Öneri A51 Mi Poco X3 Nfc Mi?

Bu konuyu okuyanlar

talhagunesh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
ya ben telefonunda biraz şık durmasını istiyorum o yüzden a51 alacaktım ama herkes poco öneriyor bu iki telefonun arasında acayip bi fark varmı

wittroc

44
Reaksiyon puanı
11,154
Açıkçası A51 pek de fiyatını hak etmeyen bir cihaz. X3 NFC neredeyse her açıdan çok daha üstün bir cihaz.

Reaksiyon puanı
1,768
ya ben telefonunda biraz şık durmasını istiyorum o yüzden a51 alacaktım ama herkes poco öneriyor bu iki telefonun arasında acayip bi fark varmı
Telefon arasında çok fark yok sen dinleme kimseyi a51 istiyorsan al zaten poco larda ısınma sorunu var diye duydum ve anladığım kadarıyla bu şikayetler doğru çünkü poco x3 nfc 120Hz siz bir telefona bunu koyarsanız telefon kaynar. Benim telefonum 90Hz ve düşük grafiklerde bile oyun oynayınca telefon yanıyor zaten hızlı şarjı da 33w bu da ısınmaya yol açacaktır. Aralarında aman aman olan tek fark hızlı şarj ve ekran yenileme bu farklar da ısınmaya yol açıyor zaten o yüzden hertürlü a51 tavsiye ederim

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Telefon arasında çok fark yok sen dinleme kimseyi a51 istiyorsan al zaten poco larda ısınma sorunu var diye duydum ve anladığım kadarıyla bu şikayetler doğru çünkü poco x3 nfc 120Hz siz bir telefona bunu koyarsanız telefon kaynar. Benim telefonum 90Hz ve düşük grafiklerde bile oyun oynayınca telefon yanıyor zaten hızlı şarjı da 33w bu da ısınmaya yol açacaktır. Aralarında aman aman olan tek fark hızlı şarj ve ekran yenileme bu farklar da ısınmaya yol açıyor zaten o yüzden hertürlü a51 tavsiye ederim
Hem yanlış yönlendirme yapıp hem de dinleme kimseyi diyorsunuz. A51 fiyatını hak eden bir cihaz değil.

talhagunesh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
hocam realme beni aşıyo bütçe olarak a51 i bugün almayı düşünüyorum ama bu forumlarda a51 hakkında yazılanlar hoş değil pişman olmak istemiyorum çünkü yani bi 3 sene falan telefon almayacağım ve fazla oyun oyanamam arada bi pubg falan belki genelde video film dizi gibi işler için fiyat olarakda 3200 e ailemi zor ikna ettim yani üstüne çıkamam belki biraz kendim biriktirip poco alırım diyorum ama pocoda tasarım olarak hiç hoşuma gitmiyor ama aralarında çok fark varsa eğer bekleyip biriktirmeme değerse poco alırım bugün karar vemem gerekiyor buna.yani a51 mi yoksa bekleyip poco almakmı üstüne çıkamam şimdiden teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

galiba forumda a51 için yazılan sayılı iyi yorunmlardan zaten a51 istiyodum bu biraz daha yönlendirdi

Hem yanlış yönlendirme yapıp hem de dinleme kimseyi diyorsunuz. A51 fiyatını hak eden bir cihaz değil.
hocam son yazdığım yazıya bakarak hangisini almam gerektiği hakkında sizde bi öneri verirmisiniz

bu arada önceliğim oyun değil maksimum 2 saat girerim günde video film dizi gibi bide sosyal medya

Son düzenleme:

hakancoskun4891

Profesör
Reaksiyon puanı
757
Kullanmadım ama baktığım kadarıyla; X3 oyun A51 sosyal medya v.b. için üretilmiş. Siz hangisini tercih ediyorsanız onu alın

Reaksiyon puanı
1,768
Sebep?

Reis sen onu bunu bırak epey adlı site den bu iki telefonu karşılaştır aralarında çok fark olmadığını göreceksin (epey den karşılaştır dememin sebebi benim bildiğim teknolojik ürünlerde en iyi site) hatta ben seni uğraştırmiyim bu linkten bakabilirsin Samsung Galaxy A51 - Poco X3 NFC (128 GB) Karşılaştırması - Epey

Son düzenleme:

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
hocam son yazdığım yazıya bakarak hangisini almam gerektiği hakkında sizde bi öneri verirmisiniz
Poco X3'ün batarya, hızlı şarj, stereo hoparlör, performans, verimlilik konularında farkla üstünlüğü varken A51 alınmaz. Hepsini geç Exynos 9611'li bir cihaz 3200 etmez. Aynı durum 4700'e 720G'li cihaz satan markalar için de geçerli. X3'ün en büyük eksisi kalın ve ağır olması ama sırf biraz daha hafif ve ince diye X3'ün bu kadar artısı varken A51 almak hata olur.

