAR.exe çalışmayı durdurdu hatası.
WinRAR > 64 bit > sıkıştırma tamamlanmadan A7pc.exe çalışmayı durdurdu hatası.
Internet Explorer > 32 bit > sıkıştırma sonuçlandı ancak IExplore.exe çalışmayı durdurdu hatası.
Internet Explorer > 64 bit > sıkıştırmanın tamamlanmadan A7pc.exe çalışmayı durdurdu hatası.
Peazip 4.5.1 > 32 bit > sorun yok (Lazarus/Free Pascal derlemesi olabilir.)
Peazip 2.5.1 > 32 bit > Peazip.exe çalıştırmayı durdurdu hatası (Delphi derlemesi olabilir)
Delphi 7 ve XE3 ile derlenmiş 32 bit uygulamalar xxx.exe çalışmayı durdurdu hatası.

64 bit imajlarda A7pc çöküyor. 32 bit imajlarda sıkıştırma sırasında bir sorun yaşamadım. Ancak imajların bir kısmı sorunsuz çalışmasına rağmen bir kısım imajlarda EXE çalışmayı durdurdu hatası veriyor. Bazen Explorerda da sıkıştırılan programın simgesi dahi gözükmez oluyor. Delphi ile derlediğim 32 bit boş proje imajı dahi çalışmıyor.
Bazı imajların yapı farklılıkları olabilir mi?

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=39332]engerex[/MENTION] A7 ile 64 bit sistemde packlediğin programların çalışması yada çalışmamasının birçok nedeni olabilir ama dediğim gibi A7 CryptoPack 32bit OS destekler. 64bit desteği yok. Zaten yazılıp derlendiği dil olan MASM da 64 bit desteği yok. 64 bit sistemde bazıları çalışıyor bazıları çalışmıyor, delphi ile ilgili olabilir diyorsan, benim bunu test etmekiçin 64bit sistemim yok.

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=58793]REDFOKS[/MENTION] grkcs spamdan mı banlandı, merak ettim şimdi buraya ne yazdı da silindi :)

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Bende de 32 bit windows yok. Sadece sanal makina ile deneyebilirim. Oda pek sağlıklı olmaz.

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende de 32 bit windows yok. Sadece sanal makina ile deneyebilirim. Oda pek sağlıklı olmaz.
Sorun değil, debugger kurulu bir sanal makinan varsa 64bit'te aldığın hatayı analiz edebiliriz teamviewer üzerinden...

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Sanal makinaya 64 bit mi kuralım? Hangi program uygulama yüklenecek? Gerekli uygulamaları hazırlayıp deneyelim.

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Reaksiyon puanı
188
32 bit sistemin üzerine sanalda da olsa 64 bit sistem yükleyemezsiniz. Sistemin kendisi ilk başta 64 bit olmalı ki geri dönük çalışabilsin. Yani 64 bit sistemin içine sanal olarak 64 ve 32 bit sistem kurarsınız ama 32 bit sistemin içine sadece 32 bit sistem kurabilirsiniz.

En azından vakti zamanında denediğimde bana böyle bir uyarı vermişti...

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
İşte bu yüzden gerekli araçları yükleyen benim, uygulayacak olan arkadaş. Sıkıntı yok.

@osC++CoDeR VMware 8 kurulu. odbg201h.zip tamam. Temiz Win7-64 kurulumu ve ImmunityDebugger kaldı. Hafta sonuna hazır olur.

osC++CoDeR

Asistan
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=39332]engerex[/MENTION] eğer ollydbg 64 bit windowsta çalışıyorsa immunity yüklemene gerek yok çünkü immunity sitesinde de göremedim ben 64 bit desteği ama bir 64 bit debugger buldum DuxDebugger http://www.duxcore.com/fs_files/VisualDuxDbgSetup.zip Hafta sonu görüşürüz :)