Reaksiyon puanı
1,768
Poco X3'ün batarya, hızlı şarj, stereo hoparlör, performans, verimlilik konularında farkla üstünlüğü varken A51 alınmaz. Hepsini geç Exynos 9611'li bir cihaz 3200 etmez. Aynı durum 4700'e 720G'li cihaz satan markalar için de geçerli. X3'ün en büyük eksisi kalın ve ağır olması ama sırf biraz daha hafif ve ince diye X3'ün bu kadar artısı varken A51 almak hata olur.
Reis adam param yetmez diyor bekleyip biriktirip poco almaya değmez ama kendisi bilir onu tabii
Hoparlör konusunda haklısın poco nun daha iyi
Verimlilik konusunda sustum bilmediğim konuda konuşmim :D
Ama ben onun yerinde olsam a51 alırdım

talhagunesh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
anladığım kadarıyla poco için bekleyeyimmi

talhagunesh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
çünkü ben telefon özellikleri hakkkında fazla bişey bilmiyorum sadece ramine kamerasına falan bakıyorum işlemci markası batarya türü falan anlamıyorum son kez sormak istedim teşekkürler

Realme 7 için bekle derim.
realme çok iyi de onu para biriktirsemde izin alamam büyük ihtimal pahalı bana göre yinede teşekkürler

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
1.5 Ay önce X3 aldım çok memnunum tavsiye ederim.
Forumda Poco X3NFC Deneyimlerim. diye aratırsanız telefon hakkında bir konum var.

talhagunesh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Poco derken X3'den mi X3 Pro'dan mı bahsediyorsunuz? Bütçeniz 3200 değil mi? 64GB Poco X3 bütçenizi aşmıyor.
ben tercih olarak 128 gb istiyorum yani 100 tl daha fazla verip 128 gb daha mantıklı olur eğer gerçekten değiyorsa

Cvnmrt

Dekan
Reaksiyon puanı
3,942
Evet, 100 TL daha çıkıp 64GB daha fazla depolamaya sahip olmak daha mantıklı ama o zaman da 100-150 daha çıkıp Poco X3 Pro alabilecek durumda olacaksınız ki aradaki fark X3 Pro için fazlasıyla değer.

talhagunesh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Evet, 100 TL daha çıkıp 64GB daha fazla depolamaya sahip olmak daha mantıklı ama o zaman da 100-150 daha çıkıp Poco X3 Pro alabilecek durumda olacaksınız ki aradaki fark X3 Pro için fazlasıyla değer.
sanırım x3 pro ya çıkamam ama x3 128 gb alıcam büyük ihtimal aslında bana kalsa biraz daha biriktirip pro yu alırdım ama ailem biriktirsem bile izin vermez diye düşünüyorum

şuan x3 128 gb da karar kıldım büyük ihtimal alcam

talhagunesh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
teşekkür ederim umarım pişman olmam yardımcı olan herkese teşekkürler

son bişi dicem ben anneme poco alcam diyorum saçma sapan ipi sapı belli 0lmayan marka alma diyo xiaomi nin yan markası olduğunu söylüyorum olmaz diyo yani bi sıkıntı çıksa xiaomi mağzasında baktırabiliyorum demi

Son düzenleme:

selimaksungur1

Doçent
Reaksiyon puanı
689
Poco derken X3'den mi X3 Pro'dan mı bahsediyorsunuz? Bütçeniz 3200 değil mi? 64GB Poco X3 bütçenizi aşmıyor.
şimdi 64 GB 3200 tl mi olmuş vay be batıyoruz sanırım bir ay önce 128 GB mavi poco x3'ü 3199 liraya almıştım.

0Xir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
42
Poco X3 daha iyi performans verir ama ben Poco'nun tasarımını beğenmiyorum. Performanstan biraz kısıp tasarıma önem verecekseniz A51 alabilirsiniz.

Son mesajlar